Dodaj do ulubionych

Niepohamowany płacz po szczepieniu

28.08.07, 09:40
Pare dni temu zaszczepilam corke (19mcy) Infarnixem IPV+Hib i
zauwazylam zmiany w jej zachowaniu. CHodzi mi o placz, ktory
przechodzi w histerie. Dzisiejszej nocy b.ciezko bylo ja uspokoic. W
ulotce jest napisane, ze dzialaniem nieporzadanym moze byc
NIEPOHAMOWANY PŁACZ, w zwiazku z tym mam pytanie: ile takie stany
moga trwac, czy wybrac sie z tym do lekarza? Przed szczepieniem
robilismy posiew moczu-wynik jalowy, mala ma apetyt, humor, ciagle
psoci, wszedzie jej pelno, tylko te dziwne napady placzu mnie
martwia. Goraczki tez nie ma. Z gory dziekuje za odpowiedz :)
Obserwuj wątek
    • kerstink Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 28.08.07, 10:29
      Mnie rowniez interesuje, jakie sa zasady postepowania w takim przypadku. Czy w
      Polsce istnieje jakis system zgloszenia takich efektow ubocznych, kto zbiera
      takie informacje, kto ma prawo zglosic (tylko prowadzacy lekarz czy rodzic), czy
      to jest zgloszenie obowiazkowe, gdzie takie dane sa upublicznione (internet ?).
      Jako ciekawostka to calkiem niedawno temu w Niemczech udostepniono bazy danych
      na ten temat.
      • agawa5 Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 28.08.07, 12:18
        Niepohamowany płacz to powikłane poszczepienne (po krztuścu najczesciej)
        powinnas zgłosic pediatrze a pediatra po uzupełnieniu stosownych dokumentów
        przekazuje je do sanepidu. Oczywiscie pediatrzy prawie nigdy nie zgłaszaja
        takich powikłan a potem pokutuje przekonanie ze szczepienia sa niegroźne bo nie
        ma dowodów na to ze jest odwrotnie.

Moj syn miał to samo po tym samym szczepieniu, dostał niestety 3 dawki bo nie
        byłam tak swiadoma jak teraz, ze jesli wystąpi taki epizod niepohamowanego
        płaczu nie podaje sie wiecej szczepionki z krztuścem w składzie. Dodam ze do
        dzis jest strasznie płaczliwy i nerwowy. Płakał nam rok całe dnie i noce od tego
        gówinianego szczepienia. Teraz go nie szczepimy (dostał tylko te 3 dawki) i nie
        mam zamiaru dalej ryzykowc jakiegosz uszkodzenia OUN. Młodszy 5 miesieczniak
        jest zupełnie nieszczepiony.
    • mikolaj_danko Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 02.09.07, 20:27
      Niepożądane odczyny poszczepienne mają zgłaszać lekarz, który
      podejrzewa wystąpienie takiego odczynu. Jest do tego specjalny
      formularz, którego część musi wypełnić również pielęgniarka
      wykonująca szczepienie. Przesłać formulaż należy do powiatowego
      inspektora sanitarnego.
      • kerstink Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 03.09.07, 08:43
        Hmm, w takim razie lekarz lub pielegniarka powinni bardziej uczulic rodzicow, co
        moze byc odczynem. Moja corka miala taki odczyn (nietypowy przerazliwy placz) po
        jednym szczepieniu, a ja bedac nieswiadoma nie mialam pojecia, ze w zasadzie
        nalezy to zglosic lekarzowi. Mysle, ze tak ma sporo matek - to ja sie pytam jak
        te statystyki moga sie zgadzac, na ktore sie wszelkie komisje powoluja ?
        Pozniej przy kazdej kolejnej szczepionce balam sie, ze bedzie znowu taki placz,
        na szczescie nie bylo (byly inne szczepionki, inne zestawy), a po paru latach ta
        szczepionka powodujaca taki placz zostala wycofana. Nie mam zludzenia, ze firmie
        sie spieszylo z wprowadzeniem szczepionki, bo czas goni a zyski moga byc calkiem
        fajne. Niech takie eksperymenty jednak zrobia na chetnych, a nie na
        nieswiadomych ludziach.
        Czasem jak o tym mysle, to ciarki mi przechodza i jestem wsciekla.
        • agawa5 Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 03.09.07, 13:08
          Kerstink masz zupełną rację, ostatnio wycofano chyba wiekszosc szczepionek dla
          niemowląt: Polską DTP, Euvax, HIB (nie pamietam jaki preparat) i płatny Infanrix
          IPV Hib. Pytam wiec po co ja mam narazac dziecko na szczepienie, skoro wszystkie
          te smieci wycofano ze względu na skutki uboczne. Dwa lata temu juz pisano ze
          Euvax jest szkodliwy i nadal go stosowano. I kto tu naraza zdrowie dziecka?
          Matka ktora nie szczepi? Nie, dzieci sa narazane na powikłania i choroby przez
          durne ustawy i firmy farmaceutyczne które wciskają nam "głupim polakom"
          najgorsze smieci. A panstwo jeszcze sie z tym zgadza i jak nie zaszczepisz to
          Cie strasza zawieszeniem praw rodzicielskich na czas szczepienia dziecka. W
          razie komplikacji oczywiscie martw sie sama bo lekarz ma Twoje dziecko w d....

A tak wogóle interesuje mnie bardzo wykaz powikłan który przyczynił sie do
          wycofania tych szczepionek. Uwazam ze powinien byc udostepniony rodzicom. Jak mi
          sanepid zacznie podskakiwac to zażądam takiej informacji.
        • india78 Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 03.09.07, 23:57
          kerstink napisała:
          >Moja corka miala taki odczyn (nietypowy przerazliwy placz) po
          > jednym szczepieniu, a ja bedac nieswiadoma nie mialam pojecia, ze
          w zasadzie
          > nalezy to zglosic lekarzowi.

U mnie identycznie. Skora mi cierpnie jak sobie to przypominam.
          Oczywiscie nic nigdzie nie zostalo zgloszone. W przychodni pokiwano
          glową i stwierdzono, ze zdarza sie!
          Normalnie rece opadają:-(((((

• kerstink Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 06.09.07, 08:57
            Ale czy to sa oddzielne i wieksze badania kliniczne, czyli inne niz sa potrzebne
            do uzyskania zezwolenia danego specyfyku do wprowadzenia na rynek ? Czy te
            komisje maja pieniadzy na niezalezne badania ?

A i tak nie wiemy, jakie znajmosci bywaja pomocne. Nie sadze, zeby w Polsce bylo
            inaczej niz w Niemczech, a w Niemczech wiadomo, ze osoby nalezace do tej komisji
            sa czesciowo powiklane z firmami farmaceutycznymi.
    • elvi25 Re: Niepohamowany płacz po szczepieniu 10.09.07, 23:28
      Jak można uniknąć szczepień. Też cierpnie mi skóra. Jeszcze nie szczepiłam syna
      i boję się strasznie skutków ubocznych. Syn miał problemy neurologiczne i ma
      pozwolenie na szczepienie, ale wyłącznie bezkomórkową krztuśca. Znajomych
      dziecko ma paraliż po krztuścu. Boję się naprawdę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka