Dodaj do ulubionych

Lokal użytkowy do wynajęcia

19.05.11, 12:34
Witam Wszystkich,
mam 100m2 lokal użytkowy do wynajęcia na warszawskiej Woli.
Parter,z witrynami,przy ruchliwym komunikacyjnie skrzyżowaniu,stan deweloperski.
Poszukuję Pośredników posiadających dobre kontakty z bankami,oraz innymi stabilnymi instytucjami,którzy pomogą mi znaleźć dobrego najemcę. Zgłosiłam lokal do kilku biur i jak narazie oprócz standardowych telefonów w celu podpisania umowy nie dzieje się nic więcej:( Słyszałam,że są biura,które posiadają dobre kontakty,ale najwyraźniej nie potrafię do nich dotrzeć,ani one do mnie.
Może za pośrednictwem tego forum uda mi się nawiązać kontakt z jakimś skutecznym Pośrednikiem???
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • evelina1503 Re: Lokal użytkowy do wynajęcia-kontynuacja 05.09.11, 15:09
        Witam wszystkich ponownie.
        Jestem biernym obserwatorem tego forum. Postanowiłam jednak opisać sytuację dotyczącą standardów zawodowych Pośredników, w które Osoby wypowiadające się na tym forum jeszcze wierzą...
        W maju za pomocą tego forum zadałam pytanie Wam wszystkim Drodzy Pośrednicy na temat pomocy w wynajęciu mojego lokalu użytkowego.
        Naiwnie wierzyłam, że na forum, na którym wypowiadają się Osoby czynne zawodowo znajdę jednak kogoś kto się zainteresuje "gotowym" szukającym Pośrednika Klientem.
        Post factum jednak wiem ,że na forum udzielają się Osoby, chcące podreperować swoje "pośrednicze" ego, ludzi którzy chcą zarobić jest tu niewielu...
        Na mój post odpowiedział JEDEN Pośrednik, z którym nawet udało mi się porozmawiać przez telefon, ustaliliśmy wtedy, że Pan zajmie się moją sprawą…
        Od maja bezskutecznie usiłuję się z powyższym Panem skontaktować mailowo i telefonicznie.
        Całkiem niedawno udało mi się dodzwonić na numer Pana Pośrednika, który odebrała Pani Pośredniczka, która dostała numer w "spadku" po koledze. Na temat mojej sprawy jak i poprzedniego kolegi pani nie wiedziała NIC.
        Do napisania tego postu sprowokował mnie fakt, że kilka dni temu zauważyłam aktywność na forum "mojego" Pośrednika"
        Dziwicie się, że Klienci nie szanują Pośredników, najpierw oni sami muszą szanować siebie i swoich Klientów na których bądź co bądź tak "pracowicie" chcą zarobić.
        Dziwi mnie fakt że nikt z szanownych Państwa Pośredników nie zajął się gotowym szukającym pomocy Pośrednika Klientem.
        Z moich obserwacji wynika, że po prostu nie chcecie zarobić pieniędzy, wolicie siedzieć na forum i biadolić.
        Nie dyskutuję tu z wysokością prowizji, uważając, że jeżeli ktoś znalazłby mi dobrego Najemcę wynagrodzenie słusznie mu się należy. Nie mam również nic przeciwko podpisaniu mitycznej umowy pośrednictwa:),którą uda mi się wcześniej niż w trakcie spotkania zobaczyć i zweryfikować. Czy jestem dla Was złym Klientem ????????
        Nie wiem jak chcecie podnieść standardy zawodowe i udowodnić Klientom, że jednak w tej branży są fachowcy, postępując w ten sposób.

P.S.
        Za pośrednictwem forum chcę pozdrowić Kogoś kto się ukrywa pod nickiem "Jeepwdyzlu". Niestety muszę się zgodzić z wypowiedziami tej Osoby na temat standardów zawodowych, przyszłości zawodu Pośrednika, jak również trafną obserwacją dotyczącą trendów rynku pośrednictwa w Polsce.

Nie chciałam Nikogo urazić, opisałam tu tylko konkretną sytuację oraz moje osobiste przemyślenia, przemyślenia Klienta, którego nikt na tym jakże ciężkim rynku nie chciał...

Pozdrawiam Wszystkich

Ewelina
        • al_gon Re: Lokal użytkowy do wynajęcia-kontynuacja 06.09.11, 10:09
          Szukasz poważnego najemcy i równie poważnego pośrednika. Podpisz więc poważną umowę z pośrednikiem na poważnych zasadach a nie umowy otwarte itp.Określ czego oczekujesz i ustalcie wynagrodzenie i niech działa jeden pośrednik a nie kilku czy kilkunastu naganiaczy.
          • evelina1503 Re: Lokal użytkowy do wynajęcia-kontynuacja 06.09.11, 14:05
            Ok. więc oczekuję odpowiedzi JAK ZNALEŹĆ poważnego pośrednika?????
            Myślałam,że na branżowym forum znajdują się takowi...
            Nie mam podpisanych umów ze wszystkimi biurami w Warszawie,jedynie z dwoma,wydawało by się poważnymi biurami zajmującymi się wynajmami lokali komercyjnych.
            Przy czym żaden z dwóch Pośredników,z którymi się spotkałam nie zaproponował mi wyłączności,może dowiem się na tym forum dlaczego???
            Może dlatego,że wtedy musieliby się bardziej wysilić niż tylko umieścić ogłoszenie we wszystkich możliwych portalach nieruchomościowych?
            Może dlatego,że chciałabym usłyszeć co mogą zrobić dla mnie innego niż dla Osób,któe podpisują umowy na zasadach ogólnych?
            A może powody są tylko Wam drodzy Pośrednicy znane??? Tego nie wiem.
            W każdym razie czuję się rozczarowana Waszym działaniem,a właściwie jego brakiem...

Pozdrawiam
            Ewelina
    • fertighaus Re: Lokal użytkowy do wynajęcia 07.09.11, 08:30
      Jestes osobą przebojową i sprytną. Widać z wypowiedzi. Próbowałaś zapewne wynająć sama, ale za tak wysoką cenę nikt się nie znalazł. Połowa lokali w mieście jest na wynajem, bo takich biznesów co pokryją wysoki czynsz jest niewiele. Uderzasz więc do pośrednika 'żądając' cudu. Banki na które liczysz (patrząc co się działo na zachodzie Europy) zaczną sie zwijać z Polski a nie ciągle mnożyć. Nie te czasy proszę Pani.

evelina1503 napisała:

> Witam Wszystkich,
      > mam 100m2 lokal użytkowy do wynajęcia na warszawskiej Woli.
      > Parter,z witrynami,przy ruchliwym komunikacyjnie skrzyżowaniu,stan deweloperski
      > .
      > Poszukuję Pośredników posiadających dobre kontakty z bankami,oraz innymi stabil
      > nymi instytucjami,którzy pomogą mi znaleźć dobrego najemcę. Zgłosiłam lokal do
      > kilku biur i jak narazie oprócz standardowych telefonów w celu podpisania umowy
      > nie dzieje się nic więcej:( Słyszałam,że są biura,które posiadają dobre kontak
      > ty,ale najwyraźniej nie potrafię do nich dotrzeć,ani one do mnie.
      > Może za pośrednictwem tego forum uda mi się nawiązać kontakt z jakimś skuteczny
      > m Pośrednikiem???
      > Pozdrawiam.
      • evelina1503 Re: Lokal użytkowy do wynajęcia 07.09.11, 09:08
        Zupełnie nie rozumiem,dlaczego uważasz,że próbowałam wynająć sama?
        Gdybym próbowała to cały internet byłby zawalony moimi ogłoszeniami,ja dałam tylko dwa razy ogłoszenie na Gratce licząc na to,że zgłosi się do mnie właśnie Pośrednik,mający kontakty. Nie liczyłam na to,że przybiegną do mnie przedstawiciele wszystkich banków w mieście,ponieważ wiem,że do znalezienia dobrego najemcy potrzebne są "znajomości".
        Wiem to od kolegi,który sam będąc Pośrednikiem(specjalizował się w gruntach),skorzystał z usług Pośredników przy wynajmowaniu swoich lokali użytkowych.
        Czy to coś zdrożnego i świadczącego o moim "sprycie i przebojowości",że szukam dobrego najemcy???? Wiem,że realia rynku w ciągu ostatnich kilku lat zupełnie się zmieniły,co nie oznacza,że ludzie nie otwierają biznesów i nie inwestują pieniędzy.
        Dziwi mnie jednak fakt,że tak trudno znaleźć w Waszej branży dobrego fachowca.
        I wciąż dziwi mnie fakt,że na branżowym forum nie znalazł się nikt,kto zechciałby mi pomóc w wynajmie,bądź co bądź za pieniądze,a nie dla własnej satysfakcji.

Jak do tej pory odniosłam wrażenie,że Osoby,które mi odpowiedziały są raczej nastawione wrogo do kogoś kto prosi o pomoc i śmie nazwać po imieniu niektóre Wasze zachwania.
        Pozdrawiam

Ewelina
        • jeepwdyzlu ewelina 07.09.11, 09:37
          dziękuję za pozdrowienia
          ale...
          Post factum jednak wiem ,że na forum udzielają się Osoby, chcące podreperować swoje "pośrednicze" ego, ludzi którzy chcą zarobić jest tu niewielu...
          ------
          tu się mylisz
          to forum
          czyli miejsce, które porządny pośrednik NIE traktuje jako sposób na poszukiwanie Klientów.
          Wręcz przeciwnie.
          Gdybyśmy tego nie przestrzegali - w szybkim tempie degeneruje się funkcja poznawcza za to brylują quasi reklamowe wpisy.

Co nie oznacza, że w pozostałych kwestiach - niestety - masz rację...
          Ukłony
          były jeep
        • fertighaus Re: Lokal użytkowy do wynajęcia 07.09.11, 09:41
          Napisałam tak, bo masz roszczeniowy stosunek do pośredników. Ja (były pośrednik) odganiam jak muchy pośredników kolegów co chcą sie 'zająć' moimi nieruchomościami gdyż potrafię to zrobić sama. Kontakty, o których piszesz niewiele pomogą, pośrednicy działają głównie na ogłoszeniach i tzw. szczęściu.
          Wynajem jest specyficzny. Mało kto chce płacić prowizję: jeden czynsz (z obu stron) i szuka bajpasu do wynajmującego stąd zapewne niechęć bractwa. Cwaniacy zawsze ominą pośredników. Wiem to z doświadczenia. Nie mówie o tobie. Ty jesteś po prostu rozczarowana. Przy twojej energii zainwestuj w ogłoszenia, zadzwon do banków i biedronek i weż prawnika do sporządzenia umowy najmu. Moja rada.
          • evelina1503 Re: Lokal użytkowy do wynajęcia 07.09.11, 10:26
            Ja przepraszam bardzo,a do kogo mam mieć roszczeniowy stosunek w sprawie wynajmu jak nie do Pośrednika Nieruchomości,do pani sprzedawczyni w spożywczym ????????( z całym szacunkiem do jej ciężkiego zawodu)
            Tak czy inaczej w końcu doczekałam się rady od Kogoś na forum co mam zrobić...przy ogromnej ilość ludzi pracujących w nieruchomościach mam się zająć wynajmem sama...

Rozumiem,że forum nie może być traktowane jako narzędzie do zdobycia Klientów,jednakowoż jeżeli już jakiś się pojawia,to go po prostu spławiacie...
            Rozumiem podejście mojej przedmówczyni odnośnie zajęcia się Jej własnymi nieruchomościami w przypadku kiedy jest byłym pośrednikiem.
            Ja nie jestem i dlatego zwróciłam się do Was,bo się na tym nie znam... Twoja rada może jest dobra,ale to tak jakby ktoś Ci powiedział:po co kupować ubrania,uszyj sobie sama,wystarczy tylko kupić igłę i materiał,problem polega na tym,że jeszcze trzeba wiedzieć jak uszyć?
            Pomijam mój bark czasu na zjęcie się wynajmem,teraz jestem na kilkudniowym urlopie i stąd moja aktywność na forum...

Dziękuję wszystkim za dyskusję ze mną i pozdrawiam.
            Ewelina
    • lukaasz10 Re: Lokal użytkowy do wynajęcia 28.02.14, 21:17
      To prawda, agencja agencji nie równa. Uważaj na pośredników, którzy podsyłają swoich kumpli jako potencjalnych kupujących, spisywana jest umowa przedwstępna, pośrednik bierze prowizje a klient się wycofuje! Tak niestety też bywa...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka