Dodaj do ulubionych

Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we Wrocł

26.04.14, 22:06
PORAŻKA!
Stanowczo odradzam pracę w biurze nieruchomości METROHOUSE we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 125/100.
Na rozmowie kwalifikacyjnej wprowadzają w błąd przyszłych pracowników, umawiają się na inne warunki przy podpisaniu umowy, zmieniają zasady w trakcie pracy i ostatecznie zapłacą Ci lub nie, zależy od asertywności jaką posiadasz, generalnie odchodzisz rozgoryczony i totalnie rozczarowany bez grosza za swoją ciężką pracę lub zostajesz zwolniony bo upominasz się o swoje.
Jeśli jesteś osobą wysoko zmotywowaną, ambitną i nastawioną na sukces, zapomnij o pracy w tej firmie, po prostu masakra!
Zdecydowanie NIE POLECAM!
Obserwuj wątek
  • byly-zbieracz Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 27.04.14, 21:05
   NIE POLECAM STANOWCZO biura METROHOUSE Nieruchomości we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich.
   Brak przede wszystkim szacunku do pracownika. Osoby które tam pracowały były traktowane jak zbieracze ofert, za które i tak w większości im nie zapłacono.
   Trzeba do wszystkiego dokładać, włącznie z telefonem służbowym oraz kosztami dojazdu do klienta. Wypłata jeśli wogóle jest, to na pewno nigdy nie ma na czas. Na rozmowach kwalifikacyjnych obiecują podstawę, szkolenia, wsparcie, prowizję, a tak naprawdę tego nie ma. Ludzie odchodzą albo sami rezygnują, 90% osób rezygnuje po pierwszym dniu pracy! MEGA ROTACJA!!!
   Ogólnie jeden wielki bałagan. Brak organizacji.
   Osobom o słabych nerwach odradzam pracę w tym bałaganie, jedna wielka porażka.

   • martin.84 Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 04.05.14, 22:17
    Nie polecam nikomu pracy w METRO HOUSE we Wrocławiu. Pracowałem tam jakiś czas temu, podczas rekrutacji obiecanki, co to nie będzie, z tego co wiem nic się nie zmieniło, jest tylko gorzej, problem polega na tym, że tam ludzi nie szanują, mają ich za totalne zero, najlepiej słuchać i się nie odzywać, no i kiwać głową :). Zaraz ktoś powie, że mszczę się na firmie, że nie dawałem rady itp. BZDURA, mówię jak jest, jak mówią o wielkich zarobkach proponuję przed podjęciem pracy szczerze porozmawiać z doradcami i będzie wiadomo ile się
    rzeczywiście zarabia i jakim kosztem ...
    Oprócz tego nie dotrzymują wcześniej ustalonych warunków współpracy, do tego trzeba upominać się o drobniaki jakie uda się Tobie wypracować, bo oczywiście jedziesz tylko na samej prowizji.
    Ogólnie nie polecam tej firmy, zastanówcie się 2 razy zanim zaczniecie współpracę.
  • tomm.y Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we Wrocł 07.05.14, 21:54
   W 100% potwierdzam to co pisze przedmówca. Pracowałem krótki czas w METRO HOUSE we Wrocławiu, jedyne co mogę powiedzieć to wyzysk na maksa, pracownik w METRO HOUSE dostaje między 7,5% -15%, tego co zarobi dla firmy, dodam jeszcze że pracownik
   ponosi osobiście koszty dojazdu do klienta (własny samochód + paliwo) oraz koszty połaczeń telefonicznych. Po odjęciu tego wszystkiego wychodzisz na ZERO!!! Poza tym stres, targety, zmiana zasad w formie wiadomości wysłanej mailem.
   NIE WARO TAM PRACOWAĆ I MARNOWAĆ SOBOIE ŻYCIA.
   • metroszajs Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we Wrocł 09.05.14, 22:14
    Stanowczo nie polecam pracy w Metrohouse we Wrocławiu. Nigdy tak naprawdę nie wiesz za ile pracujesz, bo przy rozliczeniu zawsze okazuje się że dostajesz przynajmniej o połowę mniej niż miało być. Okradają własnych agentów, w dobie kryzysu trzeba w sumie na czymś zarobić ... Umowa o dzieło oczywiście, to dla nich tylko kartki papieru, to co jest natomiast napisane
    nie ma żadnej wartości, jeszcze nigdy się nie zdarzyło by dotrzymali terminu płatności.
    Bardzo ekscytująca praca, nigdy nie wiesz co czeka ciebie dnia następnego.
    STANOWCZO NIE POLECAM!
    • papanalepiku Te wpisy to dopiero szajs !! 19.05.14, 17:28
     Pisane przez jedną i tą samą osobę pod różnymi nickami. Wpisz raz człowieku co leży ci na wątrobie i daj sobie spokój. Inaczej stajesz się takim samym naciągaczem jak ta firma co na niej psy wieszasz. Pozdro i wyluzuj trochę.
    • adam-1112 Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 12.12.14, 20:11
     trzymajcie sie z daleka od tej firmy jakakolwiek współpraca z tym biurem to katastrofa ,dałem sie namówić na sprzedaz przez te biuro ,żeby się wyróżnić zamieścili fałszywe dane dotyczące mieszkania ;po wypowiedzeniu umowy pomimo wielokrotnych telefonów i monitów nie chcieli wycofać ogłoszenia ze stron internetowych dopiero zagrożenie sądem i pismo od adwokata pomogło ,ale kasa na adwokata wydana
    • 116pawel Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we Wrocł 26.12.14, 18:36
     Fakty są następujące:
     Zasuwasz na samej prowizji ok.7-15%, własnm samochodem, paliwo za własne pieniądze i nie daj Boże niech ci się coś stanie, wypadek itp, nie masz żadnego ubezpieczenia. Do tego zawierasz śmieciową umowę, sprzeczną z kodeksem cywilnym, np. roczny zakaz konkurencji po odejściu (bez żadnej rekompensaty finansowej), a jak odejdziesz do innej agencji i sprzedasz mieszkanie klientowi, którego nigdy wcześniej na oczy nie widziałeś i okaże się, że jest on zarejestrowany w bazie Metrohouse to dostajesz 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy !!!) KARY !!! Weź się potem i sądź z całym Metrohouse...Cały kontrakt jest naszpikowany wysokimi karami - za nie wprowadzenie potwierdzenia do systemu,za nie oddanie umowy na czas, itd, itp... Jak nie podpiszesz to możesz pracować bez umowy, ale wtedy zapomnij o rozliczeniu w razie transakcji...
   • 45tomasz Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 15.10.17, 01:10
    Ja równieź miałem tą nieprzyjemność pracować w biurze nieruchomości METRO HOUSE we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda 49 lok. 8 i prawda jest taka że tak pięknie i kolorowo jak w ogłoszeniu to nier było. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu i nie potrzebuje pieniędzy, to jest to praca dla niego.
    Bardzo ważne, aby dokładnie przeczytać umowę śmieciową przed podpisaniem, poieważ zawiera bardzo dużo kar umownych i nie tylko ...
    Brak stałego wynagrodzenia, sama niska prowizja, brak ubezpieczenia i zakaz podjęcia pracy w innym biurze po zwolnieniu się, to niestety kłody pod nogi na przyszłość.
    A widząc jaka jest rotacja ( w przeciągu 3 miesięcy przewinęło się ponad 50 osób) to niestety to biuro nie ma prawa bytu na polskim rynku.
  • 1agent78 Odradzam pracę w Metrohouse we Wrocławiu 03.06.14, 22:11
   Witam, właśnie zakończyłem współpracę z Metrohouse we Wrocławiu. Zarobki żadne, transakcje sporadyczne, szkoleń nie ma wogóle. Na temat standardów zawodowych było hasło pana kierownika - wszystkie chwyty dozwolone. Agenci są kompletnie nie przygotowani do pracy w zawodzie pośrednika nieruchomości, co zresztą nie dziwi ponieważ pan kierownik również nic sobą nie reprezentuje. Wszystkie pozostałe dojazdy do klientów pokrywasz sam. Brak udostępnionej dla agentów bazy klientów. Przy rekrutacji była mowa o dodatkowych profitach, okazało się to tylko marzeniem. Dodatkowo dyżury w biurze po 8 godz. za które nikt nie płaci.
   Metrohouse oferuje chyba najniższe wynagrodzenie prowizyjne na rynku, a po odliczeniu wszystkiego wychodzi max 10%, istna kpina ...
   Oczywiśnie wszystko w oparciu o umowę o dzieło, bez ubezpieczenia oczywiście.
  • 0mh Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 10.06.14, 22:31
   W tym biurze nic się nie dzieje, klienci to prawdziwa rzadkość, a transakcje odbywają się rzadziej niż sporadycznie, bardziej opłaca się siedzieć w domu.
   90% osób rezygnuje w przeciągu kilku dni od rozpoczęcia współpracy, mnie też się nie udało, po trzech miesiącach pracy bez żadnej transakcji praz bez stałego wynagrodzenia zrezygnowałam. Ogólnie to bardzo negatywnie wspominam tamten stracony czas.
   • 39kasiak Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 14.07.14, 21:57
    Ostrzegam wszystkich przed pracą w agencji nieruchomości Metrohouse na Krzykach we Wrocławiu. Stanowisko na które aplikowałam nazywało się MULTI AGENT, i jak się okazało po trzech miesiącach otrzymałam wynagrodzenie w wysokości ZERO, zresztą nie tylko ja, transakcję w tej agencji to naprawdę żadkość, szkoleń nie było żadnych, a poza tym bardzo zła atmosfera w firmie, cały czas kłótnie między agentami o klientów, przekleństwa, itp.
    Najgorszą rzeczą w tej agencji to KUPUJĄCY NIE PŁACI PROWIZJI, przy tym systemie obsługi klientów, oraz bez stałego wynagrodzenia, tylko prowizja, mało komu udaje się przebić, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie koszty obsługi klienta (paliwo, telefon, itp.) pokrywa agent.
  • artur-o1977 Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 02.08.14, 22:50
   Atmosfera we wrocławskim oddziale Metrohouse przebiła dno!!!
   Agenci okładają się po buziach (oczywiście zawsze chodzi o pieniądze),
   na porządku dziennym jest okradanie się przez agentów z klientów i ofert,
   ciągłe krzyki i płacze. Poza tym w tej firmie nikt nie zarabia pieniędzy, stąd dosłownie
   każdy orze jak może, brak zasad, istna dzungla.
   Masz niby zagwarantowaną tylko jakaś małą prowizję i nerwy czy coś sprzedaż lub wynajmiesz,
   jak Ci się nie uda to jesteś na minusie, stąd w tej firmie panuje ogromna rotacja pracowników,
   99% osób rezygnuje po 1 miesiącu!!!
  • oszukaniprzezmetrohouse Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 13.08.14, 22:25
   Osoby oszukane przez Metrohouse we Wrocławiu (nie wypłacona prowizja, zabrane oferty, zabrani klienci, wypowiedziana umowa bez powodu) prosimy o pilny kontakt.
   Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowania pozwu zbiorowego przeciwko tej szemranej Agencji.
   Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
   Tel. 790 283 571, oszukaniprzezmetrohouse@gazeta.pl
   • byly-doradca Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 25.08.14, 23:03
    Uważajcie na nowy oddział franczyzowy Metrohouse we Wrocławiu przy ul. Swobodnej (okolice Dworca PKP/PKS i Arkad Wrocławskich).
    Co innego zostało mi obiecane na rozmowie kwalifikacyjnej, a co innego okazało się w rzeczywistości. Prawda jest taka że pracujesz na umowie śmieciowej bez stałego wynagrodzenia i bez ubezbieczenia (nie odprowadzają składek do ZUSu), tylko na prowizji. Najgorsze jest jednak to że golą swoich agentów jak barany z tej i tak już nędznej prowizji (jest dużo kar umownych, dzięki temu potrącają różne kwoty z prowizji), z której nie da się przeżyć we Wrocławiu, już nie mówie o miesiącach w których nie przeprowadzisz żadnej transakcji, bo wtedy to jesteś na grubym minusie.
    Na koniec dodam jeszcze fakt, że przeciwko Metrohouse we Wrocławiu toczy się mnóstwo spraw w sądzie z byłymi już agentami, którym z różnych powodów nie wypłacono prowizji
    za ciężką pracę.
    UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ JEŚLI NIE CHCECIE PRACOWAĆ ZA DARMO.
    • jaroslaw997 Uważajcie na Metrohouse Nieruchomości we Wrocławiu 29.08.14, 21:16
     Dajcie sobie spokój z pracą w biurze nieruchomości Metrohouse. Tak naprawdę ta szemrana firemka niczego nie gwarantuje, tj. pracujesz na umowie śmieciowej bez ubezpieczenia i bez stałego wynagrodzenia, tylko sama jakaś nędzna prowizja. Ja już nie miałem nerwów aby tam dalej pracować, poza tym cały czas dokładasz ze swojej kieszeni, o zwrocie kosztów paliwa czy też biletu miesięcznego możesz zapomnieć i najważnie przy rozliczeniu czeka Ciebie niespodzianka tj. ile Tobie obetną z prowizji bo ktoś musi przecież sponsorować reklamę ...
     99% agentów rezygnuje już po paru dniach współpracy. MEGA ROTACJA.
  • 0oszukana Ostrzegam przed 0% Prowizji od Kupującego w Metroh 30.08.14, 22:34
   Ostrzegam wszystkich przed ofertą 0% Prowizji od Kupującego w biurze Metrohouse we Wrocławiu. Jest to istra fikcja, zgłosiłam się do nich bo chciałam kupić mieszkanie bez prowizji, po transakcji otrzymałam od nich wezwanie do zapłaty na 10500zł!!! Istny koszmar, windykacja do mnie wydzwania po 30 razy dziennie, nawet o 6 rano !!! Proszę pilnie o pomoc, gdzie mogę się zwrócić z tym problemem?
   • mecenas_warszawa Re: Ostrzegam przed 0% Prowizji od Kupującego w M 12.11.14, 19:12
    Do prawnika ?
    Radcy prawnego lub adwokata.
  • zb_igniew Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we Wrocł 01.09.14, 22:44
   Współczuje agentom biura nieruchomości Metrohouse we Wrocławiu, bardzo mi ich żal.
   Wymienie mankamenty tej ... firmy:
   - brak szkoleń (wyznają zasadę: nie masz gępy pytać się innych)
   - brak ubezpieczenia (umowa śmieciowa bez składek do ZUS)
   - brak stałego wynagrodzenia (tylko nędzna prowizja)
   - nędzne traktowanie przez kierwonictwo (wyzwiska, oblegi od matołót)
   - zero współpracy między agentami (non stop agenci podbierają sobie klientów)
   - szykanowanie pracownikow jeden drugiego sprzedaje kierownikowi
   - brak zainteresowania pracownikiem i brak integracji w firmie.
   - poziom wiedzy agentów poniżej krytyki
   - kierownictwo to w 100 % tumany
   - dojazd do klienta na własny koszt (nie zwracają za paliwo, nie zwracają za bilet miesięczy)
   - połączenia telefoniczne do klientów też pokrywasz ze swojej kieszeni
   - dużo spraw w sądzie z byłymi agentami o zapłatę wynagrodzenia (albo nie płacą albo obcinają z wynagrodzenia, zawsze jest jakiś powód ...)
   - bardzo dużo spraw w sądzie z klientami naciągniętymi na 0% prowizji od kupującego (jak zawsze miało był bez prowizji, a wyszło do zaplaty klientowi 3%+VAT)
   - MOBBING
   - MEGA ROTACJA W FIRMIE, CODZIENNIE KTOŚ SIĘ ZWALNIA!!!
  • marzenawroc1968 Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 11.09.14, 22:13
   Uważajcie na Metrohouse we Wrocławiu. Oddział ten ma ogromne problemy finansowe i nie tylko takie. Na porządku dziennym są wieczne spory z agentami i klientami krórzy niby nie mieli płacić prowizji, a otrzymali wezwania na ogromne kwoty do zapłaty. Rotuje 90% agentów w bardzo krótkim czasie.
   Ostrzegam przed nimi.
   • lech.2014 Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 13.09.14, 20:39
    Trzymajcie się od nich z daleka. Metrohouse dołuje i to ostro.
    Uciekają agenci, uciekają klienci, wszyscy wiedzą dlaczego ...
    Przeciwko Metrohouse we Wrocławiu toczy się wiele spraw w sądach.

    Jeśli nie lubisz niemiłych niespodzianek, to na pewno trzymaj się od Metrohouse z daleka.
    Były Agent,
  • bylaagentka Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 20.09.14, 20:40
   Witam chciałabym ODRADZIĆ WSZYSTKIM PRACĘ W METROHOUSE we Wrocławiu przy ul. Swobodnej. Jest to firma zajmująca się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, która NIE wypłaca pensji a ściślej mówiąc obcina pensje tj. prowizje, które są przez Ciebie
   wypracowane. Znam dużo ludzi którzy NIE DOSTALI NAWET 1/5 TEGO CO ZAROBILI!!! Już nie wspominając o stałym wynagrodzeniu i ubezpieczeniu, którego NIE MA, istne zeroo...
   Szkolenia trwają zwykle kilka minut ...
   Biorą wszystkich, bo wiedzą że człowiek nie jest w stanie przepracować ich normy a podpisujesz papier że dostaniesz ponad połowę mniej pieniędzy jak nie wyrobisz normy. NAWET JEŚLI JĄ WYROBISZ ONI BĘDĄ STARALI CI SIĘ UDOWODNIĆ ŻE TEGO NIE ZROBIŁEŚ!!! Zazwyczaj ich ogłoszenie to "super praca dla osób ambitnych" ITP... NIE ODDADZĄ CI TWOICH CIĘŻKO ZAROBIONYCH PIENIĘDZY!!! Nie oszukali tylko mnie ale na prawdę WIELE OSÓB!
   Firma znajduje się na Krzykach, przy ul. Swobodnej, koło Dworca PKP/PKS.
   NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!
   Nie licz na dobrą wypłatę oni chcą ... niedoświadczonych młodych ludzi poszukujących pracy.
  • 0metroszajs Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości Wrocław 26.01.15, 21:14
   Ja równieź miałem tą nieprzyjemność pracować w biurze nieruchomości METRO HOUSE we Wrocławiu przy ul. Swobodnej 3 (Aquarius Center - obok Arkad Wrocławskich) i prawda jest taka że tak pięknie i kolorowo jak w ogłoszeniu to nier było. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu i nie potrzebuje pieniędzy, to jest to praca dla niego.
   Bardzo ważne, aby dokładnie przeczytać umowę śmieciową przed podpisaniem, poieważ zawiera bardzo dużo kar umownych i nie tylko ...
   Brak stałego wynagrodzenia, sama niska prowizja, brak ubezpieczenia i zakaz podjęcia pracy w innym biurze po zwolnieniu się, to niestety kłody pod nogi na przyszłość.
   A widząc jaka jest rotacja (w przeciągu 3 miesięcy przewinęło się ponad 50 osób) to niestety to biuro nie ma prawa bytu na polskim rynku.
   • 8zbigniew Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości Wro 03.04.15, 21:23
    METRO HOUSE we Wroclawiu przy ul. Swobodnej stosuje bardzo niekorzystne umowy współpracy z agentami, niekorzystne oczywiście dla agentów, po pierwsze umowa zawiera mnóstwo kar umownych np. jak zrecygnujesz przed upływem 3 miesięcy to płącisz karę 3000 zł, po drugie w umowie jak zakaz konkurencji tzn. jak zrezygnujesz z pracy w Metrohouse i pójdziesz pracować do konkurencyjnego biura nieruchomości to płacisz karę 30 000zł !!! w ich umowie jest cała masa takich kar pieniężnych.
    Następna sprawa to plan który musisz wykonać w miesiącu, jak nie wykonasz to oczywiście płacisz karę!!!
    no i OGROMNA ROTACJA i ciągłe pretensje agentów że zostali wprowadzeni w błąd ...
    • poul4 Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości Wro 21.04.15, 16:06
     Przeczytałem wszystkie wpisy i myślę że ta sytuacja dotyczy wszystkich biur w Polsce . Po kilku miesiącach odchodzę z biura franczyzowego . Ściema z wielkimi dochodami, godnymi prowizjami i tym ,że maja wielu klientów. Zabrano mi tez klienta z CRM i to koleżanka z jednego biura :( także widzę , że praca w Metrohouse na południu pokrywa się z Północą.Ściema także z profesjonalnymi szkoleniami .Nie zależy im ,wolą wielką rotację. Martwi mnie jednak bo wiszą mi jeszcze około kasę ,że będę musiał iść z tym problemem do sądu . No cóż , już dzisiaj idę pójdę do prawnika... dobrze ze kumpel ma biuro ,dobrze że mam znajomości w gazecie i panoramie -coś czuję ,że ostra walka będzie po tym co tu przeczytałem.
  • mich_lop Re: Odradzam pracę w Metrohouse Nieruchomości we 02.06.15, 13:21
   Jeśli posiadasz doświadczenie w branży nieruchomości i szukasz pracy na terenie Wrocławia na uczciwych warunkach i zgranym zespole, proszę o kontakt na adres mailowy: praca.nieruchomosci.wroclaw@gmail.com
   Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka