Dodaj do ulubionych

Kredyt 100tys - jaki bank?

04.10.10, 12:18
nie mam zielonego pojęcia jaki bank wybrać, czy brać w PL czy EUR?
wartość nieruchomości 340 tys. moj wkład 240 tys. jaki obecnie jest najlepszy bank? to sie pewnie zmienia z dnia na dzień... czy korzytac z firm typu expander?
Obserwuj wątek
  • robertind Re: Kredyt 100tys - jaki bank? 04.10.10, 14:30
   Moim zdaniem lepsze będą PLN w przypadku stosunkowo niewysokiej kwoty kredytu. Co prawda jeszcze jest kwestia długości okresu kredytowania wg zasady im krótszy okres tym szala powinna przechylać się bardziej w stronę PLN a jeśli maksymalnie długi to można się zastanowić nad walutą. Nie napisałaś nic o źródle i kwocie dochodu oraz o innych zobowiązaniach a od tego w dużym stopniu może zależeć wybór banku.
    • robertind Re: Kredyt 100tys - jaki bank? 05.10.10, 13:37
     Podtrzymuję PLN jako lepszy i spokojniejszy wariant w Twoim przypadku:
     Okres spłaty - 240 m-cy, kwota kredytu: 100T
     - Millennium - rata 672 PLN + ubezpieczenie na życie 20 PLN/m-c, do czasu wpisu hipoteki +84 PLN/m-c, bez prowizji, po 3 latach całkowita spłata bez opłat; warunki dodatkowe - konto + aktywna karta debetowa,
     - ING - rata 697 PLN, do czasu wpisu hipoteki +64 PLN/m-c, bez prowizji i bez opłat za wcześniejszą spłatę, możliwa opcja z prowizją i z niższą ratą; warunki dodatkowe - konto,
     - PEKAO SA - rata 695 PLN, do czasu wpisu hipoteki +61 PLN/m-c + 250 PLN jednorazowo, przy jednej osobie obligo ubezpieczenie na życie, bez prowizji, po 3 latach całkowita spłata bez opłat, warunki dodatkowe: konto,
     - LUKAS - rata 696 PLN, ubezpieczenie na życie +30 PLN/m-c, do czasu wpisu hipoteki +31 PLN/m-c, bez prowizji, po 3 latach całkowita spłata bez opłat; warunki dodatkowe - konto i przelewanie wynagrodzenia.
     Moim zdaniem to najlepsze w tej chwili oferty w PLN (najmniejsze koszty wejścia, najmniej uciążliwe warunki dodatkowe).
     Dla przykładu rata w EUR dla tych warunków wyniosłaby ok 610 PLN.
      • arfer Re: Kredyt 100tys - jaki bank? 06.10.10, 21:25
       Kredyt na krótki okres czasu, w PLN i dążenie do wcześniejszej spłaty ma sens, jeśli ma się zabezpieczone inne potrzeby finansowe - gromadzony kapitał na emeryturę, zabezpieczoną przyszłość dzieci, rezerwę na płynność finansową.

       Najgłupszym możliwym pomysłem jest rata wywalona na maxa w górę, pozbycie się wszystkich rezerw finansowych i kompletna golizna w pozostałych aspektach swoich finansów. Chyba, że ktoś ma wujka sponsora, który dołoży parędziesiąt czy paręset tys. zł w swoim czasie na dzieci lub emeryturę.

       Kredyt hipoteczny to najtańsze możliwe źródło pieniądza, nigdy nie otrzymacie tańszego źródła finansowania.

       W mojej ocenie lepiej wybrać (tym bardziej przy sporym wkładzie własnym) tani kredyt w walucie, do tego dobre ubezpieczenie na życie (więc nie ma ryzyka, że w chwili śmierci rodzina będzie miała problem), kredyt spłacać się będzie praktycznie z najmu, czy generowana jest pewna nadwyżka, nieruchomość pozostaje.

       • robertind Re: Kredyt 100tys - jaki bank? 06.10.10, 21:51
        Tak, tylko w tym konkretnym przypadku mówimy o wstępnym okresie spłaty 20 lat, stosunkowo niewielkiej kwocie kredytu i o racie w PLN wyższej od raty walutowej w najlepszej opcji o 80 PLN (nie ma mowy o racie wywalonej na maxa). Czy warto pakować się w ryzyko kursowe, ukrytą prowizję w postaci spreadu a często też prowizję za udzielenie kredytu?
        • arfer Re: Kredyt 100tys - jaki bank? 06.10.10, 23:19
         wszystko zależy od indywidualnego przypadku

         spread to kwestia kalkulacji, jest opcja spłaty bezpośrednio w walucie, także refinansu w przyszłości bezpośrednio w walucie, perspektywa umocnienia się PLN (horyzont kilka lat)jest mimo wszystko większa, niż spadku wartości złotówki

         skoro najem, to prosta arytmetyka - bilans kosztów i korzyści

         i - przede wszystkim - to, co pisałem wcześniej w zakresie pozostałych aspektów finansów osobistych
  • poszukiwaczka.in Re: Kredyt 100tys - jaki bank? 08.10.10, 15:59
   W euro - Nordea, Deutsche Bank, WBK w czolowce z rata 585-605pln; w pln w czolowce ING, WBK, Millennium z rata 665-675 - oczywiscie w wersji 100.000 na 20lat.
   Jesli zyczy sobie Pani dobrac oferte online, sprawdzic swoja zdolnosc, przeczytac warunki poszczegolnych bankow, to zapraszam - link ponizej gwarantuje zarowno przeprowadzenie rozeznania samemu jak i za posrednictwem doradcy. Pozdrawiam
  • joolanta Re: Kredyt 100tys - jak dlugo? 22.10.10, 15:22
   Dałam się namówić i skorzystałam z jednej z wiodących firm pośredniczących i …. Czas mija a ja w lesie, bo….. jeden bank odmówił – idiotyczny powód ( ze mam dwa konta!!!) Zatem mam pytanie gdzie NAJSZYBCIEJ dostane kredyt – mam 3 tyg na załatwienie!!! bo zaliczka mi przepadnie!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka