Dodaj do ulubionych

Zmiany w zakresie kwalifikowania wykonawców

18.06.13, 19:08
To jakiś nowy system wymuszania łapówek? B.Klimkiewicz.
Obserwuj wątek
   • cyklina-klimkiewicz Re: Zmiany w zakresie kwalifikowania wykonawców 20.06.13, 15:13
    To oczywiste. Można nawet ustalić takie kryteria,że obecnie obowiązująca cena na Mokotowie nie pokrywa kosztów roboty szacowanych 8 lat temu. Można ustalić takie ceny,że nie ma fizycznej możliwości by lakier wytrzymał na parkiecie 5 lat intensywnego użytkowania, bo jego cena w hurtowni jest po za ramami, choć jest tani. To taki nowy przyczynek do tego dlaczego padają prawie wszystkie Firmy. Teraz przetargi są z połową ceny z ubiegłego roku. Więc może teraz zmiana i dopuszczanie wedłóg widzimisię będzie właściwei bardziej korzystne dla inwestowa. B.Klimkiewicz.
  • kancelariazp.pl Re: Zmiany w zakresie kwalifikowania wykonawców 02.07.13, 07:13
   Kwalifikowanie wykonawców ma jedynie ułatwiać składanie przez nich ofert, w kolejnych postępowaniach prowadzonych przez tego samego zamawiającego w stosunkowo nieodległym od siebie czasie. Ułatwienie polega wyłącznie na braku konieczności składania tych samych dokumentów, które zostały złożone uprzednio (art. 134d ust. 3 ustawy Pzp). Nie za bardzo widzę tu jakieś możliwości korupcyjne. Zresztą temat ten (przynajmniej na razie) dotyczy wyłącznie zamawiających sektorowych, w związku z tym wątpliwe jest, aby znalazł szersze zastosowanie. Prozaicznym powodem dla powyższego stwierdzenia jest fakt, że większość postępowań o udzielenie zamówienia udzielanych przez zamawiających sektorowych, to zamówienia tzw. podprogowe, do których nie stosuje się przepisów ustawy Pzp. A zatem również tych dotyczących systemu kwalifikowania wykonawców.
   • cyklina-klimkiewicz Re: Zmiany w zakresie kwalifikowania wykonawców 02.07.13, 08:02
    Niestety, tak to może miało być! jest zaś tak,że ceny niskie z 2007 rku są w maju 2013 za wysokie . Ceny odpowiednich materiałów do danego sposobu użytkowania , te które je w minimalnym stopniu spełniają są do przetargów za wysokie. W przetargach tylko lakiery do sufitu i ścian się nadają jako stosowane do komercyjnych podłóg. Nic innego nie mie sci się w cenach akceptowanych przez kryteria. Wygrać to jedno, ale każda taka realizacja to awantury o trwałość. Cudów nie będzie. Jak laier za słaby i nie ma odpowiednich parametrów użytkowych to 2-3 miesiące i niekończące się awantury. Jest to albo metoda na wymuszanie łapówek , albo na likwidację Polskich Firm przez Polskiego inwestora. No może i droga na podreperowanie zleceń dla sądów i prawników. Na rynku ceny materiałów nie spadły do poziomu roku 2007 minus 35%, a takie są kryteria cenowe ofert. Czemu to tak wygląda? Inny świat 2013? B.Klimkiewicz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka