Dodaj do ulubionych

wadliwe pełnomocnictwo

24.04.10, 17:56
1. Czy jeśli nie ma takiego zapisu w pełnomocnictwie:
a) reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia
b) reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy

to znaczy że pełnomocnictwo jest wadliwe?

2. Czy w pełnomocnictwie musi być wyszczególnione – jakiego postępowania dotyczy?
Obserwuj wątek
      • reni5553 Re: wadliwe pełnomocnictwo 27.05.10, 19:19
        literalnie może nie być takiej treści,
        ale z treści pełnomocnictwa powinno wynikać upełnomocnienie do reprezentowania
        lub reprezentowania i podpisania umowy.
        domyślam się, że chodzi tu podmioty występujące wspólnie

        dodam, że zamiast pełnomocnictwa mogą być inne dokumenty, z których wynika
        upełnomocnienie.

    • kancelariazp.pl Re: wadliwe pełnomocnictwo 25.06.10, 00:13
      Rzeczywiście najbardziej istotne jest doprecyzowanie, czy chodzi o ustanowienie
      pełnomocnika wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, czy o
      jakieś inne pełnomocnictwo? Zakładając, że chodzi o to pierwsze, należy wskazać,
      iż z treści pełnomocnictwa powinno przynajmniej wynikać, że pełnomocnik może
      reprezentować wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, co
      jednak nie oznacza, że mocodawcy muszą posługiwać się ściśle określonymi
      formułami i nie mogą zapisać tego upoważnienia przy użyciu innych wyrazów lub
      np. poprzez odwołanie się do przepisu art. 23 ust. 2 ustawy PZP.

      Nie jest konieczne, aby w treści pełnomocnictwa musiało być wyszczególnione
      jakiego dotyczy postępowania. O ile z treści pełnomocnictwa nie będzie wynikać
      coś przeciwnego, można przyjąć, iż skoro pełnomocnictwo zostało załączone do
      wniosku/oferty [niepotrzebne skreślić] do konkretnego postępowania, to dotyczy
      właśnie tego postępowania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka