Dodaj do ulubionych

Wystające żeberka.

17.02.09, 22:47
Pani doktor wydaje mi się (właściwie to jestem o tym przekonana) ża
moja córka (6 m-cy) ma bardziej odstające żebra po jednej stronie,
widać to kiedy napina się do siadu albo biorę ją na rączki. Boję się
czy to nie za mało wit,D . Podaję po jednej ampułce (400j)Vita D. A
z drugiej strony ciemiączko ładnie zarasta. Za dwa tyg, mam wizytę u
pediatry ale proszę o jakieś wskazówki bo bardzo się martwię.
Obserwuj wątek
    • kasiaalbrecht Re: Wystające żeberka. 18.02.09, 14:19
      nie oglądając dziecka nie mogę stwierdzić czy te odstające żebra to uroda czy
      objaw krzywicy( mało prawdopodobne). Mała otrzymuje prawidłową dawkę vit D3.
      Myślę,że warto poczekać do wizyty i póki co nie zadręczać małej badaniami bo
      mogą być zbędne:)
      • alpepe Re: Wystające żeberka. 18.02.09, 16:41
        Niestety lekarze uwielbiają kwitować ważne symptomy jako: "taka uroda".
        Moja starsza córka miała takie wystające żebra, mięśnie klatki piersiowej i
        brzucha były słabe, córka miała po prostu obniżone napięcie mięśniowe po wypadku
        komunikacyjnym, a niestety nikt nie skierował nas ani na rehabilitację ani do
        ortopedy, tylko po entej wizycie neurolog stwierdziła ze zdziwieniem, że dziecko
        jest takie dziwnie wiotkie.
        W kwestii wystających żeberek już się udzielałam na innym forum. Receptę
        uzyskałam od matki dziewczynki z identycznym problemem. Jeden z lekarzy
        powiedział, by dziecko dużo dmuchało. Córka miała wtedy mnie niż dwa lata,
        codziennie zdmuchiwała parę razy dziennie zapałki, którymi zapalałam gaz na
        kuchence. Trwało to na pewno parę miesięcy, może i rok, nam weszło w nawyk,
        córka ma ładną klatkę piersiową, a nie taką jak ja, z odstającymi żebrami...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka