Dodaj do ulubionych

Buty profilaktyczna a wkładka supinująca - pomocy!

08.11.13, 10:00
Dzień dobry,
mam wielką prośbę o wyjaśnienie moich wątpliwości. Moja 3,5-letnia córka pół roku temu zaczęła nosić buty ortopedyczne z obcasem thomasa, takie jak zalecił lekarz - konkretnie sandałki firmy Bajbut. Diagnoza to koślawość kolan. Butki nosi cały dzień (jako kapcie), tak jak zalecił lekarz. Teraz na kontrolnej wizycie doktor stwierdził, że trzeba dołożyc jeszcze wkładki supinujące i polecił pomarańczowe memo. Wkładki kupiłam, ale pani w sklepie stwierdziła, że one nie nadają sie do tych sandałków, które nosi moja córka, bo tam jest profilowana wkładka, że albo jedno, albo drugie. Lekarz, do którego mam zaufanie, nic mi na ten temat nie powiedział, ale zrozumiałam, że dziecko ma nosić buty jak dotąd plus te wkładki, czyli razem. No i teraz nie wiem co mam robić, bo nie chcę zaszkodzić dziecku. Na razie włożyłam wkładki do tych profilowanych sandałków i jakoś moje dziecko daje radę w tym chodzić, ale czy tak ma być? Wiem, że powinnam zapytać mojego lekarza, ale on przyjmuje tylko w poniedziałki, teraz będzie Święto, więc najwcześniej mogłabym coś wiedzieć za półtora tygodnia. Bardzo prosze o poradę i z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
      • nikikita13 Re: Buty profilaktyczna a wkładka supinująca - po 15.11.13, 15:25
        Mój Szymi ma stopy płasko koślawe. Nasz lekarz zalecił mu buty ortopedyczny i wkładki supinujące. Szymi nosi sandałki Aurelki i te wkładki, jako kapcie. Nie wiem jakie dokładnie są wkładki, bo takie nam polecono centrum ortopedycznym i takie nosi. Nie ma żadnego problemu z poruszaniem się w takim obuwiu. Zastanawiałam się o kupieniu tych wkładem do kozaków i myślę, że tu mógłby być problem,a przy sandałkach jest ok. Tyle mogę pomóc:)
            • maniula1 Re: Buty profilaktyczna a wkładka supinująca - po 14.02.14, 20:43
              Witaj!
              Co lekarz to inna opinia-nasz lekarz nie kazał wkładać wkładek,poniewaz jak się zacznie nosic,nigdy z nich się nie wyjdzie.Stopa się przyzwyczai i nie będzie pracować ,nie będzie musiała,bo za nia robia to wkładki.
              Dlatego póki co nosi syn tylko buty firmy Postęp.
              Ma zestaw ćwiczeń,aby właśnie wyprofilować stopę...
              Twoja córeczka jest mała jeszcze,z tego co ja się orientuję takie stany bywaja fizjologia i tylko stosuje sie dobre buty/kapcie...
              Na wkładki zdąży przyjść czas....
              Zestaw ćwiczeń które ma syn, wykonujemy w domku...zobaczymy za pół roku jaka będzie poprawa....

Oczywiście to moje zdanie-najlepiej jest sprawdzić może u innego lekarza ...Porównać ich zalecenia...

Pozdrawiam
    • aherczynska Re: Buty profilaktyczna a wkładka supinująca - po 17.02.14, 15:49
      W takiej sytuacji polecam wizytę w zakładzie, który specjalizuje się w dobieraniu wkładek indywidualnych. Dziecko powinno być zbadane na podoskopie i na tej podstawie można dobrać wkładkę. Wkładki "dla wszystkich" nie są najlepszym rozwiązaniem. Najważniejsze jednak są codzienne ćwiczenia korekcyjne.
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka