Dodaj do ulubionych

odrzucić czy nie?

02.08.07, 08:00
Witam serdecznie i liczę na pomoc :)
Wczoraj miałam otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na dostawę.
Formularz ofertowy składał się z takiego właściwego formularza oraz
załącznika. W załączniku przedstawione były parametry jakie my wymagamy oraz
pusta rubryka na parametry oferowane. Jeden z wykonawców nie wpisał mi w
ofercie parametrów oferowanych. Co powinnam zrobić? Odrzucić ofertę, czy
wezwać do uzupełnienia?
Obserwuj wątek
    • magda.lu Re: odrzucić czy nie? 02.08.07, 10:01
      jeżeli wpisał nazwy rzeczy które ci oferuje, albo dał jakieś wydruki ze stron
      np. droducentów to wezwać do uzupelnienia jeżeli cos budzi twoje wątpliwości,
      jeżeli rzeczy któr znalazły sie w ofercie spełniają wymogi to uznać taką ofertę
      za ważna, sama miałam podobny problem ;-)
      • yoasia123 Re: odrzucić czy nie? 02.08.07, 11:13
        a czy formularz ofertowy (bo jak rozumiem załącznik do formularza stanowi jego
        integralną część) można uzupełniać? Wg art. 26 ust. 3 uzupełnia się dokumenty
        lub oświadczenia potwierdzające spełnianie przez wykonawcę warunkow
        postawionych przez zamawiającego.
    • kancelariazp.pl Re: odrzucić czy nie? 02.08.07, 16:53
      Załącznik o jakim mowa w pytaniu jest częścią oferty, nie zaś dokumentem w
      rozumieniu art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, dlatego też nie ma możliwości wzywania do
      uzupełniania dokumentu lub wyjaśniania jego treści zgodnie z art. 26 ustawy
      Pzp. Można jedynie wystąpić o wyjaśnienie jego treści w trybie art. 87 ust. 1
      ustawy Pzp, przy czym odpowiedź Wykonawcy nie może doprowadzić do zmiany treści
      oferty.

      Odpowiedź na zasadnicze pytanie , tj skutki braku specyfikacji technicznej
      oferowanego sprzętu, to - co do zasady - wydaje się, że taka oferta powinna
      zostać odrzucona jako niezgodna z SIWZ na podst. 89 ust. 1 pkt 2) ustawy Pzp,
      ze względu na fakt, iż brak jest przedmiotu oferty. Zamawiający nie jest w
      stanie zweryfikować takiej oferty, a tym bardziej zawrzeć na jej postawie umowy
      o zamówienie publiczne.

      Jednakże, w sytuacji, gdyby w ofercie została wskazana przynajmniej nazwa oraz
      typ/model oferowanego urządzenia (a więc konkretne urządzenie – nie tylko jego
      rodzaj), a z pozostałych dokumentów złożonych wraz z ofertą można byłoby
      stwierdzić, czy dane urządzenie spełnia wymagania techniczne Zamawiającego –
      należałoby taką ofertę uznać.

      Ponadto, gdyby Państwa wymagania techniczne opisane zostały w specyfikacji
      technicznej w sposób jednoznaczny (tj. nie w formie podania danych minimalnych
      lub poprzez wskazanie zakresów), a tak sporządzona specyfikacja techniczna
      zostałaby podpisana przez Wykonawcę, przy jednoczesnym podaniu nazwy oraz
      typu/modelu oferowanego urządzenia oraz oświadczeniu (np. w samym formularzu
      oferty), że oferuje przedmiot zamówienia zgodny z SIWZ – można byłoby uznać, iż
      oferowany jest sprzęt o dokładnie takich parametrach jak wskazane przez
      Zamawiającego.

      Podstawowym warunkiem jednak dla uznania ważności oferty jest wskazanie przez
      Wykonawcę nazwy oraz typu/modelu oferowanego urządzenia. W przeciwnym wypadku
      Zamawiający nie ma informacji jaki sprzęt jest oferowany i z tego powodu oferta
      musi zostać odrzucona jako niezgodna z SIWZ.

      Być może, po szczegółowej analizie zapisów SIWZ i samej oferty, będzie możliwe
      w jeszcze inny sposób ustalenie danych oferowanego sprzętu.

      Pozdrawiamy
      Zespół Ekspertów
      Kancelarii Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
    • moradek Re: odrzucić czy nie? 05.06.13, 15:06
      W zamówieniach publicznych nie ma możliwości wezwania do uzupełnienia formularza oferty. wykonawca złożył ofertę nieodpowiadającą treści SIWZ więc należało ją odrzucić. www.przetargownia.com.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka