Dodaj do ulubionych

gigantyczne stopy

21.03.12, 08:32
Jestem mamą dwójki dzieci:

Syn ma 4 lata i 9 miesięcy. Ma 116cm wzrostu i rozmiar buta, który jest mu aktualnie tylko odrobinkę za duży - 35.

Córka: 2 lata i 8 miesięcy, 96cm wzrostu i rozmiar buta "na styk" (więc powinnam wkrótce kupić większe...) 28.

Ja mam 178cm wzrostu i rozmiar buta 41, a sandały kupuję 42, bo mi paluch wystaje. Mąż ma 185cm wzrostu i rozmiar 44/45.

Wychodzi na to, że ja jestem też "duża". Mąż raczej normalny. Mimo to w wieku swoich dzieci nie miałam AŻ tak wielkiej stopy! Widzę to na swoich zdjęciach z dzieciństwa, gdzie miałam jednak bardziej proporcjonalną stopę do wzrostu. Moja mama też uważa, że w wieku 4 lat miałam mniejsze buty niż mój synek, czy w wieku 2 lat mniejsze niż moja córka. Do tej pory się z tego śmiałam, ale zaczyna mnie to martwić, bo sama mam gigantyczny problem z zakupem butów dla siebie. Dla dzieci bardzo szybko "skończyły się" sandały, czy trzewiki niemowlęce. Wiem, że będzie z tym problem. Czy to "zostawić", czy może jednak JAKOŚ to leczyć?
Obserwuj wątek
        • bozena.rajchel.chyla Re: gigantyczne stopy 03.04.12, 08:21
          Witam

Nie przeczytałam wcześniej Pani e-maila dot. długości stóp w cm.
          Jeżeli syn ma długość 20,5 cm, to wg naszych najnowszych badań 0,1% dzieci w tym wieku ma takie stopy. A przy okazji 20,5 cm to nie jest rozmiar 35 w numeracji francuskiej.

W przypadku córki taki rozmiar stóp ma również 0,1% dziewczynek w wieku Pani córki.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
          • ieb Re: gigantyczne stopy 17.05.12, 15:07
            Czy mogę prosić o opinię czy stopy mojego dziecka także są wyjątkowo duże - mam straszny problem z dobraniem butów dla syna (adidasków przymierzyliśmy ponad 50 par, żeby znaleźć 1; sandałów na lato do tej pory nie dobraliśmy, choć ok. 40 par miał już na nodze). Ma obecnie dokładnie 20 miesięcy. Długość jego stopy to 15 cm, a szerokość w najszerszym miejscu to 6,7 cm. Prawie każde buty w rozmiarze 24, 25, 26 są dla niego za wąskie w okolicy palców. Wydaje mi się, że ma kaształ stópki malutkiego dziecka, a długość już jak dziecko 3-4 letnie, którego stopa jest już węższa w stosunku do długości. Dodam, że synek jest solidnej, atletycznej budowy, od urodzenia jest większy od równieśników, ale nadwagi na pewno nie ma - oto jego siatki cenytlowe:
            www.siatkicentylowe.edziecko.pl/share/24058
    • bozena.rajchel.chyla Re: gigantyczne stopy 03.04.12, 08:16
      Witam
      Pierwszy raz spotykam się z tak dużym rozmiarem stóp u dziecka 4 -letniego.
      Jeżeli chodzi o obuwie, to proszę się cieszyć, że to chłopiec ma takie duże stopy. Obuwie dla chłopców i mężczyzn jest na ogół prawidłowe. Tak więc nie powinna mieć Pan problemów z zakupem obuwia dla syna.
      Pozdrawiam
    • aniaurszula Re: gigantyczne stopy 18.09.12, 14:30
      kiedys syn bedzie wysoki i stopy bedzie mial wg swojego wzrostu. moje zieci tez maja spore stopki starsza 7 lat wzrost 135 but 35, mlodsza 22 mce wzrost 93 but 26 ale juz na styk wiek praktycznie kupie jej 27 jesienne a zimowki 28
      • ieb Re: gigantyczne stopy 18.09.12, 23:48
        Moj skończył właśnie 24 miesiące - adidasy 27 jeszcze są OK, ale papucie wczoraj właśnie kupiliśmy 28, bo w 27 sam dwa dni pokazywał, że boli paluszek, więc nie było na co czekać. Tylko, że syn przyjaciółki - 5,5 roku - w tej chwili buty większe tylko o 1 rozmiar... i chyba dlatego mam wrażenie, że z moim dzieckiem coś nie tak ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka