Dodaj do ulubionych

Pośrednik zataił, że mieszkanie było po pożarze!

20.06.18, 00:14
WItam,
Otóż spotkaliśmy się z mężem z taką sytuacją, gdzie pośrednik przy oglądaniu mieszkaniu i rozmowie nie poinformował nas o istotnej informacji, a mianowicie że te mieszkanie jest po pożarze(1,5 roku temu). W ogłoszeniu jest napisane, że jest po remoncie, ale nie przyszło nam wcześniej do głowy, że remont był wymuszony przez pożar. Właściciele wyprowadzili się z mieszkania i teraz mieszkają tam ich lokatorzy. O pożarze dowiedziałam się googlując adres mieszkania, natknęłam się na artykuł o pożarze w tym mieszkaniu, nawet jest filmik na YT. Jednak do rzeczy, interesuje mnie informacja, czy jakbym kupiła te mieszkanie bez wiedzy o pożarze czy mogłabym podjąć odszkodowanie z tytułu rękojmi? Mimo wszystko nie skreślam tego mieszkania, ale w moich oczach nie jest już warte tej ceny, która widneije w ogłoszeniu... Co w takiej sytuacji najlepiej uczynić?
Obserwuj wątek
   • calka87 Re: Pośrednik zataił, że mieszkanie było po pożar 20.06.18, 19:42
    Obawiam się, że zrobione zostało po taniości, najtańsze materiały i ogólnie właśnie nie wiem co było przyczyną pożaru jeśli np poszło od instalacji czy została wymieniona. Jedyne co powiedział pośrednik to to, że był remont ściany wyszpachlowane i wymalowane i podłogi ułożone. No i przede wszystkich chyba to istotny szczegół, że mieszkanie było po pożarze i choć przydało by się poinformować o takiej historii...
     • calka87 Re: Pośrednik zataił, że mieszkanie było po pożar 25.06.18, 18:52
      No właśnie o to mi chodzi. Że troszeczkę jest inna wartość już takiego mieszkania. Byliśmy z mężem na rozmowie. Pośrednik nie wiedział o tym pożarze (przynajmniej udał że nic nie wie - cięzko stwierdzić tak naprawdę ). Pożar wynikł od papierosa, instalacja została wymieniona, ale remont po taniości.
      Aha, i czy dużym minusem jest to jeśli mieszkanei nei ma Księgi wieczystej, tzn należy do spółdzielni.?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka