Dodaj do ulubionych

zamówienia uzupełniające

20.11.07, 09:42
Jeśli zawieram umowę uzupełniającą do Umowy głównej to czy muszę (i
na jakiejpodstawie) informację o jej zawarciu wysłać do UZP????
Obserwuj wątek
    • agnieszka_zabrze Re: zamówienia uzupełniające 20.11.07, 11:56
      Wydaje mi się, iż aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba mieć na
      uwadze zarówno treść art. 67.1.6 Pzp(zam uzupełniające) oraz art. 95
      Pzp - mówiącego o obowiązku przesłania ogł o udzieleniu zamówienia
      do BZP. Jeśli traktujemu zamówienia uzupełniające jako odrębne
      zamówienie - a tokowym chyba jest jeśli zawieramy nową umowę w
      trybie zamówienia z wolnej ręki (?)- to obowiązek dotyczy równiez
      tej umowy. Sprawdzić by należało czy na portalu BZp jest taka
      mozliwość? Art. 95 mówi: "po zawarciu uowy w spr zam pub" nie
      określa jakiej umowy - więc chyba każdej(?)Stąd wysuwam wniosek, że
      należy wysłać. Jeśli się mylę to bardzo proszę o wskazówkę dlaczeo
      nie trzeba zamieszczać info o zawarciu tej umowy.
      Pozdrawiam
      agnieszka
      • reni5553 Re: zamówienia uzupełniające 20.11.07, 21:43
        Ja również jestem zdania, iż należy informować UZP o zawartej umowie
        na zamówienia uzupełniające. Treść art. 95 nie precyzuje "rodzaju"
        umowy czy "rodzaju" zamówienia w którym jest obowiązek zamieszczenia
        ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. Należy domniewywać, iż
        ustawodawca miał właśnie to na myśli-w każdym przypadku, w tym i w
        zamówieniach z art. 67.
        Proszę o opinie.
    • kancelariazp.pl Re: zamówienia uzupełniające 26.11.07, 12:12
      Zamówienie uzupełniające realizowane w trybie art. 67 ust. 1 pkt 7
      jest odrębnym zamówieniem od zamówienia podstawowego (odrębnym
      postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w wyniku którego
      zawierana jest nowa, odrębna umowa w sprawie zamówienia
      publicznego). W związku z powyższym na podstawie art. 95 ust. 1
      ustawy pzp zamawiający niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie
      zamówienia publicznego albo umowy ramowej zamieszcza ogłoszenie o
      udzieleniu zamówienia w Biuletynie Zamówień Publicznych.

      Pozdrawiamy
      Zespół Ekspertów
      Kancelarii Zamówień Publicznych Sp. z o. o.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka