Dodaj do ulubionych

WAŻNE 3ogłoszone przetargi bez rezultatu-CO DALEJ?

18.03.08, 19:58
W styczniu ogłosiliśmy przetrag na art. spożywcze. Wartość całego
zamówienia wynosiła 160.000 zł w lutym był drugi przetarg a w marcu
trzeci. Nie zostały rozstrzygnięte II części których wartość wynisi
25.000-do 20.000 jeszcze dokładnie nie sprawdziła. Mam problemy- czy
musimy czwarty raz ogłaszać przetrag czy mamy jakieś inne wyjście.
Czy musimy dalej stosować ustawę o zamowieniach publicznych czy
możemy kupować w tych hurtowniach, w których chcemy.
Proszę o szybką odpowiedz.
dzieki
Magda
Obserwuj wątek
    • kancelariazp.pl Re: WAŻNE 3ogłoszone przetargi bez rezultatu-CO D 21.03.08, 09:38
      W sytuacji, gdy przeprowadzone zostały uprzednio, w celu udzielenia
      tego zamówienia, dwa przetargi nieograniczone, które „nie wyszły”,
      do udzielenia zamówienia na niezmienionych w sposób istotny
      warunkach będzie możliwe zastosowanie negocjacji bez ogłoszenia
      (art. 62 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp) lub zamówienia z wolnej ręki
      (art. 67 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, ale wyłącznie pod warunkiem, iż w
      prowadzonych uprzednio postępowaniach nie zostały złożone żadne
      oferty lub wszystkie złożone oferty zostały odrzucone ze względu na
      ich niezgodność z opisem przedmiotu zamówienia.

      Możliwe będzie również zastosowanie trybu negocjacji z ogłoszeniem,
      gdy wszystkie oferty złożone w poprzednich postępowaniach zostały
      odrzucone, przy czym przesłanki odrzucenia nie mają w tym przypadku
      znaczenia (art. 55 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp), lub po prostu ze
      względu na wartość przedmiotowego zamówienia (poniżej tzw. progów
      unijnych).

      Dodatkowo, gdy dostawy wchodzące w skład przedmiotowego zamówienia
      będzie można uznać za powszechnie dostępne o ustalonych standardach
      jakościowych – a takimi wydają się być artykuły spożywcze, można
      będzie zastosować tryb zapytania o cenę (art. 70 ustawy Pzp) lub
      licytacji elektronicznej (art. 74 ust. 2 ustawy Pzp).

      Pozostaje jeszcze problem określenia wartości szacunkowej nowego
      postępowania (na uprzednio unieważnioną część). Jednakże opinie w
      tej kwestii są podzielone, muszą Państwo podjąć decyzję na własną
      odpowiedzialność:
      1) zamówienie traktujemy jako zamówienie odrębne od
      poprzedniego (składającego się uprzednio z kilku części, w tym z
      tych, na które zostały podpisane umowy, jak i z tych
      niezakontraktowanych). Dlatego też wartość tego zamówienia również
      traktujemy odrębnie i nie sumujemy z już udzielonym zamówieniem.
      Jeżeli zatem wartość zamówienia wynosi 25 000 – 20 000 zł (niestety
      nie podaje Pani w pytaniu waluty), to stosuje się do niego
      wyłączenie przedmiotowe z art. 4 pkt 8) ustawy Pzp, co oznacza, iż
      udzielenie tego zamówienia może odbyć się bez stosowania przepisów
      ustawy Pzp, a jeśli 25 000 – 20 000 euro - zastosowanie mają
      standardowe procedury zamówień publicznych opisane j.w.
      2) w związku z faktem, iż jest to zamówienie udzielane w
      częściach (a dokładniej jedna z części zaplanowanego zamówienia),
      wartość zamówienia będzie obejmowała wszystkie części, włącznie z
      tymi już zakontraktowanymi – dlatego też zastosowanie będą miały
      przepisy stosowne dla zamówienia o wartości 160 000 zł.

      Pozdrawiamy
      Zespół Ekspertów
      Kancelarii Zamówień Publicznych Sp. z o.o.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka