Dodaj do ulubionych

nieprawidlowe rozpoznanie stopy konsko- szpotawej

12.12.10, 23:30
Witam, jestem w 22 tygodniu ciazy. Na ostatnim USG legarz stwierdzil, ze prawa stopa dziecka jest w ulozeniu konsko-szpotawym. Nastepne USG mam za tydzien zeby potwierdzic lub wykluczyc wade u dziecka. Dodam, ze nikt w mojej ani w meza rodzinie nie byl dotkniety tym schorzeniem. Jak na razie bardzo sie tym marwie. Moje pierwsze pytanie : Czy czesto takie diagnozy sa nieprawidlowe? Tzn ciagle mam nadzieje, ze lekarz sie pomylil i ze wszystko moze jeszcze byc dobrze. Jezeli jednak okaze sie ze maluszek ma te wade, to jak dzieci najczesciej znosze gipsowanie, zalozenie szyny i specjalne buciki? Czy maja wtedy problemy ze spaniem? Czy bardzo im to przeszkadza?

Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • dorotadu Re: nieprawidlowe rozpoznanie stopy konsko- szpot 11.01.11, 16:10
        "Sposób leczenia jest uzalezniony od rodzaju tej wady. Nie zawsze musi to być gips czy szyny. Trzeba sie potem poradzić dobrego ortopedy dziecięcego. Pozdrawiam"

mój synek ur 4,03,2008 ma stope z ta wada i nieprawdą jest co pisze Pani specjalistka - obecnie dzieci POWINNY mieć gipsy, nacięcie ścięgna lub nie (to zalezy od stanu stóp) i koniecznie szynę. wszelkiego rodzaju modyfikacje w leczeniu moga prowadzic do nawrotów.
        leczymy się w Krakowie Prokocimiu - jeśli masz pytania pisz na durajkadurajka@poczta.fm
        • barbara.skrzynska Re: nieprawidlowe rozpoznanie stopy konsko- szpot 13.01.11, 11:51
          Witam! Jak Pani wiadomo, to nie była maja opinia, tylko cytowałam opinię naszego konsultanta ortopedy dziecięcego, do niedawna ordynatora oddziału ortopedii dziecięcej w Szpitalu w Prokocimiu - pana dr Wojciecha Radło. On podtrzymuje swoją opinię, że sposób leczenia zależy od rodzaju i głębokości wady, co zresztą potwierdza Pani w swoim liście, pisząc "to zależy od stanu stóp" Barbara Skrzyńska
          • listopadowka2008bis Re: nieprawidlowe rozpoznanie stopy konsko- szpot 09.02.11, 00:45
            Jak juz Pani urodzi dziecko i okaze sie, ze wada wystepuje, to prosze udac sie do dobrego specjalisty. Jest takze forum dla osob z ta wada i dla rodzicow dzieciakow z ta wada.
            konskoszpotowe.mojeforum.net/
            Tam znajdzie Pani namiary na dobrych specjalistow w swoim miescie.
            I prosze nie dac sobie wmowic, ze wystarczy masowanie, jakies luski etc. Rozumiem, ze co lekarz to opinia, ale ja nie slyszalam o przypadku (a mam dobry kontakt z kilkoma lekarzami, ktorzy zajmuja sie ta wada), ktory by sie obyl bez gipsow, szyn i operacji. Zanim trafilam do obecnego lekarza, to w ciagu pierwszych 2 tygodni syna bylam u 5 innych specjalistow. Tylko 2 z nich stwierdzilo, ze potrzebna bedzie operacja, reszta obstawiala masaze i ze 'samo sie naprawi'. Wszyscy to byli ' swietni fachowcy ' etc. Zaufalam lekarzowi, ktory sie tym tematem pasjonuje i nie zaluje.
            Dziecko zaczelo byc leczone od razu po urodzeniu, mialo gipsy przez 4 tygodnie, pozniej operacja, znowu gipsy 6 tygodni i szyna. Na poczatek 24h na dobe ( sciagana na max 30 minut do kapieli). Od ok.7-8 msc. zycia stan stopy byl na tyle dobry, ze szyna tylko na 12h i tak jest do teraz (2 lata i 2 msc.). Rokowania - bardzo dobre. Koniec z szyna bedzie jak dobrze pojdzie ok 4 roku zycia.
            Mlody byl do szyny przyzwyczajony, bo innego spania nie zna w nocy. Czasami naturalnie mial gorsze okresy i sie buntowal, plakal - trzeba to przeczekac. Budzil sie tez czesciej niz zdrowe dzieci. Teraz wie, ze to sa buty do spania i sam chce je zakladac.
            Prosze sie nie lamac, czekac na nastepne usg, a jesli dziecko bedzie mialo ta wade, to sie nie poddawac. Byc moze do Pani nie trafi takie pocieszenie, ale jesli usg potwierdzi wade, to jest to o tyle dobre, ze juz teraz moze Pani zaczac szukac pomocy dla dziecka. Ja dowiedzialam sie o niej dopiero po porodzie, a w przypadku tej wady bardzo wazne jest, aby zaczac dzialac jak naszybciej.
            • ewad80 Re: nieprawidlowe rozpoznanie stopy konsko- szpot 31.05.11, 13:38
              Moja córka urodziła sie we wrześniu 2009r i
              miała jedną stopę konsko-szpot. najpierw był gips, później szyna, ale
              dokładnie nie pamiętam jak długo nosiła gips i szynę. Pierwsze jej
              buciki to były sandały antylopy i trzymały jej super nóżkę, zaczęła
              chodzic pod koniec 13 miesiąca i całą zimę chodziła w tych
              sandałkach. następnie na wiosnę kupiłam jej półbuty bartka i w
              miesiąc bardzo je powykrzywiała, jestem tym przerażona. sprawdziałam
              podeszwę i jest starta na stopie od wewnątrz. ja myślałam ,że tą
              wadę mamy już za sobą ale niestety zaczyna wracać, właśnie wybieram
              się do lekarza rodzinnego po skierowanie do ortopedy. w zeszłym roku
              byłam u dwóch i powiedzieli że wszystko jest już ok. proszę o poradę
              i kontakt do dobrego specjalisty, pozdraiwam ewa
              • bszalacha Re: nieprawidlowe rozpoznanie stopy konsko- szpot 13.07.11, 10:11
                Błagam!
                wiem,że "porządne leczenie"stóp k-s to gips i szyny,ale na Boga,nie wierzę,że trzeba aż tak mordować dziecko.Co ze sprawnością motoryczną,jeżeli ma się unieruchomione stopy do 3-4 lat?Czy ktoś słyszał,widział inne metody?Nie wyobrażam sobie stopy ,która jest unieruchomiona przez 24h/dobę,nie odpoczywa,nie czuje innego dotyku poza sztywną podeszwą.Jak sie rozwija czucie w takiej stopce,nóżce?
                Pomóżcie,bo widzę,że rodzice dziecka nie dają już psychicznie rady.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka