Dodaj do ulubionych

"Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm!

21.05.12, 18:39
J.w.
Podeszłam z rezerwą - bo "Dom nad Rozlewiskiem" zupełnie mi się nie podobał. A tu takie pozytywne zaskoczenie, że Kalicińska może tak fajnie, ciekawie i mądrze pisać.
Obserwuj wątek
    • ls48 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 28.05.12, 16:52
      Wlasnie polykam 1/3" Lilki." Rzeczywiscie, jestem pod wrazeniem chociaz Dom nad rozlewiskiem tez mi sie podobal. Glupia czy co?
      • kasia111177 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 28.05.12, 22:17
        Czemu zaraz - głupia?
        Mnie np. w "Domu nad Rozlewiskiem" drażniła łatwość z jaką matce zostały wybaczone winy wobec dziecka. Przez to cała historia wydawała mi się nieprawdopodobna i nie mogłam zmusić się do doczytania do końca.
        Ale jeśli Ci się podobało - to fajniesmile
        • ls48 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 31.05.12, 16:43
          Kasiu, masz racje, ale mnie najbardziej urzekly klimaty wsi i ogolie uroki tego rozlewiska.I bylam pod ich wrażeniem.A co do latwoiści wybaczania? Tak, to bylo rzeczywiscie niewiarygodne.
          • dolmadakia Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 31.05.12, 21:33
            A czytałyscie"Mariola,moje krople!" tejże autorki? Polecam szczerze!
            • inez21 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 01.06.12, 18:32
              ecsmedia.pl/c/mariola-moje-krople-p-iext6170381.jpg
              "Mariola,moje krople!" napisała Małgorzata Gutowska-Adamczyk a nie Kalicińska.
              Szczerze mówiąc czytałam i nie podobało mi się,wieje nudą,właściwie o niczym szczególnym...
              • dolmadakia Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 04.06.12, 19:06
                Prawda! pomyliły mi się sagi.Straszna pomyłka!
                Mi sie b.podobało.wcale nie nudne.Świetna,trochę przerysowana satyra na tamte czasy.

Natomiast Kalicińskiej jeszcze czytałam "Zwyczajnego faceta"-i to bym określiła jako przynudnawe,ale do przeczytania
                • inez21 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 05.06.12, 11:56
                  "Zwyczajny facet " rzeczywiście przynudnawy trochę ale seria "Rozlewisko" jak dla mnie suuuper chociaż literacko kiepskawe ale mnie urzekło bo uwielbiam takie mazurskie klimatysmile))
                  • ls48 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 20.06.12, 18:01
                    O, ten post to chyba ja napisalam.....moje slowa.
                    • kasia111177 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 20.06.12, 19:01
                      A propos mazurskich klimatów - nigdy tam nie byłam. Mnie ciągnie nad wodę, ale raczej "wielką i czystą", czyli nad morze.
                      • traviata666 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 13.08.12, 08:05
                        A co sadzicie o Katrzynie Enerlich i Prowincji Pełnej MarzeN?
                        tak a propos klimatów mazurskichsmile?
                        mnie sie nawet podobała ale mnie niz dom nad rozlewiskiem..
    • traviata666 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 12.08.12, 12:36
      hmmm, dobrze ,że piszesz...
      no wlasnie sie zastanawiałam czy fajna... i czy kupic...smile
      • kasia111177 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 02.09.12, 19:53
        Przeczytana w kilka sierpniowych wieczorów. Pewnie jestem za młodawink, ale jeszcze nie do końca rozumiem rozterki rodzica w pustym gnieździe.
        Książka fajna, gdyby nie fakt, że drażni mnie ta maniera pisarska Kalicińskiej - każdy bohater ma historię i ona ją musi szczegółowo zrelacjonować. A to niepotrzebnie wydłuża akcję książki.
    • beata0405 Re: "Lilkę" Kalicińskiej - połknełąm! 15.11.12, 14:46
      ja zaczęłam i odłożyłam...nie mogłam jakoś przebrnąć sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka