Dodaj do ulubionych

Sieć komuterowa lokalna a ZP

20.12.11, 17:02
Witam zastanawiam się jak sklasyfikować wykonanie sieci komputerowej - czy jako usługę czy robotę budowlaną może ktoś jest wstanie mi pomóc
Obserwuj wątek
  • kancelariazp.pl Re: Sieć komuterowa lokalna a ZP 28.12.11, 22:36
   Temat nastręcza trudności niejednemu zamawiającemu z uwagi na wątpliwości interpretacyjne dotyczące klasyfikacji CPV. Bardzo często można spotkać klasyfikowanie wykonania lokalnej sieci komputerowej (LAN) jako usługę o kodzie 72710000-0 Usługi w zakresie lokalnej sieci komputerowej. Jednak część zamawiających pod tym samym kodem wskazuje usługę obsługi sieci, a nawet migracji danych itp. Niektórzy zamawiający wskazują na roboty budowlane. Jest to jednak, jak się wydaje, mniejszość. Istotnie w celu wykonania LAN trzeba dokonać pewnych prac związanych np. z położeniem okablowania, jednak należy pamiętać, że głównym celem udzielenia zamówienia na LAN nie jest wykonanie dziur w ścianach, tylko stworzenie działającej komputerowej sieci lokalnej.
   Analizując w tym względzie CPV trudno nie dostrzec, że znajduje się tam szereg innych kodów bezpośrednio związanych z sieciami komputerowymi. Tym najbardziej nas interesującym będzie kod 32410000-0 Lokalna sieć komputerowa. Jest to zatem dostawa. Mając na względzie racjonalność Ustawodawcy należy przypuszczać, że właśnie w ramach tego kodu mieści się pojęcie wykonania lokalnej sieci komputerowej. Gdyby bowiem było inaczej, wówczas nie sposób byłoby racjonalnie uzasadnić obecności tego kodu w CPV. Tym bardziej, że Ustawodawca rozróżnił dostawę lokalnej sieci komputerowej od np. dostawy urządzeń sieciowych CPV 32420000-3.
   Oczywiście istnieje możliwość, że zamawiający będzie łączył w ramach jednego zamówienia różne rodzaje zamówień: dostawy, usługi i roboty budowlane. Wówczas dla prawidłowego określenia rodzaju przedmiotu zamówienia należy posiłkować się przepisami art. 6 ust. 1 i dalsze ustawy Pzp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka