Dodaj do ulubionych

Prowizja za pokazywanie mieszkań ?

28.06.12, 11:23
Czy jest to legalne,że agencja a w zasadzie "biuro kwater" pobiera prowizję za samo oglądanie mieszkań -przed podpisaniem umowy o wynajem, można to gdzieś zgłosić ?
Obserwuj wątek
  • al_gon Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 28.06.12, 13:34
   A dlaczego ma nie pobierać? Legalne. Tak samo legalne jak pobieranie opłaty za masło w sklepie czy strzyżenie w salonie fryzjerskim.
   • decort Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 04.07.12, 20:13
    biura nieruchomości, zwane tu często "agencjami" z zasady nie pobierają opłat tylko za pokazanie mieszkania - chociaż, właściwie, nie wiadomo dlaczego. A jak "biura kwater"? - to nie wiem. Istnieją natomiast na rynku podmioty oferujące swoje usługi jako biura (agencje) nieruchomości, wabiące klientów bardzo atrakcyjnymi ogłoszeniami, i pobierające opłaty za podanie telefonu do rzekomego właściciela, który albo w ogóle nie istnieje albo niczego o "podjętej" z takim "biurem" współpracy nie wie, a oferty zazwyczaj okazują się nieaktualne. I to jest nielegalne. Zgłasza się to przestępstwo do prokuratury. Problem polega jednak na tym, że opłaty przez nich pobierane nie przekraczają chyba 300 zł - czyli nie jest to wyłudzenie przestępcze, a zwykłe wykroczenie. Jak się skrzyknie kilku naciągniętych - kwota urośnie - to można do prokuratury. Spodziewam się, że w związku z propozycjami Min. Sprawiedliwości podwyższenia limitu wykroczenia do 900 zł (lub 700 zł - nie pamiętam dokładnie) - opłaty tych niby biur nieruchomości wzrosną :-(
    • martynaja1 Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 29.05.15, 00:03
     Ostrzegam przed biurem dobrzemieszkaj.net !! Jest to pseudoagencja i zwykli oszuści. Pobierają pieniądze za obejrzenie mieszkania, które są piękne na zdjęciach, a w rzeczywistości nie istnieją.
    • skeleton_song Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 05.07.16, 16:56
     ale jak to jest proceder na większą skalę to już jest to przestępstwo, a czynienie sobie z przestępstwa źródła zarobku to dodatkowa okoliczność obciążająca
   • positivesdenken Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 29.10.13, 08:11
    Bo nikt na swiecie tak nie robi, nie placicsz za ogladanie masla, tylko w momencie kiedy je kupujesz
    • j666 Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 29.10.13, 09:25
     Nikt nie zabrania kupowania masła lub najmu mieszkania bez pośrednika.
     Lub umówienia się z lekarzem / przychodnią, a nawet apteką, że zapłacisz im tylko wtedy, gdy wyzdrowiejesz.

     -----
     > Bo nikt na swiecie tak nie robi, nie placicsz za ogladanie masla, tylko w momencie kiedy je kupujesz
    • al_gon Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 30.10.13, 13:59
     A dlaczego płacisz za leczenie a nie za wyleczenie?
  • karolkopcinski Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 16.10.14, 16:21
   a kto by chciał za darmo umawiać na spotkania, rezerwować oferty, wogule robić im zdjęcia opisy i poświęcać swój czas i cierpliwość odbierając telefony i dzwoniąc na własny koszt do właścicieli.
  • olamorowanie Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 25.03.15, 16:40
   ja skorzystałam z usług biura chcewynajacwarszawa. logując się na ich portalu chcewynajac.pl opłaciłam usługę 219 zl za dostęp do ich bazy danych i możliwość oglądania mieszkań oraz ich rezerwacji. Jestem zadowolona gdyż przy podpisywaniu umowy najmu nie pobierano już ode mnie tych wysokich prowizji a od właściciela
  • olamorowanie Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 24.04.15, 16:47
   Polecam serwis chcewynajac.pl tam jak się zalogowałam to dostałam wgląd do wszystkich aktualnych ofert już z kontaktami i od razu do mnie oddzwoniono by umawiać mnie na spotkania. Obejrzałam kilka mieszkań i wynajęłam to pierwsze które oglądałam najpierw. Pomogli mi przy podpisaniu umowy z właścicielem i nie pobierali już żadnych prowizji. Ich całkowity koszt za pośrednictwo o 219 zł
  • 81mateusz Polecam dobrzemieszkaj.net 28.04.15, 12:52
   Skorzystałem z usług biura dobrzemieszkaj.net i jestem bardzo zadowolony, mieszkanie było wolne od zaraz właściciel w porządku cena taka jak w ogłoszeniu nic dodać nic ująć. Polecam wszystkim i na pewno skorzystam jeszcze raz.
   • pola.jar Re: Polecam dobrzemieszkaj.net 27.05.15, 22:22
    To oszuści, nie dajcie się nabrać!
   • martynaja1 Re: Polecam dobrzemieszkaj.net 28.05.15, 23:59
    Ostrzegam przed biurem dobrzemieszkaj.net !! Jest to pseudoagencja i zwykli oszuści. Pobierają pieniądze za obejrzenie mieszkania, które są piękne na zdjęciach, a w rzeczywistości nie istnieją.
  • poruszonyobywatel Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 26.06.15, 11:11
   Oszuści!! Oszuści i jeszcze raz oszuści!! Jestem pewna, iż to pracownik z pseudo biura napisał pierwszy post!
   Wykorzystują zdjęcia mieszkań których nawet nie maja w swojej ofercie. Jaka byłam zdziwiona, kiedy otrzymałam od znajomych link do ogłoszenia gdzie były zdjęcia mojej sypialni i przedpokoju (3 miesiące wcześniej publikowałam ogłoszenie). Zadzwoniłam i Pan swoja standardową formułką iż nie płacę prowizji za podpisanie mieszkania, iż mogę oglądać mieszkanie od pn-pt od 10 do 21, że sam umawiam się z właścicielem. Skierował mnie na ich stronę i poinformował o symbolicznej opłacie ok 200 zł . Wspominałam o ogłoszeniu w którym wykorzystali zdjęcia z mego ogłoszenia i Pan się w sekundę rozłączył. Nie odebrał już telefonu. Ludzie wystrzegajcie się !! Oszukują naiwnych ludzi!
   • 5th_element Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 03.07.16, 22:27
    ależ oczywiście - piszą o nich choćby tu: web.facebook.com/OSZUSTChcewynajacpl-645096135592618/?fref=ts
  • findspot Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 29.07.15, 11:58
   Findspot to internetowy serwis ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości.
   www.findspot.pl
  • makronim Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 26.08.15, 12:01
   Zawsze biorą prowizje, nie można za darmo obejrzeć nigdzie? Nawet jak są inwestycje i mieszkania rynku wtórnego? Bo ja teraz w Lodzi planuję kupić, doradźcie coś, proszę...
  • padam10 Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 17.03.16, 14:39
   www.ekobud.ostroda.pl/sprzedaz_mieszkan
  • dagmara.ready Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 24.03.16, 11:17
   O wszystko trzeba dokładnie pytać. Płacić trzeba zawsze: pytanie czy pokrywa to właściciel czy oglądający. Zwyczajowo jest to rozliczane po zawarciu transakcji, a nie przy każdym oglądanym/prezentowanym mieszkaniu. Polecam szczerze Gross we Wrocławiu, bo każdą kwestię dokładnie tłumaczą i nie ma miejsca na niespodzianki. Naprawdę można im zaufać.
  • just.my Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 06.07.16, 12:02
   Ludzie, nie dajcie się wpuścić w takie rzeczy. Płacicie prowizję jak wynajmiecie lub kupicie, nigdy za oglądanie! Nie dajcie się oszukiwać naciągaczom!
  • ckrlink Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 23.05.18, 16:36
   Z agencjami nieruchomości jest różnie. Moim zadaniem jest nieetycznie pobierać prowizję za pokazywanie nieruchomości. Najlepiej to nie korzystać z agencji tylko spróbować sprzedać samemu lub skorzystać z oferty firmy skupującej nieruchomości - grb-nieruchomosci.pl. Kupią nieruchomość za gotówkę i mamy problem pokazywania, podpisywania umów i miesięcy męczarni z głowy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka