Dodaj do ulubionych

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

IP: *.aster.pl 22.09.11, 12:31
po co sprzedawać jak cenki +1% tygodniowo a frank -1% tygodniowo?
Obserwuj wątek
    • rydzyk_fizyk Re: Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? 22.09.11, 13:47
      Dzisiejszy minus na franku jest zaskakująco dodatni.
      • Gość: zastępcaKierownika czepiasz się liczy się trend: +/- 1% tygodniowo IP: *.aster.pl 22.09.11, 18:33
        cenki +
        franek -

i takie są prognozy na dziś
        • nannek Nadchodzi złota era windykacji 24.09.11, 21:06
          Już 2,5mln Polaków nie płaci rat, dochody spadają lawinowo a raty rosną.

biznes.onet.pl/i-ty-mozesz-zostac-komornikiem,18543,4832466,2,prasa-detal
          I ty możesz zostać komornikiem
          To złota era windykatorów. Bilanse banków są pozapychane niespłacanymi kredytami przez rodziny dotknięte bezrobociem, niższymi płacami czy spiralą zadłużenia na fali konsumenckiego optymizmu z 2007

Cytat
          Uwaga! Zaciągając kredyt hipoteczny, można ubezpieczyć się od ryzyka utraty pracy czy życia. Wiąże się to jednak z dodatkowymi opłatami. Każdy powinien więc sam ocenić, jakie są jego preferencje i czy w razie kłopotów ma jakieś własne wyjście awaryjne (np. pomoc rodziny).

Ubezpieczenia kredytu to fikcja
          biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/twoja-rodzina-moze-skonczyc-na-bruku,1698796
          Ubezpieczyłeś kredyt? To nic, Twoja rodzina i tak może skończyć na bruku
          Piątek, 23 września (09:37)
          Ubezpieczenie kredytu - pustym i bardzo kosztownym zapisem. Nie ma bowiem gwarancji, że jeśli kredytobiorca zachoruje lub umrze, to ubezpieczyciel spłaci za niego kredyt. Jest coraz więcej przypadków, w których bank i tak domaga się pieniędzy od rodziny kredytobiorcy

Cytat
          Raczej niewielkim pocieszeniem dla niego jest to, że na obsługę kredytu frankowego wydał o 6 tys. zł mniej niż ci, którzy spłacają taki sam kredyt złotowy.

Dziś musi płacić ubezpieczenie od niskiego wkładu więc jakie 6tys?

Ogólnie są w czarnej D, zarobki dramatycznie spadają inflacja ponad 15%.
          Ceny utrzymania rosną dramatycznie, a jeśli cena euro,usd,juan
          UTRZYMA SIĘ MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ INFLACJI POWYŻEJ 20%

Realnej bo GUS nie podaje inflacji tylko ile wydaliście więcej w ich koszyku.

• nannek Re: Nadchodzi złota era windykacji 24.09.11, 21:26
            Uwaga! Symulacja NBP pokazuje, że kurs wymiany franka, który zacznie być odczuwalny jako zagrożenie przez kredytobiorców, wynosi ok. 4,5 zł za franka

A GW prawda, zwykłe oszustwo ,oni już się wywracają przy 3,6
            W Franku brali gdyż mogli uzyskać większą sumę.(większa zdolność kredytowa w CHF, kredytu w PLN by nie dostali)
            Niby w Franku trzeba było się okazać większą zdolnością o 15-20%, tyle ze raty był o 50% nizsze a zdolność liczyli do wysokości rat.

Dlatego egzekucje komornicze są w Polsce rzadkością. Bartosz Turek z Home Broker informuje, że na jednym z największych portali udostępniających informacje o licytacjach komorniczych jest ok. 100 aktualnych obwieszczeń z całego kraju

Totalna bzdura i manipulacja, tak jak to ze frankowe są mniej zagrożone od złotowych.
            stojeipatrze.blogspot.com/2011/09/nieruchomosci-jakosc-kredytow.html
            ZAGROŻONE FRAKOWE SĄ PRZWALUTOWYWANE NA ZŁOTOWE

• Gość: mason Gdzie jest ta stronka z wystawionymi do licytacji? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.09.11, 10:03
              Czy ktoś może podać adres stronki, gdzie są te nieruchomosci do licytacji komorniczych?
            • bad_moherfvcker Re: Nadchodzi złota era windykacji 25.09.11, 10:48
              Wybacz bezpośrednią formę, ale bredzisz jak potłuczony.
              Trzy razy brałem kredyt we frankach (jeden spłacony w cze 2008 po dobrym kursie - info, żebyś się bardziej zagotował) i zawsze wyznaczona zdolność była sporo mniejsza niż w PLN. Liczyły się raty już posiadane, a nie przyszłe.
              Uwierz mi, że "frankowcy" wcale nie "wywracają się" przy 3,6.
              Poza tym przestań tu wyjeżdżać z 2,5 mln niespłacanych pożyczek i inflacją 20%.
              Po pierwsze: mowa w tym artykule o kredytach hipotecznych, a "złe" są w naszym pięknym kraju głównie pożyczki konsumpcyjne (gł. samochody i wakacje), z osławionym Providenten na czele. Niespłacane raty kredytów hipotecznych to mały ułamek, a wśród tych w CHF absolutny margines. Ja trzymam się zasady, że jak już brać pożyczki, to wyłącznie na nieruchomości. Gdyby każdy starał się tego trzymać, sytuacja na rynku złych długów byłaby zupełnie inna. W końcu, jeśli ktoś nie umie w ciągu roku odłożyć na wakacje, to niby jak ma je spłacić "po fakcie", mając do dyspozycji podobne zarobki i podobną ilość czasu?
              Po drugie: jasne, że niektóre dobra pierwszej potrzeby zdrożały bardziej niż oficjalny wskaźnik inflacji, ale do 20% rocznie to jeszcze daleko.
              PS. Mam dziwne wrażenie, że piszesz, jak Prezes kazał (wg motto: "wszystko się wali, jak PiS nie wygrawyborów to czeka nas koniec świata"), więc może niepotrzebnie się produkowałem :)
    • Gość: karolina Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 22.09.11, 19:39
      normalnie, idziesz do biura wystawiasz i biora z pocalowaniem reki, gorzej ma druga strona, kupujaca, bo musi kredyt dostac, pomaga bardzo wspolpraca z open w tej kwestii
      • Gość: kujto spadaj naganiaczu IP: *.ghnet.pl 24.09.11, 20:20
        open już się wsławił swego czasu
        rzygamy już wami
    • lava71 hahaha ... 24.09.11, 21:04
      kto nie sprzedał przegrał życie...
      Idzie kryzys a w kryzysie ludziska patrzą co włożyć do garnka i gdzie pracę złapać a nie jak "ynwestować".
    • Gość: zbanowany Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.11, 21:23
      " Dla porównania w Stanach Zjednoczonych tylko w ostatnim kwartale zeszłego roku sprzedano aż 158,4 tys. nieruchomości przejętych przez banki"

W stanach kredyt hipoteczny jest naprawde hipoteczny (u nas tylko z nazwy) przestajesz placic bank zabiera mieszkanie/dom ........ i jestes "czysty". Dlatego tam specjalnie nikt nie protestuje i nie "zarzyna sie" aby tylko nie stracic nieruchomosci. W stanach ryzyko p[onosi klient i bank. U nas tylko klient bo bank swoje zyski musi zrealizowac chocby mial klienta scigac do 5 tego pokolenia.
      • Gość: goscUS Re: Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? IP: *.lsanca.fios.verizon.net 24.09.11, 21:44
        ten proces w Usa moze byc dlugi i kosztowny dla banku, tzw forclosure to inaczej wyrok sadowy na mocy ktorego bank przejmuje nieruchomosc i zwykle sprzedaje na rynku wtornym ze strata(w porownaniu z poyzczka poprzednigo walsciseila).Poniewaz sad decyduje o wyroku to sad rowniez bierze pod uwage czy ten ktos ma srodki gdzie mieszakac i daje czas na uregulowanie tego. NIe placi sie nic za foreclosure.
        Short sale to jest sprzedaz domu przez bank lub jegomoscia, trwa do 7- 9 miesiecy i sa niskie koszty dla banku tej operacji
    • Gość: (.)(.) jak mozna sprzedawac nie swoje mieszkanie? IP: *.beskidmedia.pl 24.09.11, 21:28
      jw.
    • Gość: z UK Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? IP: *.range86-166.btcentralplus.com 24.09.11, 22:15
      dajcie banki moznosc sprzedazy nieruchomosci z kredytem ,a wilk syty bedziei owca cala. Angielskie rozwiazania polecam zastosowac ........
      • nannek Re: Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? 24.09.11, 22:27
        > dajcie banki moznosc sprzedazy nieruchomosci z kredytem ,a wilk syty bedziei ow
        > ca cala. Angielskie rozwiazania polecam zastosowac ........

Takie rozwiązania są wszędzie w europie.

I co to niby zmienia?

NIC KOMPLETNIE.

ILE dasz za klitę obciążona kredytem w wysokości 700tys zł kiedy jej realna wartość to 300tys.
        Mało tergo ta wartość spada i niedługo tąpnie do 200tys.

Ile byś za to zapłacił? Ja bym nie dał nic a ty?

Tu można tylko przejąć kredyt od banku po bankrucie ale za 20% wierzytelności bankruta.
    • czuly-wojtek Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? 25.09.11, 00:20
      Nie rozumiem, o co ten lament. Ci ludzie, co masowo zaciągali kredyty we frankach "bo fajnie to wygląda", doskonale powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka wynikającego z zaciągania kredytu w obcej walucie. Co więcej, o takim ryzyku zostali uprzedzeni. Śmieszne to jest. Jak cena franka słabnie, to kredytobiorca nie marudzi. Wóz albo przewóz. Swego czasu wszyscy brali we frankach, a teraz się na tym przejechali. Bynajmniej nie żal mi głupków, którzy nie potrafią oszacować ryzyka a później wylewają swoje żale, bo los im nie sprzyja.
      • Gość: rik Re: Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? IP: *.tktelekom.pl 25.09.11, 00:47
        nie wszyscy brali we frankach. my wzielismy w złotych polskich. na pół wartosci 85 metrowego mieszkania we Wro. czyli niecałe 300 tys. reszte mielismy ze sprzedarzy poprzedniego mieszkania, kredytowanego frankiem przed wariacja cen. prawie 200 tys czystego zysku. bank chciał nam dac (mielismy wtedy jedno dziecko) nawet 800 tys. pukalismy sie w glowe. dzis mamy rate 1700 zł - dwojke dzieci - mieszkanie warte nadal ok. 600 tys - i spokoj, choc bez przesady. mieszkanie z czynszem to i tak 1/4 dochodów ponad. ale mielismy tego swiadomosc. nie wiem na co liczyli frankowcy za 2,2. i nie chce za nich placic.
        • zipa.dumna Re: Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? 25.09.11, 03:41
          > nie wiem na co liczyli frankowcy za 2,2. i nie chce za nich placic.

A kto Ci każe płacić za frankowców? Na razie to frankowcy płacą na 70 tys. złotówkowców (RnS).

Widzisz na tym forum chociaż jednego frankowca, który by narzekał na swój kredyt?
        • Gość: peka na razie płacimy za kredyty w PLN - RnS IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.09.11, 10:28
        • Gość: gość uwielbiam hipokrytów IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.09.11, 10:33
          > reszte mielismy ze sprzedarzy poprzedniego mieszkania, kredytowanego frankiem

Czyli to czysty przypadek. Dziś zamiast zarobionych 200 tys. miałabyś stratę wg aktualnego kursu CHF. Jakoś osobie, która pisze sprzedaży przez "rz" nie ufam, że mogła być tak cwana na rynku walutowym. Sama hołdowałaś CHF.
    • Gość: Lolo CHF to nie waluta IP: *.dclient.hispeed.ch 25.09.11, 01:21
      dla polskiego/madziarskiego "chopka". Warto to sobie zapamietac.
    • mordimer.madderdin Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? 25.09.11, 08:37
      REDAKTORZYNA jest niedouczony i nie chciało mu się przygotować z podstaw prawa cywilnego.

Zniosłem jakoś pominięcie istotnego etapu przed wystawieniem BTE.
      Doczytałem do informacji, że "komornik doręcza wezwanie do zapłaty i ma się wtedy 30 dni".

Powiem tak: REDAKTORZYNO, weź się za zbieranie złomu, butelek etc. To pożyteczna praca i może nawet masz odpowiednie kwalifikacje, by ją wykonywać. Jak nie chce ci się dokształcić w kwestiach prawnych - to trzymaj się od nich z dala, bo GW nadal jeszcze dla niektórych może uchodzić za źródło wiedzy w niektórych sytuacjach. I tych naiwnych wprowadzasz w błąd.
    • bad_moherfvcker Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? 25.09.11, 10:36
      Śmieszy mnie lawina komentarzy w stylu "frankowcy mają za swoje i się zarzynają, bo byli głupi nie myśląć o ryzyku".
      Otóż jestem jednym z nich i powiem tak:
      porównałem obecną ratę moich 2 kredytów we frankach z tym, co płaciłbym w złotówkach, biorąc te kredyty w w tym samym momencie (paź 2006 oraz lut 2008).
      I tu pewnie zaskoczę niejednego - nadal jestem zdecydowanie "do przodu" (w 2. przypadku różnica jest nieco mniejsza, ale też na plus), a to wszystko przez różnicę oprocentowania.
      Poza tym, w moim przypadku kapitał to ok. między 70-73% raty, więc po powrocie optymizmu na rynki (= umocnienie złotówki) zostanę z mniejszym kredytem do spłaty.
      Mam też 2 kredyty z złotówkach, gdzie 85% raty to odsetki, więc nawet nie ma czego porównywać :)
      PS. Proszę bez tekstów typu "ale nie możesz sprzedaż, bo zostaniesz w długach". Rzecz polega na tym, że ja nic nie muszę. Pamiętajcie o tym, że zdolność kredytowa dla kredytów w CHF była liczona nieco bardziej restrykcyjnie i tzw. frankowcy zwykle mają większe rezerwy. Uwierzcie mie, że kurs 3,6 jakość nie powoduje u mnie bezsenności. Polecam dotarcie do informacji, jaki jest odsetek złych kredytów w CHF, a jaki w PLN. "Niebo a ziemia".
    • Gość: gość różnica w kapitale IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.09.11, 10:40
      Każdy kto wziął w CHF umoczył na dziś i prawdopodobnie w ogóle. Ale można szukać zalet tego kredytu. Ci co brali w 2007 zarobili znacznie więcej niż 6 tys. w stosunku do PLN - zarobili na takim jak w artykule przykładzie jakieś 15 tys.
      Pamiętajmy również, że spłacili średnio około 10% kredytu wyrażonego w CHF - dzięki niskim stopom. Natomiast kredyt w PLN spłacił się w ok 4%. Im dłużej będą stopy na poziomie jak dziś (lub różnica stóp), tym bardziej powiększać się będzie procent spłaty kapitału, ale oczywiście liczony w różnych walutach. Dziś osobom z 2007, którzy brali jakieś 250 tys. opłacałoby się przewalutować przy kursie 2,5, by wyjśc na 0 w stosunku do PLN, a pamiętajmy, że im dłużej stopy są niskie, tym ten kurs rentowności rośnie.
      Podsumowując, może być wielkie bagno, albo minimalne zwycięstwo tych w CHF, ale okupione częstym siedzeniem na sedesie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka