Dodaj do ulubionych

Czy ruszyła się sprzedaż na rynku wtórnym?

14.08.09, 12:28
Czy zauważyliście zwiększenie czy zmniejszenie liczby transakcji w III kwartale?
Obserwuj wątek
    • zbignieff A w Warszawie? 23.09.09, 17:47
      Czy coś się ruszyło? Jak w Was wygląda liczba transakcji względem ubieglego
      roku? Rozważam zrobienie podyplomówki, ale nie wiem czy w obecnej sytuacji
      rynkowej ma to sens. Może lepiej wybrać inny zawód?
      • jeepwdyzlu Re: A w Warszawie? 24.09.09, 09:44
        kryzys jeszcze trwa
        banki nieco luzują kryteria dostępu, ale marże i opłaty trzymają
        wysoko..
        mieszkania ciągle sprzedaja sie tylko mniejsze i to z zasady tylko
        gdy sprzedający jest elastyczny
        staniały nieco domy, zwłaszcza te do remontu, klocki z lat komuny,
        te na malutkich działkach..
        firmy interesują się halami i działkami komeryjnymi - ale w końcu
        odpuszczają - trudno im dopiąć atrakcyjne finansowanie...
        działki budowlane nieby nie tanieją, ale transakcje są na poziomie
        20% ponizej cen ofertowych..
        tak w skrócie jesli chodzi o Dolny Śląsk
        pozdro
        jeep
        • staan2 Re: A w Warszawie? 24.09.09, 09:59
          Ja od czerwca próbuję sprzedać mieszkanie. I o ile w czerwcu i lipcu miałam
          klientów którzy w ostatniej chwili się wycofali to obecnie czyli od września
          (pomimo zejścia z ceny) porażka...
          • decort Re: A w Warszawie? 24.09.09, 20:29
            nie zauważyłem wzrostu liczby transakcji. Warszawa (bez obrzeży, do których
            zaliczam też Białołękę). Zauważyłem wzrost zainteresowania małymi i stosunkowo
            tanimi mieszkaniami (od sierpnia), i pewnie w tym segmencie transakcje są lub
            się posypiją lada moment. Kawalerki - najchętniej do 200tys; te większe 1-no
            pokojowe (ok. 35m2)- do 270-280tys. Małe 2-pokojowe wróciły do łask, poszukiwane
            są do kwoty 350-360tys; lepiej sytuowani i bardziej wymagający do max. 400tys.
            Jest tez pewne zainteresowanie mieszkaniami 4pokojowymi, najlepiej z 2-ma
            łazienkami, do ok. 800-900tys., oprócz płyty (nie wiele jest takich, a jak już
            to są droższe) To tyle z moich obserwacji tego co się dzieje, oraz czym
            interesują się potencjalni kupcy.
            • bromva Re: A w Warszawie? 24.09.09, 23:14
              oglądałem papiery działki niedaleko Poznania. agentka nieruchomości... myślałem,
              że mnie "zje", tak zachwalała ogłoszenie i taka była nakręcona. miałem wrażenie,
              że jestem pierwszym klientem od tygodni, który się u niej zjawił w biurze.
              wydaje mi się to wręcz niemożliwe,.. ale takie odniosłem wrażenie :)
              • maglinka Re: w lipcu 25.09.09, 10:23

Agencje które odwiedzałam na początku lipca wydawały mi się przeraźliwie wyludnione. Byłam ciekawa czy to wakacje czy recesja, stąd wcześniejsze pytanie o wpływ pory roku na sprzedaże
                • jeepwdyzlu wyludnione agencje 25.09.09, 11:00
                  ciekawe narzędzie badawcze znaleźliście
                  :-)
                  w moim biurze pracujemy równolegle zkilkudziesięcioma Klientami, ale
                  zapewniam Was, że kontakt z nimi mamy osobisty w terenie, mailowy i
                  telefoniczny..
                  A jak aranzujemy spotkania np w celu negocjacji, to one tez
                  odbywaja sie za zamkniętymi drzwiami..
                  jeep
          • placek358 Re: A w Warszawie? 27.09.09, 21:50
            staan2 napisała:

> Ja od czerwca próbuję sprzedać mieszkanie. I o ile w czerwcu i
            lipcu miałam
            > klientów którzy w ostatniej chwili się wycofali to obecnie czyli
            od września
            > (pomimo zejścia z ceny) porażka...

"Wal" maila! Próbujmy!
    • staan2 Re: Czy ruszyła się sprzedaż na rynku wtórnym? 10.11.09, 16:00
      U mnie tak. Nagle z dnia na dzień telefon w sprawie sprzedaży mieszkania zaczął
      mi się urywać. W ciągu jednego tygodnia miałam umówionych dwóch klientów na
      podpisanie umowy przedwstępnej. Nawet po zdjęciu ogłoszenia kupujący jeszcze
      dzwonili przez jakieś dwa tygodne. Do dzisiaj nie wiem skąd mieli mój numer...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka