Dodaj do ulubionych

Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt

IP: 212.160.172.* 08.11.10, 12:59
Witam..
2 lata temu zakupiłam dom od developera w stanie surowym zamknietym (oczywiście na kredyt-90% wartości). Niestety zmiana sytuacji finansowej sprawiła, że nie mam w tym momencie gotówki na jego wykończenie. Czy jest możliwość wzięcia kredytu na wykońćzenie takiego domu (ok 150-200 tyś)? Czy dla drugiegigo banku jest to opłacalne i czy w takiej sytuacji wpisuje sie do hipoteki na drugim miejscu, czy wogóle taka opcja nie wchodzi w grę?
Bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt IP: 212.160.172.* 08.11.10, 14:07
      Mi sie wydaje, ze nie mozna wziąć drugiego kredytu pod zastaw tej samej nieruchomości
    • spad_ukp Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt 08.11.10, 20:03
      Sprawa bardzo prosta. Składasz wniosek o podwyższenie kwoty aktualnego kredytu hipotecznego z przeznaczeniem na wykończenie domu. Bank prawdopodobnie poprosi o wycenę nieruchomości, która uwzględni wartość domu po wykonanym (zaplanowanym) remoncie.
      • Gość: Lidia Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt IP: 212.160.172.* 09.11.10, 08:43
        No właśnie nie taka prosta;-( Bank, w którym mam kredyt nie daje powyżej 90% wartości nieruchomości, nawet jeżeli jakimś cudem udałoby się dobić do 100% to nie bedzie to kwota, która na wykończenie domu wystarczy, dlatego zastanawiam się czy jest możliwośc wzięcia w innym banku dodatkwoego kredytu. Oczywiście mogłabym przenieść kredyt do innego banku, który zaoferuje mi 110%, ale jak wiadomo takich banków w tym momencie jest niwiele, myślę, ze można policzyć na palcach jednej ręki.
        • michas007 Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt 09.11.10, 10:51
          Nie znajdziesz banku, który udzieli Tobie drugiego kredytu na tak wysoką kwotę i wpisze się na drugim miejscu w KW.
          Możesz refinansować. Jeśli wcześniej uzyskałaś kredyt czysto mieszkaniowy i teraz potrzebujesz środki na wykończenie, to szukasz banku, który udziela kredytów na 100% LTV (a nie 110 czy 120%).
          • Gość: Lidia Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt IP: 212.160.172.* 09.11.10, 11:20
            michaś, nawet, jeżeli nieruchomość zostanie wyceniona na dużo wyższą kwotę? A czemu nie można na 110% wartości?
            • michas007 Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt 09.11.10, 14:26
              Nie operujesz wartościami więc ciężko w oparciu o kilka zdań coś wywnioskować.
              Nie rozumiem zapytania o te 110%. Na co Ci te "ekstra" 10%?
              • Gość: Lidia Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt IP: 212.160.172.* 09.11.10, 14:43
                Napisałam w poprzednim poście.
                10, a nawet dodatkowe 20% do kredytu nie są wystarczające na wykończenie domu, stąd właśnie zastanawiam się nam możliwością wzięcia dodatkowego kredytu hipotecznego na wykończenie domu. Gdyby urządzało mnie 10% (czyli dobijając do 100% finansowania nieruchomości), to bym starała się w swoim banku o zwiększenie kredytu na warunkach indywidulanych, gdyby takich standardowo bank nie posiadał ( a ten nie posiada).
                • michas007 Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt 09.11.10, 15:17
                  Chyba wiem, gdzie Twój błąd myślenia. Wartość LTV odnosi się do przyszłej wartości nieruchomości. Przykład (bez wkładu własnego):
                  Jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera (300K) i nie masz środków (i nie zależy Ci) na wykończenie mieszkania, to kredytujesz (dla uproszczenia załóżmy, że wartość to cena zakupu) zakup na 100%.
                  Tak samo kredyt na 100% (tyle że przyszłej wartości) będzie, gdy wnioskujesz o kredyt na zakup i wykończenie (np. 300K+30K). Kilka banków co najwyżej daje opcje podwyższenia kwoty kredytu o prowizję banku czy jakieś ubezpieczenie.
                  I tyle.
                  • Gość: Lidia Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt IP: 212.160.172.* 10.11.10, 09:56
                    Czyli bank (rzeczoznawca banku) będzie szacował wartość tej nieruchomości w przyszłości tak? Czyli jeżeli nieruchomość (SSO) została zakupiona dwa lata temu za 500tys., a została wyceniona (cena docelowa po wykończeniu) na blisko 900tyś., to oznacza, że bank będzię brał pod uwagę tę wartość przy ewentualnym staraniu sie o zwiększenie kredytu? Jeżeli wzięłam kredytu 450tyś. to czy jest szansa na zwiększenie go do kwoty 600tyś?
                    • michas007 Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt 10.11.10, 14:38
                      W skrócie - tak.
                      • Gość: Lidia Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt IP: 212.160.172.* 10.11.10, 15:28
                        W takim razie, ja też w skrócie-dziękuję;-)
                    • spad_ukp Re: Kredyt na wykończenie domu będącego na kredyt 10.11.10, 15:56
                      Dla banku w takim przypadku wartość domu to 900 kpln. Czyli Twój aktualny kredyt nie jest na 90% jak kiedyś był wzięty a na 50% wartości nieruchomości. Jeżeli bank kredytuje np. do 100% wartości nieruchomości to masz jeszcze zapas 450 kpln (pod warunkiem zdolności, zakresu zmian, etc.). Przy takim kredycie można jeszcze negocjować obniżenie marży, ponieważ nie kredytuje on już 90% wartości nieruchomości a n. 70% (po podwyższeniu).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka