Dodaj do ulubionych

przyjazne państwo

03.10.09, 21:23

wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/21781,moje_przyjazdne_panstwo,1,243899,moj_artykul.html
Obserwuj wątek
    • sp_zoo Re: przyjazne państwo 04.10.09, 11:12
      można wierzyć, że państwo socjalistyczne może być przyjazne?
      można wierzyć, że rozdawnictwo pieniędzy skrojonych od podatników może być dla kogokolwiek korzystne?
      można wierzyć w sensowność jakichkolwiek poczynań ze strony urzędników unii jewropejskiej?
      widać można, ale z czego ta wiara wynika?
      • jeepwdyzlu takie państwo jacy obywatele 05.10.09, 14:29
        histeryzujecie
        płacimy LINIOWY podatek
        nieduzy, 19 %
        płacimy 750 zł na ubezopieczenie zdrowotne i emerytalne
        vat przerzucamy na Klientów
        co nie przeszkadzxa nam ODLICZAĆ od tego vatu co sie da...
        Maklerów trzymamy na umowach z firmami (działalność), albo
        zleceniach, albo najniższych krajowych a prowizje wypłacamy na
        czarno...
        I narzekamy, narzekamy, narzekamy....
        jeep
        • zegmarek Re: takie państwo jacy obywatele 05.10.09, 19:45
          Mam dziwne wrażenie , że albo nie prowadzisz żadnej działalności albo w 80%
          jesteś w szarej strefie . Mój artykuł dotyczył firm działających legalnie i
          zatrudniających na legalną umowę o pracy.
          Marek Obtułowicz
          • jeepwdyzlu Re: takie państwo jacy obywatele 06.10.09, 10:29
            Mam dziwne wrażenie , że albo nie prowadzisz żadnej działalności
            albo w 80%
            jesteś w szarej strefie . Mój artykuł dotyczył firm działających
            legalnie i
            zatrudniających na legalną umowę o pracy.
            -----------
            który to raz zrzędu zegmarku w sytuacji kiedy nie zgadzasz sie z
            moją opinią robisz wycieczki osobiste....
            zarzucałes mi brak licencji, brak klientów, teraz siedzenie w szarej
            strefie...

Ile znasz biur nieruchomości zatrudniajacej wszystkich maklerów na
            etatach?
            I płacących wielotysięczne prowizje przez listę płac?
            zegmarku to Ty jesteś oderwany od rzeczywistosci....
            jeep
            • zegmarek Re: takie państwo jacy obywatele 07.10.09, 07:29
              To nie kwestia osobistych wycieczek ale zrozumienia tego co się czyta.Ja dobrze
              wiem jakie są Polskie i nie tylko polskie realia.
              Wiem ,że około 30 % firm działa w szarej strefie.
              W moim artykule próbowałem się odnieść do problemu dlaczego tak jest.
              Podałem w nim kilka podstawowych przyczyn. Ponieważ twoja wypowiedź świadczyła ,
              że te przyczyny są ci nie znane. Dlatego są trzy możliwości. Albo masz bardzo
              dużą firmę i dlatego problemy małej nie są ci znane ( w to raczej wątpię bo nie
              miałbyś czasu przesiadywać na forum ) lub masz małe biuro pracujące w szarej
              strefie.
              I bynajmniej nie roszczę sobie monopolu na rację .
              Jeżeli coś mnie denerwuje to wypowiedzi dyletantów i to najczęściej nie na temat
              dyskusji. To zdanie nie jest skierowane do Ciebie.
              Przecież to widać ,że różne malinki i.t.p osoby siedząc w pracy na koszt
              pracodawcy wypowiadają się na tematy o których nie mają zielonego pojęcia. I
              robią to na wszystkich forach. A na każdym z nich są jedynymi sprawiedliwymi.
              Przypomina mi to pewną panią , która przed kliku laty zgłosiła się do biura z
              propozycją zatrudnienia jej na stanowisku agenta. Kiedy spytałem ją jakie ma w
              tym zakresie doświadczenie oświadczyła , że duże bo właśnie sprzedała swoje
              mieszkanie. Tak mnie to rozbawiło ,że przyjąłem panią na trzy miesięczny okres
              próbny. Efekt , po trzech tygodniach i nie podpisaniu ani jednej umowy o
              wykonanie usługi pośrednictwa kandydatka na pośrednika zwolniła się z pracy
              oświadczając ,że nie miała pojęcia ,że to taka trudna i stresująca praca.
              A wracając do dyskusji.
              Będę miej zgryźliwy jeżeli będzie ona na temat. Np jaka powinna być stawka
              pośrednika . Powinna być taka a taka taka dlatego albo dlatego . Wypowiedzi
              na zasadzie pośrednik to złodziej trudno nazwać merytorycznym. A fakt ,że
              malinka płaci codziennie vat w sklepie nie czyni z niej doradcy podatkowego.

Marek Obtułowicz
        • decort Re: takie państwo jacy obywatele 05.10.09, 20:04
          jak zakładałem 1-szą firmę 6lat temu, przezornie skorzystałem ze zwolnienia z
          VAT - klienci bardzo chętnie przyjmowali wówczas ode mnie rachunki /dowód
          wykonania usługi i zapłaty za nią/, płacili mniej o te 22% i bardzo byli
          zadowoleni. Jak wszedłem na VAT zaczęły się schody, kombinowanie, 'niemoralne
          propozycje', w końcu obniżanie prowizji brutto, nawet zarzuty - dlaczego oni,
          klienci indywidualni, mają ten Vat płacić, i że pewnie to my pośrednicy coś
          kombinujemy.
          • maglinka Re: Zwolnienie 05.10.09, 21:58
            decort napisał:

> jak zakładałem 1-szą firmę 6lat temu, przezornie skorzystałem ze zwolnienia z
            > VAT

Zwolnienie było dla ciebie, aby ulżyć ci przy rozkręcaniu firmy czy dla twoich
            finansowo upośledzonych klientów?
            • decort Re: Zwolnienie 05.10.09, 22:21
              i jedno i drugie. Bardziej to drugie. A ty nie nie należysz do tych
              "upośledzonych" klientów? Wolisz mi zapłacić 10.000zł czy 12.200zł?
            • decort Re: takie państwo jacy obywatele 07.10.09, 19:15
              no, to my jesteśmy uczciwsi - przynajmniej mniej więcej wiadomo ile zarabiamy na
              transakcji.
              A co do państwa. Przyjazne z pewnością nie jest. Ciut się poprawia, ale i tak
              tzw. szary obywatel, do których pośrednicy zasadniczo się zaliczają, jest na
              straconych pozycjach. A komplikacja i sprzeczność przepisów, z każdego kto nie
              ma sztabu prawników, i rzeczywiście domaga się sprawiedliwości oraz stara się
              żyć i postępować zgodnie z logiką, a nie kombinuje; czyni malutkim i skazanym co
              najmniej na drogę przez mękę.
              Ja swoim ludziom prowizje, powyżej pensji muszę wciskać na siłę (mnie to wchodzi
              w koszty, ale im obniża dochód o 40%); jak chcę im dać premię na koniec roku to
              robię to z własnych środków, żeby nie musieć jej poddać ZUSowi i podatkowi
              dochodowemu (który już zapłaciłem od swojego dochodu) itp. A jestem legalistą, i
              wszelkie łamanie czy omijanie prawa budzi we mnie opór, zwłaszcza, gdybym ja
              miał to robić.
              • jatopier Re: takie państwo jacy obywatele 07.10.09, 21:03
                "jak chcę im dać premię na koniec roku to
                robię to z własnych środków, żeby nie musieć jej poddać ZUSowi i
                podatkowi
                dochodowemu (który już zapłaciłem od swojego dochodu) itp. A jestem
                legalistą, i
                wszelkie łamanie czy omijanie prawa budzi we mnie opór, zwłaszcza,
                gdybym ja miał to robić"

Z własnych środków? Żeby nie płacić ZUS'owi czy US? LEGALISTA?
                Wszystkiego najlepszego z taką moralnością...
                • decort Re: takie państwo jacy obywatele 07.10.09, 21:14
                  nie zarzucaj mi niemoralności - masz jakieś w ogóle pojęcie o podatkach i ZUSie?
                  Bo z Twojej wypowiedzi wynika, że nie. Załóżmy, ze mój dochód wynosi w XII 50
                  tys zł - (odprowadziłem od tego podatek, załóżmy 19%), chcę ludziom łącznie
                  wypłacić 20 tys - to muszę od tych 20tys odprowadzić dodatkowo 19% podatku
                  dochodowego(pracowniczego - co pomniejsza odpowiednio ich premię) oraz dodatkowo
                  pomniejszyć premię pracowniczą o 20% (ZUS po stronie pracownika) i dopłacić 21%
                  ZSUSu (który leży po stronie pracodawcy).
                  • zegmarek Re: takie państwo jacy obywatele -decort 08.10.09, 06:57
                    Masz rację i jej nie masz.
                    Masz rację ,że obciążenia fiskalne szczególnie ZUS są w Polsce za wysokie. Nie
                    masz racji oszukując obie te instytucje . Prawo jest prawem , złe prawo należy
                    zwalczać ale do czasu jego obowiązywania należy je respektować. Bo przecież
                    między innymi stąd się biorą nasze problemy. Ty uważasz , że obciążenia są za
                    wysokie i samowolnie je redukujesz . Klient uważa , że wynagrodzenie jest za
                    duże i też oszukuje. A każdy twierdzi ,że jest uczciwy. A potem te " uczciwe
                    pieniądze " kładzie na tacę w niedzielę w kościele.
                    Dorze ,że jestem ateistą

Marek Obtułowicz
                  • jatopier Re: takie państwo jacy obywatele 08.10.09, 15:31
                    " A jestem legalistą, i
                    wszelkie łamanie czy omijanie prawa budzi we mnie opór, zwłaszcza,
                    gdybym ja
                    miał to robić."
                    Ja "czepiam się" bardziej Twojej deklaracji, a nie oceniam (choć
                    chyba mógłbym), w kategoriach samego postępowania.
                    Masz rację. Nie wiem co to podatki, ZUS, procenty itp. Zwrócę Ci
                    jednak uwagę, że w swoim precyzyjnym wyliczeniu popełniasz błąd
                    lub "nadużycie": "Załóżmy, ze mój dochód wynosi w XII 50
                    > tys zł - (odprowadziłem od tego podatek, załóżmy 19%)".
                    Uczciwie zapłacony za pracowników ZUS i ich wynagrodzenie brutto
                    byłoby dla Ciebie kosztem uzyskania przychodu, więc nie od 50.000 zł
                    zapłaciłbyś swoje 19% , tylko od kwoty znacznie mniejszej.
                    • decort Re: takie państwo jacy obywatele 08.10.09, 20:04
                      nie, nie - miałem na myśli dochód netto, to co mi zostaje już na czysto, po
                      opłaceniu wszystkiego.
                      Zegmarek - nie martw się; jest w porządku. Podałem to jako przykład, a nie
                      rzeczywistość. Raz wypłaciłem ludziom w ten sposób premie. Premie finansowe i
                      inne, zawsze są uznaniowe, a ponieważ nie wszyscy pracownicy to rozumieją (i
                      przyzwyczają się do cykliczności pewnych świadczeń) więc przeszliśmy na inny
                      model wyrażania swego uznania.
                      Prawo, tj. jego idiotyzmy, zarówno te dotykające mnie osobiście, jak i moich
                      klientów bardzo mnie wkurza niekiedy, ale go nie łamię. Chociaż ? Jednak łamię -
                      nie zatrudniłem strażaka. No, tak - jakby dobrze poszukać to by się jeszcze coś
                      pewnie znalazło.
                      • zegmarek Re: takie państwo jacy obywatele 09.10.09, 07:40
                        Strażaka już nie trzeba , ale inne absurdy zostały. Np. nierówność podmiotów
                        gospodarczych , kretyńska biurokracja nakładająca na przedsiębiorcę co raz to
                        nowe obowiązki. Stworzenie grupy świętych krów pod nazwą pracownicy. Oczywiście
                        przepraszam tą sporą grupę pracowników , którzy pracują rzetelnie. Powstanie
                        zakładów produkcyjnych pod nazwą Wyższe Szkoły produkujące rzesze bezrobotnych
                        matołków o aspiracjach menadżerów.
                        Kretyńskie zapisy kP oraz KK prze , które nie mogę powiedzieć pracownikowi ,
                        że takie sprzątanie to paranoja bo od razu muszę liczyć z odpowiedzialnością za
                        mobing . Pracownik może kraść towar handlowy ale ja nie mogę poniesionej
                        straty odliczyć od jego pensji.
                        Oczywiści zaraz zaczną w godzinach pracy pisać posty na koszt przedsiębiorcy
                        różni wszech geniusze by mi na ubliżać.
                        Ułatwię im życie . Sam wiem , że jestem cham, komuch, kretyn, ćwok ,złodziej ,
                        nierób, niedouczony pośrednik i.t.p
                        Proszę więc o obrzucanie epitetami nowej generacji.

Marek Obtułowicz
                        • jeepwdyzlu Re: takie państwo jacy obywatele 09.10.09, 09:38
                          nie zegmarku
                          nie jesteś ćwokiem
                          a racje masz niestety w 100%
                          ale...
                          zwracam uwagę - że Państwo to my
                          to my wybieramy ćwierćinteligentów na radnych, posłów, burmistrzów...
                          to my nie reagujemy gdy kolega wsiada pijany do auta
                          to my nie wstajemy od stołu, gdy szwagier załatwia lewą rentę
                          to my dajemy lekarzowi łapówkę (nie wiedzieć za co)
                          to tu ludzie nie wstydzą sie zadać pytanie - jak oszukać pośrednika..

mamy to państwo ułomne. Fakt.
                          ale to nasza wina
                          moja
                          i Wasza

jeep
                          • decort Re: takie państwo jacy obywatele 09.10.09, 20:32
                            "takie państwo jacy obywatele", ale nie my - jeep ... Jesteś większym idealistą
                            niż ja, a to prawie niemożliwe! Od jakiegoś czasu nie godzę się na my.
                            Większość, która decyduje? Nie należę do niej. Nie chcę. A wyboru brak, bo
                            większość decyduje. W Polsce panuje ideologia, a nie pragmatyzm. Emeryci i
                            artyści, i inne "upośledzone" grupy społeczne głosują na PO zupełnie wbrew
                            logice i swoim interesom. Itd.
                            • jeepwdyzlu Re: takie państwo jacy obywatele 10.10.09, 12:17
                              od lat ludzie wykształceni, ambitni, dynamiczni - są na wewnętrznej
                              emigracji.. Uciekają w prywatność.
                              Efekt? Negatywna selekcja. Już na poziomie samorządu uczelnianego
                              (spróbujcie sobie przypomnieć kto z waszych kolegów tam się pchał),
                              potem w firmach, samorządach korporacji, radach nadzorczych....
                              Każdy porządny człowiek chce NIE miec z tym nic wspólnego..
                              I co mamy? Mamy na każdym poziomie brak społecznego zaufania.
                              Przyjaciele adwokaci psy wieszają na swojej korporacji, ale ŻADEN
                              nie chce słyszeć o kandydowaniu do władz. Koledzy lekarze uważają
                              organizację swoich szpitali za skandaliczną, ale oni sa przecież
                              pochłonięci zarabianiem pieniędzy. Koledzy z uczelni po
                              habilitacjach zajmują sie już tylko kolekcjonowaniem kochanek i
                              samochodów... Przyjaciele - poważni biznesmeni - mają w roku 5 dni
                              urlopu a i tak nie rozstają się z 3 komórkami...
                              Mam tak dalej?
                              To dlatego uchwalenie plany zagospodarowania przestrzennego w koziej
                              wólce wiąże się z łapówkami, nie mówiąc o ustawach do tyczących
                              hazardu...
                              Pobałażamy sobie - my wykształcona elita. Zamiast zacząć zmieniać
                              ten kraj - zajmujemy się małymi prywatnymi sprawami...
                              A na PO decort - mimo że głosuję na liberałów od 20 lat - więcej
                              głosu nie oddam. I nie każdy głosujący na PO jest zaraz krytykiem
                              PISu.
                              pozdrawiam i miłego weekendu!
                              jeep
                              • decort Re: takie państwo jacy obywatele 10.10.09, 14:58
                                ja też głosowałem na liberałów, w tym PO (raz na PiS; tzw sierota po POPiSie);
                                bo wydawało mi się, że to moja partia. A teraz to już nie wiem. Zniechęcony
                                zajmę się tym co "koledzy", o których piszesz. Nie wiem tylko z jakich powodów
                                moja Ciotka, emerytka też jest za PO i za EURO. Zupełnie tego nie rozumiem, do
                                garka nie ma co włożyć, a ona mi mówi, że bała się CBA /znaczy podsłuchów itp/ -
                                zaznaczam, że jest zupełnie normalna.
                                Miłego weekend'u.
                          • zegmarek Re: takie państwo jacy obywatele 10.10.09, 15:57
                            A ja znowu zachowam się jak gnida. Po waszych wypowiedziach mam wrażenie ,że
                            Polska to kraj komunistycznych kelnerów. On też zawsze mówili " TO nie ja to
                            kolega " To co napisaliście popieram. Z poprawką tytułową. Takie państwo jacy
                            obywatele.

Marek Obtułowicz
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka