Dodaj do ulubionych

pomocy agenci, co teraz zrobić

20.09.10, 09:30
w taką oto sytuację się zamieszałam, ze przez przypadek podpisałam dwie umowy pośrednictwa na tę samą nieruchomość z 2 różnymi agencjami. jedna z tych umów została podpisana wcześniej, druga kilka dni później.
teraz chcę kupić to mieszkanie i co zrobić? czy muszę rozliczyć się z prowizji z obydwoma agencjami? nie ukrywam że jedna z agencji pokazała mi tylko zdjęcia nieruchomości i dała numer do właścicielki z którą sama się musiałam umówić na spotkanie (czy tak się robi? bo zdziwiło mnie to trochę ) ta agencja ma wyższą prowizję i chętniej skorzystałabym z usług tego drugiego biura (różnica w prowizji znaczna bo ponad 1 %).
Co poradzicie? sprawa pilna, trzeba szybko działać.
Obserwuj wątek
    • jeepwdyzlu Re: pomocy agenci, co teraz zrobić 20.09.10, 10:47
      wybrać lepszą, z drugą negocjować, zapłacić np 1/3
      nie chowaj głowy w piasek - już dziś podejmij rozmowy
      Zapłaty obu firmom nie uda Ci się uniknąć - więc rozmawiaj i PROŚ.
      Proś - bo wina jest ewidentnie Twoja....
      jeep - były pośrednik
      • bezpocztyonline Re: pomocy agenci, co teraz zrobić 20.09.10, 17:43
        coterazzrobic napisała:

> nie ukrywam że jedna z agencji pokazała mi tylko zdjęcia nieruchomości i dała numer do
        > właścicielki z którą sama się musiałam umówić na spotkanie

jeepwdyzlu napisał:

> Proś - bo wina jest ewidentnie Twoja....

Jeep, no nie żartuj.

Jeśli klientka dostała tylko numer telefonu do właścicielki i nikt jej nawet nie proponował prezentacji, to mogła nie wiedzieć, że jest to ta sama nieruchomość. Zadzwonić mogła nawet kilka dni później - po prezentacji przeprowadzonej przez drugie biuro.

Rozmawiać szczerze z oboma biurami trzeba, ale to, co zrobiło to pierwsze to jakiś absurd - chyba, że było to na Pani własne usilne życzenie.
        • decort Re: pomocy agenci, co teraz zrobić 20.09.10, 21:14
          Fakt, absurd. Zasadniczo przedstawiciel biura powinien być obecny przy prezentacji, chyba, że oprócz kontaktu do właścicieli podał także adres, to co innego. Ale, to faktycznie dziwne, że ktoś uznaje prezentację zdjęć, za prezentowanie nieruchomości. Dogadaj się z nimi. Ci pierwsi mają marne szanse, o ile ci drudzy przed prezentacją pokazali Ci fotki. Jak to wszystko udowodnić? Kłopot. Zwłaszcza, że Jesteś po stronie tych drugich, a oni chcą zarobić i zrobili co należy. Z ciekawości, w jakiej to miejscowości stosowane są takie praktyki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka