Dodaj do ulubionych

W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprzedano?

21.10.11, 09:10
Moje pytanie jest takie w jaki sposob agent nieruchomosci sprawdzi za ile zostala sprzedana nieruchomosc aby wyliczyc prowizje od tej ceny?
Obserwuj wątek
        • alejaja202 Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 21.10.11, 14:50
          Nie rozumiem :ten pośrednik doprowadził do transakcji na podstawie tej wielkiej ceny?
          Jak tak to mu zapłać skoro taki skuteczny.
          Wydaje mi się jednak ,że go nie poinformowałaś o transakcji. Powinien wystawić CI fakturę od tej wywoławczej ceny jak twierdzisz z czapy i koniec.
          Podpisując umowę z pośrednikiem chyba ujawniłaś mu swoje dane osobowe i liczyłaś się z tym ,że będzie miał wgląd w twoje finanse.
          A tak nawiasem zwróci się do sądu wieczystoksięgowego - powołując się na interes prawny- i dostanie wgląd w akta ksiąg wieczystch czyli poczyta sobie akt notarialny zbycia nieruchomości przez ciebie.
            • ansansyr Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 22.10.11, 20:41
              Interesem prawnym w tym przypadku jest uprawnienie pośrednika do żądania od A bądź B ( zależy od tego z kim miał zawartą umowę pośrednictwa ) wynagrodzenia za wykonaną na rzecz A ( lub B) usługę pośrednictwa.
              Prawo do wynagrodzenia pośrednika za wykonaną usługę wynika z ustawy o gospodarce nieruchomościami.
              Nie ma darmowej usługi pośrednictwa jak oczekują niektórzy klienci.
              • kredycik-i-wio Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 28.10.11, 14:46
                Ale umowa pośrednictwa, a umowa sprzedaży to dwie różne umowy i transakcje. Pytam jak biuro pośrednictwa stanie się stroną umowy sprzedaży. Interes prawny wywodzi się z bycia stroną, a Ty stroną transakcji nie jesteś. Możesz wskazać sygnaturę dowolnej sprawy tego typu, która dała Ci dostęp do aktu notarialnego zakupu nieruchomości?

Mnie to ciekawi od strony prawnej, a nie od strony tego czy klient okazał się złodziejem czy nie.
        • bezpocztyonline Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 22.10.11, 20:47
          senioritaloca napisała:

> No to jezeli mu nie powiem to bedzie mnie scigal za prowizje na podstawie ceny,
          > ktora od czapy
          wystawil na stronie internetowej?

A nie podaliście ceny w umowie pośrednictwa lub jakimś załączniku do niej?

Poza tym kupujący może nie być taki milczący.

Pośrednik może rzeczywiście wskazując na swój interes prawny starać się o wgląd do dokumentów księgi wieczystej. Dokumentami świadczącymi o jego interesie prawnym mogą być zwarte umowy pośrednictwa.

Ostatecznie może podać ciebie do sądu, wtedy zapłacisz nie tylko należną prowizję, ale i odsetki oraz koszty sądowe, koszty adwokackie i być może komornicze.
          • senioritaloca Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 25.10.11, 11:24
            Nie rozumiem :ten pośrednik doprowadził do transakcji na podstawie tej wielkiej ceny?
            Jak tak to mu zapłać skoro taki skuteczny.

Ale cena mogla znacząco ulec zmianie w obie strony i agenta przy tym moglo nie byc bo 'mial wazniejsze psrawy na glowie'.

Ostatecznie może podać ciebie do sądu, wtedy zapłacisz nie tylko należną prowiz
            > ję, ale i odsetki oraz koszty sądowe, koszty adwokackie i być może komornicze.

A czy agentowi oplaca sie isc do sadu i sadzic a 4 tysiace brutto? Z czego 450zl zaplaci za wpisowe do sadu no i zanjac zycie i super roazgarnietych agentow bedzie musial zatrudnic prawnika zeby pisma do sadu pisal za pewnie conajmniej 1500zl? I oczywiscie to bedzie trwac a jak widac po tym forum to moze trwac dluzej niz niejedna agencja przezyje kryzys.
            • alejaja202 Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 25.10.11, 12:56
              Tak ceny raczej zawsze ulegają zmianie - nawet znacząco.
              A powiadomiłaś porśednika o tym ,że negocjacje się toczą? A nawet jak go nie powiadomiłaś to i tak mu się należy wynagrodzenie jeśli to na skutek jego działań doszło do negocjacji i dalej do zawarcia umowy.
              Opłaci mu się iść do sądu, bo 4 tys. zł piechotą nie chodzi, a koszty o których piszesz zapłacisz Ty .
                  • alejaja202 Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 25.10.11, 16:45
                    lic_po napisał:

> świat staje na głowie.
                    >
                    > oszust pyta jak oszukać i czy mu się to opłaci, a wy mu tłumaczycie że oszustwo
                    > jest be i jest niemoralne itp.
                    >
                    > do czego to doszło. nie lepiej ignorować zapytania złodziei i oszustów?

Może i masz rację. Ja mam nadzieję ,że przeczytają te wpisy również pośrednicy, którzy lekceważą, może odpuszczają sobie procesy i klienci oszuści się cieszą i pośredników ignorują , wykorzystuję.
                    Moje zdanie każdego oszusta, złodzieja przed sąd i koniec.
      • lic_po Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 25.10.11, 17:56
        :-) gratuluję. nie ma jak być super cwaniutkim polaczkiem, nie? to nawet nie jest twoja wina, że jesteś jaki jesteś, mały robaczku z dobrym samopoczuciem. te ileś lat bycia pod zaborami wszelakimi zrobiło z nas - polaków takie gnidy jak ty. im więcej uda się ukraść tym lepiej, nie?
        marzy nam się europa, ale mentalnie jesteśmy w białorusi i rusi, niestety.

pewnie zaraz zaczniesz pluć na lewo i prawo jacy to wszyscy złodzieje, a ty taki prawy i sprawiedliwy (sic). że agenciki to złe ludzie bo chcą pieniędzy za nic :-)))

a do innych pośredników odezwa - nie odpowiadajcie na pytania złodziei i oszustów. złodziej i tak sobie poradzi bez waszych rad.

• jeepwdyzlu Re: W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprze 31.10.11, 12:16
      jeszcze niedawno nie podobał się Wam mój ton, kiedy złodziejom mówiłem, że są złodziejami..
      A teraz - sami się denerwujecie.
      I nic dziwnego skoro takich jest gros klientów.
      Wiele razy pisałem krytycznie o nas samych.
      Ale świadczenie usług w zdemoralizowanym bolszewickim społeczeństwie jest podwójnie trudne...
      były jeep
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka