Dodaj do ulubionych

Wzlot kulturalny

21.11.12, 15:57
czyli "Mewa" Czechowa w "moim" Nowym Teatrze.
Wlasciwie to oczekiwanie na wzlot mewy z rzutem oka na teatr i "naprzeciwko" (czyli zamek na drugim brzegu rzeki) oraz rzut oka na publicznosc, po czym huczne od braw "ladowanie".

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/Q47otoSMOen6mMcRLB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/tJaNHuPjdtxNqTCbNB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/eBqfipkeox0zdegyeB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/Fdl4CVk5TNcjQDDhlB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/I7avvWbDwObDPRdOjB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/akZZIhxKJDPNSDUEVB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/v0LO86db4tCMkCsuyB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mf/ji/cvpa/6jdP8aaPMiY2hbWavB.jpg
Obserwuj wątek
            • felinecaline Re: Wzlot kulturalny 21.11.12, 23:01
              Tusze (to tak, zeby pozostac w stylu Czechowa big_grin), ze chodzi o to, ze jeszcze nie swietowalysmy w tym roku Twoich urodzin - albo, ze jestes mlodsza od NG .
              No, juz sie szykuje na wzlot z okazji toastu.
                  • felinecaline Re: Wzlot kulturalny 20.12.12, 15:58
                    A lnie sie zdaje, ze popelnikismy paskudnego "fopala" i zapomnielismy o Janou-siowych urodzinach? Czy to aby nie bylo 6.12? W kazdym razie zycze Ci wiele szczescia nie tylko na okazje urodzinowo - imieninowo - swiateczne, ake i nakazdy przyszly dziek powszedni.
                    Mille bisous, soeurette smile
                    • felinecaline Re: Wzlot kulturalny 12.03.13, 23:41
                      Dzis znowu "wzlecialam", bylam w teatrze na "Ptakach" wg Arystofanesa.
                      "wg" bo przedstawienie bylo dosc szczegolne, mianowicie aktorzy to byla mlodziez z osrodka readaptacji "3/21" czyli "trisomikow 21" -Doskonaly spektakl, zaskakujace mozliwosci mlodych adeptow aktorstwa dajace duzo do myslenia nad slowem "niepelnosprawny" i jego jeszcze paskudniejszymi a nieslusznymi synonimami .
                      Zrobilam sporo zdjec, ktore jutro opracuje, bo wszystkie sa takie "strzelane" i to "zza wegla", bo balam sie, ze skonczy sie na tym, ze mnie wyprosza z widowni.
                      Ale wyszlo na to, ze byli wrecz dumni, ze oprocz spektaklu beda rowniez bohaterami "fotoreportazu" i zaistnieja w internecie (jeden z opiekunow grupy siedzial rzad za mna i widzial moja gimnastyke z aparatem).
                      Zimno u nas okrutnie, ale tylko troche powialo "kaszka". 3/ Francji zasypal "prawdziwy" snieg sad Zdazylam zmarznac na kosc przez 10 minutowy przejazd wyziebnietym na parkingu samochodem ).

• krzysztof_wandelt Re: Wzlot kulturalny 12.03.13, 23:48
                        a my ukulturalniac sie jedziemy w piatek do Krakowa... bo zima mial sie skonczyc tydzien temu i juz przepatrywalem terminy wymiany opon i zmiany garderoby uncertain
                        nie mam pomyslu na taka aure a hotel zaplacony i to z Murka tez
                        ehhh
                        aaaaaaa... juz powoli konczy sie przebudowa Opery, juz uzbrajaja, bo mam dosyc zastepczych sal
                        pokaz te mlodziez
                        u nas chor dzieciecy swietnie sie sprawdza w polaczeniu z profesjonalnym
                          • krzysztof_wandelt Re: i nastepne 13.03.13, 10:27
                            swietnie ze sa takie spektakle i dla widzow i dla aktorow
                            Adas jest w zespole szkol integracyjnych z mysla zeby oswoil sie i za akceptowal innosc kolegow... tojest podstawowka a potem gimnazjum
                            jak czekam na niego widza jak dzieci inne swietnie bawia sie i to wyczynowo z dziecmi bez skaz i kalectw
                            -------------------
                            w Krakowie zawsze odwiedzamy Teatr Stary ale tym razem nam nie wyszlo jak i z pogoda bo daja Odprawe Poslow Grecki (po dziurki mam ze szkoly) i na malej Franza Kawke (tez po dziurki) smile czyli kulture szkolna zmienimy na spodkania towarzyskie
                            • felinecaline Re: i nastepne 13.03.13, 19:30
                              Spektakl byl rewelacyjny, dla mlodych "aktorow" z pewnoscia najwieksze dotychczas osiagniecie zyciowe dobrze wrozace na przyszlosc.
                              I pozytywne w naszym spoleczenstwie jest to, ze nikt sie temu nie dziwi, nie doszukuje "bruzd", ze rodziny sie ich nie wstydza i nie "usuwaja w cien".
                              Ta mlodziez na codzien zyje co prawda w specjalistycznym osrodku socjalnym o powolaniu medyczno - edukacyjnym, gdzie usiluje sie osiagnac absolutne maximum mozliwosci kazdego z nich.
                              Wczoraj na sali byly ich rodziny i opiekunowie i cieplo sie robilo na sercu na widok ich radosci i entuzjazmu.
                              Za pozytywna opinie o zdjeciach bardzo Ci dziekuje, zwlaszcza, ze nielatwo bylo je robic, mialam miejsca daleko z tylu, na "balkonie" i musialam ustawiac maksymalny zoom.
                              Z poczatku nie bardzo mialam w ogole odwage "pstrykac" i dopiero "pstryk" kogos z rodzin wlasnie dodal mi tupetu.
                              Szkoda, bo w pierwszej czesci przedstawienia scenografia byla bardziej atrakcyjna wizualnie, choc caly czas zredukowana do symbolu.
                              Oczywiscie w domu troche potraktowalam zdjecia programem korekcyjnym.
    • krzysztof_wandelt Wieczor Kolend 19.12.12, 23:37
      dzisiaj bylismy
      www.operalodz.com/spektakl.php?id=68
      bylo bardzo milo a jedyny zgrzyt to to ze koncert musial sie odbyc w Filharmoni (ktorej nie lubie) bo Teatr Wielki jest w dalszym ciagu w przebudowie i korzysta goscinnie z roznych scen...

wspaniale jest uczucie kiedy 150 artystow spiewa i gra dla ciebie wink
      nie bylo baletu bo jak tu tanczyc kolendy chyba ze do pastoralek zatanczyc zbojnickiego big_grin
      • marguy Re: Wieczor Kolend 14.03.13, 13:35
        hm... w obecnych warunkach atmosferycznych jedynym mi dostepnym kulturalnym wzlotem jest kawa polaczona z przeczytaniem lokalnej gazety w zaprzyjaznionej kafejce.

Snieg wciaz pada, i pada, i pada...
        • krzysztof_wandelt Re: Wieczor Kolend 14.03.13, 13:45
          właśnie podjąłem decyzję... usłyszałem komunikat radiowy w aucie że od wieczora kleska zimowa w Malopolsce sad
          zmienilem rezerwacje jedyna jaka mi zaproponowali czyli przed Wielki Piątek > Wielka Sobota Wielkanoc... a niech tam
          zobaczymy koscioly i rynek Alleluja wink
          a na rodzine zostaje Drugi Dzien Swiat czyli Lany Poniedzialek
          Patrze przez okno na sliczne sloneczko skrzace sniego i nie chce sie wierzyc ze wieczorem zamiec
          • felinecaline Re: Wieczor Kolend 01.02.14, 18:30
            Menistwo lenistwem, ale pora chyba znowu nieco "wzleciec", totez jako w koncu "mac" wzlecialam" wczora z wieczora i poszlam do teatru.
            Moja miescina ma to szczegolnego, ze w swoich zasobach instytucji niosacych kaganki oswiaty i kultury posiada Narodowe (!) Centrum Tanca Wspolczesnego.
            I wlasnie wczorajszy teater to byl balet a nie sztuka.
            Hlll...jesli baletem mozna tonazwac...super - awangarda, niewatpliwie wymagajaca od tancerzy doskonalej gibkosci, zrecznosci, opanowania wlasnego ciala i zwyklej, "pospolitej" wytrzymalosci fizycznej.W choreografii nie bylo ani jednej klasycznej pozycji baletowej a mnie kojarzyla sie ona ze znana gra dziecieca "1-2-3 soleil" w Polsce chyba nazywala sie ona "figury" - tyle, ze w przedstawieniu miedzy tymi figurami nie bylo przerw, byly one gesto nawleczone jedna za druga, 10 tancerzy albo tanczylo to samo, albo big_grin nie, wiec trzeba bylo duzej podzielnosci uwagi.
            Czesci "choralne" przeplatane byly solowkami poszczegolnych par i nie-par a wszystko raczej w kakofonii przedziwnych dzwiekow niz przy akompaniamencie tego, co zwyklismy nazywac muzyka.
            Dla mnie ten spektakl mial jeszcze "druga strone medalu" - przezylam krotki, bardzo skoncentrowany ..."kurs fizjologii ruchu" - mozna bylo dokladnie przesledzic, w ktorym miejscu, na ktorym przyczepie jakiego miesnia dany ruch sie zaczyna, jak sie rozwija, przemieszcza, gdzie zamiera...
            I oczywiscie mozna bylo zaobserwowac ile wysilku ta sprawnosc kosztuje tancerzy i jaka posiedli maestrie w kontroli nad wlasnym cialem, przynajmnirj w aspekcie tych jego funkcji, ktore daja sie kontrolowac, bo np nie mozna opanowac a w tym wypadku zredukowac funkcjonowania gruczolow potowych - z tancerzy pot lak sie doslownie strumieniami, co w przypadku panow dosstarczalo, niestety jeszcze dosc watpliwych bodzcow wechowych.
            Ale w sumie wyszlam moze nie zachwycona, ale zadowolona.
              • a74-7 Re: Wieczor Kolend 02.02.14, 19:56
                nie bardzo jest z czego" pekac" ,zwazywszy ze w minucie ok. 1.18 tego adwertu tanczacy mlodzieniec w zoltej koszuce wykonuje ostatnio bardzo potepiany quenelle gesture.
                • kwiatek_leona Re: Wieczor Kolend 03.02.14, 20:20
                  Czy ja wiem? To mi bardziej wyglada na jedna z tych "choreografii" , ktore wykonuja niektorzy kandydaci na You Can Dance wink Swoja droga wszyscy wiedza, ze gest "quenelle" jest obrazliwy i antysemicki ale nikt, lacznie z autorem gestu, jeszcze nie wyjasnil na czym to specyficznie ma polegac...
                  .
                  • a74-7 Re: Wieczor Kolend 03.02.14, 21:38
                    Gest skierowany byl przeciwko zionistom dlatego okrzyknieto go obrazliwym .
                    W UK Komedian D jest juz ogloszony persona non grata,
                    www.theguardian.com/world/2014/feb/03/dieudonne-banned-uk-nicolas-anelka-quenelle.
                    A w filmiku choreografia ( w tym jednym momencie ) blisko ociera sie o goracy nieprzyjemny temat.
                    Chciala bym wierzyc ze to tylko niefortunna choreografia smile

• kwiatek_leona Re: Wieczor Kolend 03.02.14, 23:35
                      No tak, rozumiem, ze gosc jest nie tylko antysyjonista ale w ogole wystepuje przeciwko wszystkim Zydom i ten gest to ilustruje. Czego nie rozumiem, to "co autor mial na mysli", dlaczego taki akurat gest i co on oznacza. Ale mniejsza z tym, bo wiadomo, ze intencja jest gleboko obrazliwa i to wystarczy.
                      Jak Cie paskudna pogoda traktuje? Mam nadzieje, ze wszystko w porzadku...
                      • felinecaline Re: Wieczor Kolend 04.02.14, 10:39
                        Coby nie bylo, ze "uprawiam polityke strusia" big_grin a znajac quenelles wylacznie z talerza postanowilam sie poinformowac "u zrodla", czekam na odpowiedz, ktorej nie omieszkam tu przekazac.
                        • felinecaline Re: Wieczor Kolend 04.02.14, 11:05
                          Zatem przekazuje:
                          Ja:"
                          J'ai bcp apprecié le spot sur Angers sur you.tube et même m'en suis vantée à mes amis de mon pays d'origine. Malheureusement il m'a fallu avaler la couleuvre, je ne sais pas si c'est vrai ou peut -être exagerée de la part de la personne qui m'a signalé un gèste de quenelle de la part d'un danseur (maillot jaune); selon moi c'est l'effet de la choréographie, mais dommage un petit rien gache bcp pour moi."

Ville d'Angers

"non il ne s'agit pas d'une "quenelle" et bien d'une polémique lancée par des gens malintentionnés ... les personnes qui participent à ce clip sont toutes identifiables à la fin du clip

(papier signé)".
                          Odpowiedz dosc lakoniczna co prawda, jal dla mnie wystarczajaca i wiarygodna;
                          "Autor" antysemickiej wersji tego gestu zostal niedawno slusznie i odpowiednio potraktowany tak we Francji jak i gdzie indziej.

A cat may look at a queen.
                          • a74-7 Re: Wieczor Kolend 04.02.14, 15:14
                            No i dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz ,najlepiej informowac sie u zrodla smile
                            Widze ze w Angers jak u Pana Boga za piecem big_grin,
                            Biedny Anelka jednak sie posliznal . na tym wymownym gescie Kozakiewicza smile

Zapewniam, ze cat patrzy z podziwem na ER, a nawet bedzie ja wspomagal wizytami ,kiedy otworza Buck Palace
                            big_grin
                          • felinecaline Re: Wieczor Kolend 15.02.14, 23:53
                            ...a komu sie nie podoba dedykuje na pocieche miske knedli.

Le clip « We are from Angers » désormais n°1 mondial
                            13 février 2014

A l'initiative de la société Krysalid Film et d’Angers Télé et de Nico d'NRJ, de très nombreux angevins ont participé au « remake » du clip de la chanson « Happy » de Pharell Williams.Le clip est devenu à ce jour numéro un mondial smile
                      • a74-7 Re: Wieczor Kolend 05.02.14, 19:55
                        "Jak Cie paskudna pogoda traktuje? Mam nadzieje, ze wszystko w porzadku..."

Dzieki za troske wink
                        Jesli nie siedze na dachu , zeby chronic dachowki od wiatrow,
                        to smetnie spogladam na poziom wody i klepie zdrowaski o niski przyplyw ( rzeka 10 m od chalupki) .wink
                        W zeszlym tygodniu mielismy mini tornado , kilka bezdomnych kotow ponoc fruwalo w powietrzu .
                        Pod woda jest poludniowo zachodnia Anglia I poludniowa Walia .
                        Pozostaje w nadzieji, ze nam sie uda , choc zapowiadaja masakre pod koniec tego tygodnia .
                        Mam nadzieje ,ze was ta pogoda ominie szerokim kolem .
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka