Dodaj do ulubionych

Starocia sensacyjne..

08.02.11, 19:08
Mam wenę ostatnio i zaczytuję się wiekowymi sensacjami typu "Lalka na łańcuchu" , "Sześć dni Kondora" czy "Dzień Szakala".. Ciągnie Was też do staroci lekkich?
Niedługo wrócę chyba do ukochanych kryminałów Chandlera i MacDonalda...
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Starocia sensacyjne.. 13.02.11, 17:42
      "Dzien Szakala"...oooo swietny!
      • basiakia Re: Starocia sensacyjne.. 06.12.11, 16:27
        Też tak uważam! Starocia sensacyjne są super. To znaczy czytam je z wielką przyjemnością.
    • ojuciasan Re: Starocia sensacyjne.. 20.02.11, 00:20
      Pewnie! Nie ma lepszych smile
      Ja ostatnio wróciłam do Joe Alexa i przeczytałam wszystkie po kolei z zapartym tchem.
      • f.l.y Re: Starocia sensacyjne.. 21.02.11, 12:34
        jarkoni, oczywiście, że ciągnie...
        mam na półce serię czarnych kieszonkowych kryminałów i uwaga: 'Naszą panią porwały upiory', przedruk nie wiem z którego, z 1800 któregoś roku?! smile
        • jarkoni Re: Starocia sensacyjne.. 11.03.11, 20:24
          Odkryłem ponownie kryminał milicyjny z PRL "Czas zatrzymuje się dla umarłych" Andrzeja Wydrzyńskiego, tego od "Ciudad Trujilio"(super sensacja)..
          Młodym i nieznającym pisarza - serdecznie polecam..
          • mala200333 Re: Starocia sensacyjne.. 13.03.11, 18:30
            "Zły" Tyrmanda...opisy powojennej Warszawy, milosc, tajemniczy Zły...
            • jarkoni Re: Starocia sensacyjne.. 10.04.11, 08:15
              Polecam kryminały milicyjne PRL., Kłodzińska, Zaydler Zborowski. Czyta się super..
              • jarkoni Re: Starocia sensacyjne.. 03.08.11, 18:04
                Dzień dobry, witam ponownie smile
                Ktoś poleci coś starego kryminalnego?
                Serdecznie pozdrawiam
                • f.l.y Re: Starocia sensacyjne.. 28.10.11, 22:25
                  a ja mam "Czas zatrzymuje się dla umarłych" aut. Artur Morena (czyżby pseudonim?)

z serii czarnych 'kryminałków' (bo małe) to mam jeszcze:

"Agata" Barbara Krzysztoń
                  "Powikłane ślady" Jadwiga Kaflińska
                  "Długie pożegnanie" Raymond Chandler
                  "Złamany poker" Władysław Skarbek
                  "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię" Krzysztof Kąkolewski
                  "Ciężarówka" Per Wahloo
                  "Mroczny Krzyżowiec" Alister MacLean
                  • jarkoni Re: Starocia sensacyjne.. 11.11.11, 10:00
                    Lekki misz-masz masz smile Ale Kąkolewski to klasyka polskiego kryminału.
                    A Chandlera uwielbiam
                    • kasia111177 Re: Starocia sensacyjne.. 12.11.11, 11:49
                      Przeglądałam ostatnio w antykwariacie półkę z kryminałami sprzed lat. I tak sobie pomyślałam, czy za 30 lat rozchwytywane dziś szwedzkie kryminały podzielą ich los, czy może przetrwają próbę czasu.
                      • kapitan_marchewa Re: Starocia sensacyjne.. 08.12.11, 19:35
                        Kasia, zupełnie szczerze mówiąc, też nad tym myślałem.
                        Wczoraj.
                        Przy okazji oglądania znakomitego duńskiego "Gangu Olsena", który wciąż potrafi bawić smile
                        • kapitan_marchewa Re: Starocia sensacyjne.. 08.12.11, 19:39
                          PS. Takiego rozchwytywanego z 15 lat temu Ludluma już mało kto kojarzy..
                          A mam wszystkie jego książki z Ambera. Na strychu w pudłach..
                          Ktoś reflektuje? Oddam w dobre ręce..
    • cape.horn Re: Starocia sensacyjne.. 02.09.12, 19:37
      Kiedyś była taka fajna seria kryminałów - Czerwone lakierowane okładki z super zdjęciami (zawsze jakieś karty, dolary, pistolet i takie tam). Niestety nie pamiętam nazwy serii. Przy remoncie mieszkania matka oddała tego całe siatki - do dziś nie mogę tego przeboleć. Szczególnie te okładki mnie zachwycały. Zostało natomiast w domu kilka sztuk serii z jamnikiem i z kluczem - teraz to moje skarby smile
      • jot6 Re: Starocia sensacyjne.. 04.12.12, 15:50
        pozdrawiam,mam wrażenie,że to może chodzić o serię KAW, nie wiem,czy miała jakąś specjalną nazwę,ale rzeczywiście okładki przyciągały oko,a i tytuły były niezłe.wydawali np Gardnera...
        • nchyb Re: Starocia sensacyjne.. 17.01.13, 18:58
          mówiono na to właśnie: Czerwona okładka.
          Tu więcej o tytułach z tej serii:
          www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=1149
          www.klubmord.com/?option=com_customproperties&view=show&task=show&Itemid=75&cp_wydawnictwo=kaw&cp_seria=czerwonaokladka&cp_rokwydania=&cp_seta=&cp_rokrecenzji=&cp_okladka=&cp_korekta=&submit_search=Szperacz
          • kapitan_marchewa Re: Starocia sensacyjne.. 16.02.13, 17:53
            Lakierowane, ale tylko na początku serii.
            Tak, to Krajowa Agencja Wydawnicza.
            I reklama na końcu każdej z pozycji: " Książki KAW zapewnią ci miłe i pożyteczne spędzenie wolnego czasu" smile
            To głównie kryminały milicyjne PRL.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka