Dodaj do ulubionych

uchylanie sie od podpisania umowy

22.06.11, 10:10
Witam, mam następujący problem. Wykonawca, który został wybrany uchyla się od podpisania umowy. Nie odpowiada na maile, nie odbiera telefonów. Gdy już uda się z nim skontaktować obiecuje że już odsyła umowę wraz z zamówionym towarem. Właśnie miną termin związania ofertą umowy nie ma i już pewnie nie będzie. Co zrobić w takiej sytuacji? unieważnić postępowanie jak tak to na jakiej podstawie?
Obserwuj wątek
  • kancelariazp.pl Re: uchylanie sie od podpisania umowy 23.06.11, 00:47
   Witam,
   Brak podstawowych informacji: w jakim trybie udzielano zamówienia, ile ofert niepodlegających odrzuceniu zostało złożonych? Przyjmijmy następujące założenie: tryb przetargu nieograniczonego i dwie oferty niepodlegające odrzuceniu. Zgodnie z art. 94 ust. 3 ustawy Pzp jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego
   wykonania umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych
   ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki
   unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy Pzp. W naszym przypadku zamawiający zwraca się do drugiego wykonawcy z zapytaniem, czy jest on skłonny do zawarcia umowy na warunkach określonych w ofercie. Jeśli wykonawca wyrazi zgodę, wówczas może dojść do zawarcia umowy, w przeciwnym wypadku zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka