Dodaj do ulubionych

Buciki z atestem w USA są miękkie i krótkie

17.03.12, 15:26
Moje pytanie do ekspertów.
Dlaczego zalecenia amerykanskiego stowarzyszenia (American Podiatric Medical Association - APMA) odnośnie pierwszych bucików dla dzieci które uczą się chodzić odbiegaja znacząco od tego co jest zalecane w Polsce. W USA zalecane są buty miękkie i krótkie.

oto przykład bucików z atestem w USA
www.zappos.com/product/7765077/color/289
oto lista wszystkich firm z atestem w USA
www.apma.org/shoesforkids
Ani jedne buciki z tej listy nie są nawet trochę podone do atestowanych w Polsce wysokich i sztywnych na pięcie.

Prosze o wyjasnienie dlaczego opinie są tak podzielone, przecież wszystkim nam zależy na zdrowiu naszych dzieci.
Obserwuj wątek
   • bunio2011 Re: Buciki z atestem w USA są miękkie i krótkie 28.03.12, 14:34
    Wiedza fizykoterapeutów opiera się na wiedzy przekazywanej podręcznikowej.
    Mam nadzieje na odpowiedź ekspertów o podanie badań naukowych, gdzie mozna znaleźć dowody.
    W Polsce zalecenia medyczne odnosnie bucików wydaje Inspekcja Handlowa, w USA stowazyszenie medyczne lekarzy ortopedów -American Podiatric Medical Association.

  • moopsinka Re: Buciki z atestem w USA są miękkie i krótkie 29.03.12, 17:08
   Śpieszę z odpowiedzią.
   Zalecane obuwie do nauki chodzenia to nie to samo co obuwie otopedyczne! Niestety wiele rodziców nie ma tej świadomości i chętnie kupują buty ortopedyczne jako te lepsze, "zdrowotne", a producenci chętnie wykorzystuja tę niewiedzę i nazywają byle bucik ortopedycznym.
   Buty z wysokim, sztywnym zapiętkiem, twarda podeszwą itp. to buty ortopedyczne, które stosuje się z indywidualnie dobranymi wkładkami jako wspomaganie w leczeniu "poważnych" wad stóp. Stopa w takim obuwiu ustawiona jest prawidłowo, ale biernie -bez udziału mięsni stóp. Co to daje? Prawidłowe rozłożenie sił podczas obciążania, zapobieganie wadom kolan i skrzywieniom kręgosłupa (które sa następstwem nieleczonych wad stóp) oraz utrzymanie wyniku osiągniętego ćwiczeniami (które sa podstawą terapii!!!).

   Obuwia ortopedycznego nie stosuje sie do nauki chodzenia (o ile dziecko nie ma wrodzonej wady stóp) ani na zapas, na wszelki wypadek itp., bo odniesie to odwrotny skutek. Mięsnie, które nie pracują, zwiotczeją i się rozciągną, a wtedy z niewielkiego płaskostopia zrobi sie prawdziwy problem.

   Dlatego też mądrzy fizjoterapeuci i lekarze dzieciakom z niedużymi problemami stóp polecą elastyczne buciki, aby miały one szansę wyrównać te niedoskonalości pracą własnych mięśni :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka