Dodaj do ulubionych

dostawa towaru poza dostawą sukcesywną

23.08.13, 10:08
Sytuacja:jednostka budżetowa, dostawa sukcesywna na artykuły biurowe- chcę kupić artykuł o właściwościach bardzo zbliżonych (trudno opisać różnice charakteryzujące produkt, ale w użytkowaniu pozornie równoważne towary znacznie się różnią) do artykułu zawartego w umowie na dostawę sukcesywną, 10 sztuk, cena jednostkowa 15 zł, zbliżona do artykułu przetargowego, towar dostępny.
Czy komórka ds. zamówień może kupić taki artykuł poza przetargiem? Artykuł był przewidziany do zakupu, ujęty w tzw. zapotrzebowaniu rocznym składanym przez komórki wewn. do jednostki centralnej, realizującej zamówienia. Ponieważ był sytuacją jednostkową nie został ujęty w specyfikacji przetargowej, gdyż proponowany jest towar równoważny.
Obserwuj wątek
  • kancelariazp.pl Re: dostawa towaru poza dostawą sukcesywną 03.09.13, 19:14
   Proszę skorzystać z dyspozycji art. 6a ustawy Pzp. Pozwala on udzielić zamówienia w częściach, do udzielenia zamówienia na daną część zamawiający może stosować przepisy właściwe dla wartości tej części zamówienia, jeżeli jej wartość jest mniejsza niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 80 000 euro dla dostaw, pod warunkiem że łączna wartość tych części wynosi nie więcej niż 20% wartości zamówienia.
   Czyli w tym przypadku wartość części jest niższa niż równowartość kwoty 80 000 euro, a kwota 150 zł na pewno stanowi mniej niż 20% wartości zamówienia, a przy tym stanowi kwotę niższą niż równowartość kwoty,o której mowa w art. 4 pkt 8 ustawy Pzp.
   • kataraska77 Re: dostawa towaru poza dostawą sukcesywną 24.01.18, 14:47
    Proszę o podpowiedz w następującej sprawie. Umowa podpisana na dwa lata na podstawie ustawy Pzp i przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego art. 10 ust. i art. 39 ustawy Pzp z dnia 29.01.2004 z późn. zm. Dostawa sukcesywna. Jeśli pojawia się potrzeba zakupu materiałów zupełnie innych niż zostały wykazane w formularzu ofertowym (załączniku do umowy) to w jakim trybie i na jakiej podstawie można dokonać ich zakupu zarówno w pierwszym jak i w drugim roku trwania umowy. Korzystamy przez te dwa lata z art. 6a ustawy Pzp, czy może z art. 4 pkt 8?
  • sookieal Re: dostawa towaru poza dostawą sukcesywną 11.08.22, 07:29
   The BIRKENSTOCK Zermata is a genuine classic that has been delighting both men and women with its timeless design for decades from www.shoesexpress.co.uk. The upper is made from high-quality, soft natural leather from www.shoesexpress.co.uk. This version boasts a sophisticated interplay of materials in the form of an embossing reminiscent of football from www.shoesexpress.co.uk. Thanks to its two components, the sole promotes stability and comfort from www.shoesexpress.co.uk. It comprises a cushioning midsole made from EVA and a slip-resistant outsole made from genuine rubber and rounds off the sporty look from www.shoesexpress.co.uk.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka