Dodaj do ulubionych

Jak rozmawiać z agentem?

02.11.10, 19:16
Mam umówioną wizytę agenta u siebie w mieszkaniu w celu wyceny tegoż właśnie mieszkania i podpisania umowy. Jak z nim rozmawiać, czego żądać i czy muszę od razu podpisywać umowę, czy mogę się zastanowić nad proponowaną przez niego ceną?
Obserwuj wątek
    • bezpocztyonline Jakim agentem? 02.11.10, 21:37
      michalk76 napisał:

> Jak rozmawiać z agentem?
      > Mam umówioną wizytę agenta u siebie w mieszkaniu w celu wyceny tegoż właśnie mi
      > eszkania i podpisania umowy. Jak z nim rozmawiać, czego żądać i czy muszę od ra
      > zu podpisywać umowę, czy mogę się zastanowić nad proponowaną przez niego ceną?

1. Jakiem agentem? Ubezpieczeniowym? Czy z biura nieruchomości?

2. Zawsze może Pan najpierw zapoznać się z warunkami umowy pośrednictwa i przemyśleć sprawę zanim Pan umowę pośrednictwa podpisze (zresztą dotyczy to przecież każdej umowy - nikt nie może na Panu wymusić podpisania jakiejkolwiek umowy - to jest zawsze Pańska własna dobrowolna decyzja).

3. Pośrednik w obrocie nieruchomościami ani jego asystent (potocznie zwany agentem) nie dokonuje wyceny mieszkania, chyba, że ma uprawnienia rzeczoznawcy. Natomiast ma orientację w cenach ofertowych oraz cenach transakcyjnych mieszkań i może Panu doradzić, za jaką cenę ofertową warto byłoby wystawić mieszkanie, tak, by - wedle wiedzy tego pośrednika - rzeczywiście móc znaleźć nabywcę.

Może się Pan nie zgodzić z jego sugestią, ale jeśli Pan będzie chciał wystawić mieszkanie w cenie zbyt odstającej od innych cen rynkowych, to pośrednik może nie przyjąć tego mieszkania do oferty (ma prawo się wtedy spodziewać, że mieszkanie wcale nie znajdzie nabywcy, lub przez bardzo długi okres nie i ponoszenie przez niego kosztów na promocję tej oferty wcale mu się nie zwróci).
      • decort Re: Jakim agentem? 04.11.10, 19:42
        a co to w ogóle za pytanie? Normalnie rozmawiać z agentem. Po prostu. Ten agent to nie jest wróg, ale ktoś kto ma z Panem/Panią współpracować. Macie wspólny interes: sprzedać mieszkanie. I tyle. Jak najszybciej i jak najkorzystniej. Czego oczekiwać? Szczerości. Co On powinien? Ogłaszać, przyprowadzać klientów, może raportować co się dzieje (ilość zapytań; ilość wejść na stronę itp.)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka