Dodaj do ulubionych

21 grudnia CWP - Zima trzyma

21.01.13, 07:11
http://i46.tinypic.com/155htgh.jpg

Satysfakcja..... czy ktoś wie jak smakuje satysfakcja????????????? jest pyszna jak czekolada, świeża jak zerwane z drzewa jabłko................ dziś mam takie uczucie.........satysfakcji
Czego i Wam Wszystkim życzę oczywiście życzę też miłego tygodnia, a dla ewentualnych babć samych radości
Obserwuj wątek
    • hardy1 21 STYCZNIA 2013, CWP - zima trzyma 21.01.13, 10:00
      Dzień dobry Natko smile Tak, to wspaniała wiadomość, że dzisiaj jest dopiero 21 grudnia big_grin Odmłodziłaś nas o cały miesiąc...chociaż jednocześnie cofnęłaś na początek zimy. To dla mnie niezbyt pomyślna wiadomość...znów miesiąc dłużej będę czekał na lato uncertain

Eeechhh, takie życie. Dwa w jednym - dobre bo odmłodzonym został o miesiąc, złe gdyż dalej o miesiąc do lata jest...jakoś sobie jednak poradzę wink
      --
      hardy.bloog.pl/
      Hardy
    • 1agfa Re: 21 grudnia CWP - Zima trzyma 21.01.13, 18:58
      Dzień dobry Wszystkim , a Natce szczególne podziękowanie za to dzisiejsze dzień dobry! big_grin
      Cały miesiąc, cały miesiąc w podarku!! big_grin To jest prawdziwy skarb wink Podoba mi się i rzeczywiście pamiętna to będzie data CWP, jak już Hardy napisał.
      Zdjęcie gór ośnieżonych mroźne tak, jak właśnie jest teraz wszędzie w Europie smile
      Prawdziwa zima, jakie ongiś bywały...
      --
      https://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
        • 1agfa Re: 21 grudnia CWP - Zima trzyma 21.01.13, 22:12
          Aaaa, cześć, Hardy, ja też dzisiaj "zaglądający" tylko jestem, a obiecywałem sobie poczytać, pogadać - tymczasem okazało się, że nic z tego. Dzień taki wypadł w nadzwyczajnym oblężeniu i zajęciach.
          Ale miłych smile
          Niby wiedziałem, a zapomniałem! suspicious
          --
          • k.karen Re: 21 grudnia CWP - Zima trzyma 21.01.13, 22:43
            Dobry wieczór, moi Drodzy smile

U mnie dużo śniegu, co to znaczy nie muszę Wam tłumaczyć, wszędzie tak samo uncertain

Jestem niezadowolona. Oglądałam Teatr TV i sztukę "Rzecz o banalności miłości" o prof. H. Arendt, jej romansie z prof. Heideggerem. W momencie, w którym Hannah demaskuje młodego człowieka, który chce przeprowadzić z nią wywiad na temat Eichmanna, i odkrywa że nie jest on doktorantem uniwersytetu jerozolimskiego...musiałam wyjść. No i po sztuce, ale obejrzę później i jeśli ktoś nie oglądał to polecam smile

Trwa mecz, druga połowa. Gramy z Węgrami, jak przegramy to odpadamy....
            --
            https://i47.tinypic.com/2wqaekm.gif
            • hardy1 Re: 21 grudnia CWP - Zima trzyma 21.01.13, 23:25
              Wreszcie mam chwilę czasu na Podwórko smile Ktoś jeszcze nie śpi?
              Agfo, dobrze, że masz czym się zajmować. Byle nie znów choróbskami. Pogoda mroźna, a taka jest podobno zdrowotna smile
              Karen, wiem co to za "przyjemność", kiedy ktoś przerywa oglądanie interesującego nas programu. Takie są skutki rodzinnego życia...ale takie życie. I dobrze, że ma kto przerywać wink Przynajmniej będziesz z niecierpliwością czekała na powtórkę, wiedząc że sztuka warta jest oglądnięcia smile

PS. Mecz i po meczu...uncertain Musimy jednak poczekać na odbudowę siły naszych piłkarzy ręcznych. W sporcie trudno utrzymać się na topie. Odeszło wielu starszych świetnych zawodników, młodsi muszą jeszcze nabrać doświadczenia.
              --
              hardy.bloog.pl/
              Hardy
              • kkkkosmita Re: 21 grudnia CWP - Zima trzyma 22.01.13, 03:08
                Chyba nie śpię...
                pomiędzy Częstochową a Katowicami... robi się coraz większy black-out
                przerywają się linie elektryczne i łamią od lodu drzewa....

Przy temperaturze -4 stopnie Celsjusza (lokalnie nawet niższej) padał tam deszcz!
                Co za dziwowisko!
                żeby deszcz padał w tak niskiej temperaturze...

http://wstaw.org/m/2012/03/26/k%C3%B3%C5%84_AWATAR.jpg
    • hardy1 22 stycznia, CWP - zima trzyma coraz mocniej 22.01.13, 09:23
      Dzień dobry...znaczy mocno zimowy.
      Większość kraju jest zasypywana śniegiem. Ja zaś ciągle zerkam przez okno i, oprócz małego popruszenia, od tygodnia śnieg u mnie nie padał. Oglądam w tivi obrazki z innych regionów Polski. Prawie wszędzie zasypało i sypie. Nie tęsknię zatem za nowym śniegiem, tego co wcześniej napadało, starczy. Dzieciaki śmigają na sankach, ulice i chodniki odśnieżone. Mogę przeżyć taką zimę...
      ...czego i "zasypanym" życzę smile

Na poranno-zimowe rozruszanie:
      Mąż odwiózł do szpitala rodzącą nauczycielkę języka polskiego, prywatnie jego żonę. Nazajutrz żona dzwoni:
      -Kochanie, mam małą zagadkę. Co to jest - rodzaj żeński, liczba mnoga i zaczyna się na "cz"?

wink
      --
      hardy.bloog.pl/
      Hardy
        • sorel.lina Re: 22 stycznia, CWP - zima trzyma coraz mocniej 22.01.13, 11:02
          Ta zima, to horror! Zwłaszcza w Małopolsce. Wklejam Wam fragment maila od przyjaciółki z Krakowa - sami zobaczcie: surprised

(...)Kochani, to co się działo wczoraj w Krakowie nie da się opisać. Wracałam od rodziców koło 22 i ruszyłam do tramwaju. Święta naiwności!!! "Uszłam" jakieś 5 metrów i runęłam (świadomie) na najbliższy zaparkowany samochód. Przytrzymać sie go nie było nijak, bo to była jedna bryła lodu, ale chociaż wbiłam sie ręką pod klapę silnika i w takiej karkołomnej pozycji dzwoniłam po taksówkę. Nie było najmniejszych szans by dotrzeć na przystanek tramwajowy. Taksówkarz dowiózł mnie na chodnik!!!, żebym mogła się jakoś żywopłotu trzymać. Tyle, że żywopłot się łamał pod dotknięciem. Po drodze widziałam ludzi posuwających się na czworakach!!! Naprawdę nie pamiętam czegoś takiego! Paradoksalnie lepiej było wczoraj przemieszczać sie samochodem, bo czymkolwiek zlali ulice, to jakaś minimalna przyczepność była. Po chodnikach w ogóle się nie dało iść. Psy się nawet wywracały. I to nawet nie chodzi o to, że było czy nie było posypane piachem, bo z nieba lał się deszcz, który przy minusowej! temperaturze NATYCHMIAST zamarzał. No i robił się taki przekładaniec lodowy z piachem w środku. Ludzie próbowali iść po tych miejscach, gdzie był śnieg. Tzn. stawało się na wartwie lodu i wbijało z całych sił do środka. Z. spóźnił sie na zajęcia ze studentami ponad pół godziny, bo odkuwał samochód z lodu. Profesor, z którym później był umówiony dotarł z obrzeży Krakowa...w rakach na butach!
          • k.karen Re: 22 stycznia, CWP - zima trzyma coraz mocniej 22.01.13, 11:20
            Dzień dobry smile
            Pierwsze dzisiaj odśnieżanie zaliczone...

Sorellino, pozdrów swoją Przyjaciółkę z Krakowa smile
            Rzeczywiście, czytając tego maila pomyślałam o rakach na butach big_grin
            Ale nie ma co się śmiać, to klęska pogodowa. Szpitale pewnie nie nadążają
            i zabrakło już gipsu. Co gorsza, doszło do uszkodzeń oblodzonych
            i przeciążonych linii energetycznych. Zrobiło się niewesoło.
            --
          • kkkkosmita Re: 22 stycznia, CWP - zima trzyma coraz mocniej 22.01.13, 13:20
            Po drodze widziałam ludzi posuwających się na czw
            > orakach!!!

W takich sytuacjach, miasto powinno mieć rezerwę chlorku wapna lub chlorku magnezu i natychmiast je rozsypać.
            Oczywiście są one droższe niż sól....
            ale np. nie szkodzą roślinom...
            Chlorek sodu (sól) można używać tak do temperatury do -7stopni (teoretycznie, bo praktycznie to lepiej do temperatury -5 stopni)
            Natomiast chlorek wapna i magnezu, rozpuszcza lód do temperatury ok -40 stopni.
            Mniej byłoby połamań... które są szczególnie niebezpieczne dla ludzi starszych....
            • hardy1 Re: 22 stycznia, CWP - zima trzyma coraz mocniej 22.01.13, 18:31
              No tak.
              Po powrocie z pracy zobaczyłem w tivi filmik z ulic Krakowa. W pierwszej chwili myślałem, że pokazują jakieś lodowisko. Jedna gładka tafla lodu na chodnikach i jezdniach, gruba warstwa lodu na samochodach. Brrr...
              A u mnie dalej spokojnie. Troszkę pośnieżyło i nic więcej. Nie chcę się z Wami zamieniać pod względem pogody, aż takim altruistą nie jestem.
              --
              hardy.bloog.pl/
              Hardy
                • hardy1 Re: 22 stycznia, CWP - zima trzyma coraz mocniej 22.01.13, 21:30
                  Proponuję na czas zimy przeprowadzić się do Moskwy.

Tak, dobrze czytacie. Pokazali dzisiaj w tivi krótki reportaż - w tym mieście po trzech dniach ciągłych opadów śniegu, już w następnym dniu nie było śniegu na ulicach i chodnikach. Nie to, że zwalili na kupy na poboczach, jak u nas jest praktykowane. Mają "pod bronią" 50.000 ludzi i 12.000 sprzętu - ciężarówki, koparki i samoładowarki. Cały śnieg wywożą z ulic miasta i wysypują. Nie jak u nas (jeżeli już jest wywożony) na brzegach rzek. Wywożą do ośmiu specjalnych miejsc. Tam zsypują do zbiorników przykrytych kratą, pod nią rura prowadząca do kanalizacji. Pod kratą dmuchają ciepłym powietrzem. Brudny śnieg się rozpuszcza i do kanalizy spływa już woda. Stamtąd do oczyszczalni ścieków.

Kto by pomyślał, że w Rosji (przynajmniej w stolicy) tak zaczęli dbać o ekologię? No i te odśnieżone ulice i chodniki, brak hałd brudnego śniegu na poboczach, oczekujących na wiosnę...

Wyjeżdżajcie na czas zimy do Moskwy wink
                  --
                  hardy.bloog.pl/
                  Hardy
                • hardy1 Re: 22 stycznia, po 20 wydanie elektroniczne Poli 22.01.13, 21:14
                  Felieton Passenta jak zwykle dobry.
                  Tenże niedorosły "reżyser" Grzegorz Braun (tak, już o nim słyszałem i nawet pisałem u siebie) oświadcza, że Michnik steruje wszystkimi mediami w Polsce, nawet prawicowymi i skrajnie prawicowymi? No no...jakimś cudem nie steruje tylko tymże G.Braunem? Znaczy Brązowym G. ? (jeżeli dobrze tłumaczę).

Gmyzienie. Jak ono pasuje do wypocin G.Brauna (nie mylić z innym Braunem, prezesem TVP), Ziemkiewicza, Ziobry, Kamińskiego M., Cenckiewicza, Gontarczyka i im podobnych.
                  --
                  hardy.bloog.pl/
                  Hardy
                  • mirekms Re: 22 stycznia,polityczna ramówka 22.01.13, 22:35

polityczna ramówka środowego poranka

7:17 Bogdan Zdrojewski,Sygnały Dnia PR 1
                    7:20 Jerzy Wenderlich,TOK FM

7:30 Andrzej Duda,TVN 24
                    7:40 Beata Kempa, TOK FM

7:45 Ryszard Kalisz,TVP Info
                    8:02 Grzegorz Schetyna,RMF FM

8:02 Stefan Niesiołowski u Moniki Olejnik,Radio Zat
                    8:45 Ryszard Kalisz,Polsat
                    • mirekms 22 stycznia 23.01.13, 01:19
                      zabawa z cenami,złoty i euro

na urlop wybieram się nad zachodni Bałtyk
                      końcówka lipca,początek sierpnia
                      hotel średniej klasy,pokój jednoosobowy,balkon,

telefon,telewizor, Internet
                      14 dni,śniadanie,obiad,kolacja + transport
                      do hotelu,i po 14 dniach do domu
                      cena 925 €

znajomy (z Polski) za 14 dni z śniadaniem
                      musiałby zapłacić 4.200 zł

na moje słabe oczy już widzę różnicę
                      a gdzie transport,obiad i kolacja?

może się narażę,ale polski turysta finansuje niemieckiego turystę
                      wystarczy przejrzeć katalogi,ta sama usługa,a inna cena

a tak na marginesie
                      mój urlop to nagroda,nagroda którą sobie sam ufundowałem
                      wystarczy do świnki wrzucić nieprzepalone grosz/cent
                      i zdrowie,i urlop

wpis proszę przez Koleżeństwo potraktować jako
                      reklamę walki z nałogiem tytoniowym
                      • mirekms 22 stycznia 23.01.13, 01:25

domyślam się,ale nie będę zgadywał
                        kto jest autorem tego cudnego malunku ? (link)

rysunek jest nową tapetą na monitorze,piękny
                        • 1agfa Re: 22 stycznia 23.01.13, 09:32
                          Dzień dobry, Mirku, i oczywiście Wszystkim dobrego dnia smile

Wcale Ci się nie dziwię, że Ci się podoba, rzeczywiście piękny; chyba nie zdradzę tajemnicy, jesli powiem, że to Zapominajki rysunek, i to nie pierwszy?
                          Mają tyle wdzięku, że miło jest na nie patrzeć.
                          --
                          • 1agfa 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 09:43
                            PS. Nikt nie podziwia, nie zachwyca się, nie chwali, że ja tak bladym świtem zaglądam?!
                            To przecież całkiem niepodobne do mnie suspicious
                            Mało tego, ja dopiero teraz utnę małą drzemkę...o! Na godzinkę, dwie...suspicious
                            Chyba, że mocna kawa postawi mnie na nogi.
                            Przemarzłem nieco, więc albo koc, albo kawka...i koc! big_grin
                            O ile nie zasne przy kompie - poczytam, posłucham, jest czego słuchać...
                            Widzę i słyszę, jak Podwórko przepięknie koncertowało wczoraj...smile
                            Moi drodzy, uczta to prawdziwa, dziekuję smile
                            --
                              • k.karen Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 10:22
                                To się będzie działo! 27 stycznia światowa premiera filmu dokumentalnego "Śmierć prezydenta" autorstwa National Geographic.

"Czego dowiedzą się widzowie z dokumentu "Śmierć prezydenta"? Pytanie jest zasadne, bo na całym świecie National Geographic Channel jest odbierany w ponad 440 milionach gospodarstw domowych, w 171 krajach."

Niedziela, godz. 21, kanał National Georaphic Channel. Polecam szczególnie sympatykom teorii spiskowych Macierewicza, ale trochę wątpię czy coś z tego filmu zrozumieją smile

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13277411,Film__Smierc_prezydenta___Tak_swiat_zapamieta_katastrofe.html#MT
                                --
                                • 1agfa Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 10:53
                                  Dziękuję, Karen smile Ja sobie zaraz zaznaczę w programie, aby nie przegapić (bo a nuż utonę w którymś z seriali, wspominanych przez gpc suspicious !! ) ; wiem, że jest to kolejny z licznych filmów poświęconych poważnym katastrofom lotniczym, prezentowanych przez National Geographic. Wiem równiez, że te filmy są wykonywane rzetelnie i z uwzględnieniem wszelkich danych naukowych. Bo jest to firma bardzo poważna i szanowana, tzw. "dobra marka".

A wyznawcy teorii spiskowych czy zrozumieją? Oni w swoje teorie ślepo wierzą, a wiara...wątpię, czy jest tu miejsce dla rozumienia. Niestety sad

Jednak cieszę sie z tego filmu i nań czekam; najwyższa pora, aby rzecz była ujęta w zwartej i jasnej formie. Nie byłem zadowolony z dotychczasowego prezentowania informacji.
                                  Naukowcy, specjalisci, nie mówili zrozumiałym dla laików językiem, zbyt skąpo się wypowiadali, a tego ludzie oczekiwali - informacji przetłumaczonych z języka technicznego na "zwykły".

Może ten film jednak rozjaśni coś niecoś w wątpiących w realia głowach.

Karen napisała:
                                  > Niedziela, godz. 21, kanał National Georaphic Channel. Polecam szczególnie symp
                                  > atykom teorii spiskowych Macierewicza, ale trochę wątpię czy coś z tego filmu z
                                  > rozumieją smile

--
                                • 1agfa Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 16:36
                                  Jeszcze filmu nie pokazano, a juz sie zaczęła awantura - przed chwilą przeczytałem, oto link. Żenująca sprawa.
                                  Fachowcy, eksperci, szanowani specjaliści niczym są wobec tzw. "wiedzy" poselskiego zespołu pana M. i wyznawców.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13282473,Prawicowe_media_wiedza_przed_premiera___Film_National.html#BoxSlotIIMT
                                  Ręce opadają.

Karen napisała:
                                  > Niedziela, godz. 21, kanał National Georaphic Channel. Polecam szczególnie symp
                                  > atykom teorii spiskowych Macierewicza, ale trochę wątpię czy coś z tego filmu z
                                  > rozumieją smile

--
                                    • 1agfa Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 17:23
                                      Cześć, Ulissesie smile Jeszcze nie wiem (bo gdzie mnie tam...progi tak wysokie suspicious ), ale tylko patrzeć, kiedy się odezwie. Coś jest chyba "na rzeczy" w plotkach o jego chęci zaistnienia w polityce smile
                                      Też mi się tak wydaje.
                                      --
                                      • kkkkosmita Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 17:34
                                        Coś jest chyba "na rzeczy"
                                        > w plotkach o jego chęci zaistnienia w polityce

Kurcze...
                                        Powiem tak... ma chyba , jeśli będzie się upierał i będzie wytrwały.... w obecnej sytuacji spore szanse....

....a cały czas się denerwuję i opowiadam o negatywnej selekcji do polityków...tongue_out

Ziemkiewicz nie powinien się wypowiadać w tej sprawie, bo ...wszystko co może zrobić to jakaś kompilacja..., którą jego niezorganizowany technicznie mózg... za prawdę uzna...
                                        i może być to tylko prawda objawiona!tongue_outbig_grin

nie lubię kiedy dziennikarze, publicyści, prawnicy...historycy...politycy...ekonomiści...itd...
                                        wypowiadają się na tematy techniczne. Zawsze to kończy się tak samo!
                                        Jedną wielką głupotą, zamieszaniem i niepotrzebnymi kosztami...
                                        łeeeee

A w ogóle to cześć.
                                        Pięknie jest za oknem.
                                        Idę odśnieżać miejsce dla samochodu, bo znów zasypało i stoję na całkiem sporej kupce śniegu..

• hardy1 Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 18:28
                                          Oto końcowy fragment z artykułu "pod linkiem" powyżej:
                                          (-)Producenci pytani, dlaczego nie wykorzystali teorii ekspertów Macierewicza m.in. o wybuchach i o tym, że brzoza nie mogła uciąć skrzydła samolotu, przekonywali: - Musimy pozostać wierni marce i widzom "National Geographic". Opowiadamy historię, nie patrząc, jak jest dla niektórych trudna. Są tacy, którzy chcą wykorzystać nasz film politycznie. Nie będziemy tego komentować, nie angażujemy się w politykę (-)

Dorzucę dwa linki:
                                          wyborcza.pl/1,75968,13282615,Smolenski_upadek_Gargas.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk
                                          wyborcza.pl/1,75248,13278223,_Nie_bylo_zamachu_w_Smolensku____film_dokumentalny.html
                                          Natomiast National Geographic i Discovery Channel już trafiają "na "listę hańby", tworzoną przez GPC i całego "kółka adoracyjnego im.zamachu"wink:
                                          www.tokfm.pl/blogi/pawel-pisanieck/2013/01/national_geographic_channel__i_discovery_channel_na_liscie_hanby/1?bo=1
                                          --
                                          hardy.bloog.pl/
                                          Hardy
                                    • 1agfa Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 17:39
                                      Poszło mi poprzednio pół postu, Ulissesie, nie wiedzieć czemu (to znaczy wiedzieć czemu: znowu komp bryka big_grin).
                                      W sprawie katastrofy samolotu pod Smoleńskiej pan. Z. wypowiada sie z ostrożna i dyplomatycznie.
                                      Dlatego sadzę że plotki o jego politycznych zamysłach sa prawdopodobne.

www.gazetapolska.pl/27537-ostrozniej-z-ta-pewnoscia

--
                                      • ulisses-achaj Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 17:45
                                        No to miło z jego strony, Agfo smile A wiecie, że zdaniem Dydycza Lech Kaczyński jest "prezydentem męczennikiem"???
                                        Czy arcybiskup powinien wiedzieć, jakie jest znaczenie słowa "męczennik"?
                                        Rezerwat. Tylko tak mogę to sobie wytłumaczyć.

smile
                                        --
                                        Ulisses
                                        • 1agfa Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 19:02

Męczennik?! Ulissesie shock Zatkało mnie po prostu.
                                          Nic w tej chwili na temat powiem, muszę załatwić parę spraw, mam m.in. pilne listy.
                                          To oburzające nadużycie słowa, jedynie tak mogę skomentowac to powiedzenie abp Dydycza!!
                                          Męczennik?!

Ulisses napisał:

> Czy arcybiskup powinien wiedzieć, jakie jest znaczenie słowa "męczennik"?
                                          > Rezerwat. Tylko tak mogę to sobie wytłumaczyć.

Powinien wiedzieć, najwyraźniej nie wie!!

Cześć, do napisania smile
                                          --
                                          • kkkkosmita Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 19:37
                                            Męczennik?!
                                            To nie jest dobre słowo.
                                            Kościół w Polsce to ciekawy byt.
                                            Życzy sobie być bytem politycznym, zgromadzić wokół siebie określony elektorat...i tym samym wpływać na to co się dzieje w Polsce...
                                            ....odnosić korzyści ze swoich przewag politycznych... głownie ...korzyści ekonomiczne...
                                            Natomiast nie chce ponosić żadnej odpowiedzialności wynikającej z udziału kościoła w życiu politycznym Polski....
                                            Gdzie program kościoła, opracowany dla kraju w/g konstytucji neutralnego światopoglądowotongue_out
                                            Gdzie odpowiedzialność z ten program, ekonomię, politykę...?
                                            Nie ma! tongue_out
                                            tylko mącą..., i przeskakują..., i knują i....
                                            Raz LPR... jest ich ulubieńcem...
                                            potem...
                                            PIS...
                                            w międzyczasie niewiadomokto
                                            a może Ziobro....

...do tego wszystkiego Rydzyk
                                            ...a od pewnego czasu jeszcze Smoleńskiem sobie gęby wycierają...

jakby za mało jeszcze było zamieszania wokół Smoleńska!
                                            Dzielą, mącą...do rozumu ludziom dojść nie dają...
                                            I dzielą!dzielą!.... jeszcze więcej dzielą.....

No to i porządzą sobie...
                                            członkami pod sutanną księdza...sad

Jak to określił Cimoszewicz, rząd Polski potraktował katastrofę w Smoleńsku... tak jakby to było włamanie do garażu.

Z przykrością stwierdzam, że... rząd Polski... nieszczególnie tu stanął na wysokości zadania...

I będziemy teraz nad Smoleńskiem przez następne 100 lat radzili... kłócili się... dywagowali... teorię spiskową badali....
                                            Bez sensu!
                                            To można było ograniczyć...
                                            Naprawdę można było inaczej w sprawie Smoleńska od początku postępować...

A Arabski... osoba przywoływana w różnych opracowaniach (również Millera)...właśnie na ambasadora w Hiszpanii się szykuje.......
                                            W tej sprawie również ciekawie będzie się działo....

• 1agfa Re: 23. stycznia, wciąż mroźno! 23.01.13, 10:28
                                Uuuups!!
                                Przepraszam za wprowadzającą w błąd, fatalną informację! Nade wszystko Dyzię kwiat przepraszam, a także Mirka
                                Mea culpa..., maxima...smile

(Kapitan Mamert Stankiewicz rzekłby na to: "...znaczy...nie wiedział, a znaczy...powiedział..." smile

Karen napisała:
                                > Agfo, Mirku, wszystkie wspaniałe rysunki na Loży są autorstwa Dyzi smile
                                --
                      • 1agfa Re: 22 stycznia 23.01.13, 18:46
                        Szukam kalendarza, szukam - nie ma! Mirek widocznie zajęty...

Z powodu planowanej wycieczki emocje?
                        Ładna pogoda bedzie na pewno, a oszczędności też, jak widzę z wyliczenia.

Brawo za reklamę o niepaleniu smile

Ja nie palę, Mirku od ca 14 lat!

> wpis proszę przez Koleżeństwo potraktować jako
                        > reklamę walki z nałogiem tytoniowym

--
                          • mirekms Re: 22 stycznia 23.01.13, 21:07
                            Agfo

tytoń zabiera radość jedzenia,smak
                            byłem nałogowym palaczem
                            paczka dziennie? więcej

do szklaneczki (nie jednej) jeszcze więcej wypalałem

mój lekarz od głowy w rozmowie z kolegą księdzem
                            powiedział:

Mirosław nie pije alkoholu,w żadnym wypadku
                            pański kolega pije tylko Jasia Wędrowniczka (link)

Jasia 0,7 l czasami można kupić za 10 € (40 zł?)
                            i pod drugie
                            dodawanie do Jasia Coli czy inne świństwa
                            jest barbarzyństwem,i jest grzechem ciężkim

najlepiej mały łyk Jasia,i popić niegazowaną wodą
                              • mirekms Re: 22 stycznia 23.01.13, 22:12

w tramwaju spotkałem byłą znajomą,horror
                                "wiesz?,wyobraź sobie,prawda?"

i coś gadała o atomizacji małżeństwa
                                blondynka po dwóch rozwodach

wracała z basenu
                                "ale wiesz, tylko starsze panie,panowie i kobiety w ciąży,a nie jakieś takie "

pogłaskałem po główce, i na pożegnanie powiedziałem no !!!
                                dwa przystanki szybciej wyszedłem z tramwaju

"no wiesz,prawda" pojechała dalej

------------------------------------------

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/c0.0.403.403/p403x403/396025_10151250903983722_430365800_n.jpg

rysunek - Mleczko
            • 1agfa Re: 22 stycznia, po 20 wydanie elektroniczne Poli 23.01.13, 10:20
              Nie wiem, czy GPC nie ma racji...niedawno nieco gnębiła mnie jakaś paskuda grypopodobna..., muzyczki słucham, filmy oglądam (choć nie seriale)...i jeśli powstaję, to tylko z krzesła, fotela, łóżka lub czegokolwiek podobnego.
              Inaczej powstawać mi sie nie chce.
              I to wszystko wina Tuska.
              Ładnie, że "Życie sfer" w Polityce wyeksponowało ten światły, dalekowzroczny tekst dla wiekszości publiki nieczytającej GPC big_grin
              A jak pięknie brzmi słowo: "masy"...tak rozczulająco młodo sie poczułem, jak przed paroma dziesiątkami lat, tak tkliwie...suspicious

(...) Według „GPC”, na powstanie mas w najbliższej przyszłości trudno liczyć nie tylko z powodu zaślepienia zakupami, serialami i kabaretami, ale także dlatego, że masy te osłabia rząd, nie przeprowadzając akcji szczepień przeciwko wirusowi grypy. Gdyby je przeprowadzał, „pewna część populacji by nie zachorowała i w związku z tym mogłaby się czuć bezpieczniej”. Ale rząd szczepień nie przeprowadza, dlatego Polacy nie czują się bezpiecznie, za to czują się kiepsko, a „częściowa odpowiedzialność za aktualną sytuację spada na rządzącą formację” (...)
              --
              • hardy1 Re: 22 stycznia, po 20 wydanie elektroniczne Poli 23.01.13, 10:36
                Dzień dobry smile
                Agfo, co najgorsze, "włądza": tak jest podstępna, że zaraża nawet zdrowiem...nie zachorowałem. ale to wiadomo - wina Tuska. Rządzi, dzieląc nawet Polaków na chorujących i zdrowych. Wiadomo, że wtedy łatwiej utrzymać posłuch, napuszczając chorych na zdrowych wink
                --
                hardy.bloog.pl/
                Hardy
                • 1agfa Re: 22 stycznia, po 20 wydanie elektroniczne Poli 23.01.13, 11:40
                  W omawianym przez Politykę artykuliku autorzy gpc żonglują słowami, ale bez zdolności i umiejętności prestidigidatora, aby tylko dorobić słowa do tezy; tym sposobem wychodzą im takie zabawne "kwiatki", jak wspomniałeś!
                  big_grin big_grin
                  Hardy napisał:
                  >nie zachorowałem. ale to wiadomo - wina Tuska. Rządzi, dzieląc nawet Polaków na c
                  > horujących i zdrowych. Wiadomo, że wtedy łatwiej utrzymać posłuch, napuszczając
                  > chorych na zdrowych wink

A teraz udam sie jednak na czas jakiś pod kocyk, aby udaremnić te niecne zamiary i nie dac sie napuścić big_grin
                  (Zdrzemnę się, możecie mi zazdrościć! smile)
                  --
              • hardy1 Watykańskie imperium finansowe 23.01.13, 12:15
                Trafiłem na ciekawy artykuł - o imperium finansowym Watykanu. Po traktatach laterańskich z 1929 roku, Mussolini wspomógł wielką sumą pieniędzy Watykan. Państwo to zainwestowało pieniądze i ma teraz z tego majątek warty pół miliarda dolarów. Tyle że...ukryty.
                Dawniej były darowizny, odkupienie grzechów za pieniądze, świętopietrze z całej katolickiej Europy, po drodze pieniądze od Mussoliniego, obecnie na tacę "na stolicę Piotrową". Interes się kręci...tylko ile w tym materializmu a ile ducha, wiary?
                --
                hardy.bloog.pl/
                Hardy
                  • mirekms ramówka na czwartek 23.01.13, 23:56

jutro rano,przed przysiadami,dziesięć,i tak za dużo

7:15 Rafał Grupiński,PR 1
                    7.20 Janusz Palikot, TOK FM

7:30 Marek Migalski,TVN 24
                    7:40 Radek Sikorski,TOK FM

8.02 Jarosław Gowin,RMF FM
                    8:02 Mariusz Kamiński u Moniki Olejnik,Radio Zet

8:03 Paweł Graś,TVP Info
                    8:07 Janusz Palikot,TVP 1

8:15 Jerzy Hausner,PR 1
                    • candied Re: ramówka na czwartek 24.01.13, 00:14
                      Sugestyja: nie oglądać i nie słuchać. Kiedyś pracowałam w okolicach jednego z podanych mediów i pilnie starałam się nie przebywac w pracy w godzinach w których można się naciąć na celebrytów politycznych(i zwykłych). Normalnie starczyło wyłączyć odbiornikwink
    • hardy1 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 08:59
      Dzień dobry czwartkowo Wszystkim smile
      Mam dwie wiadomości. Dobra - weekend będzie słoneczny. Zła - będzie bardzo mroźno. Każdy ma prawo wybrać tę, która ma bardziej pasuje wink

Na rozchmurzenie (?, w zależności od osobistych preferencji), zgodnie z poprawnością polityczną :
      Mąż/żona wraca nad ranem do domu.
      -Gdzieś ty był/była?! Całą noc przez ciebie nie zmrużyłam/zmrużyłem oka!
      -Daj mi odpocząć. Myślisz, że ja zmrużyłem/zmrużyłam?

wink
      --
      hardy.bloog.pl/
      Hardy
        • mirekms Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 10:37

"Tygodnik Do RZECZY"

Tygodnik ma mieć format i papier taki sam jak "Wprost"
          Objętość pisma 100 stron,nakład 200 tys. egzemplarzy

Pierwszy numer tygodnika red.Lisickiego ukaże się jutro,w piątek

Kolejny trafi do sprzedaży w poniedziałek,4 lutego

https://www.press.pl/img/news/www-data/news_40809_big2.jpg
                          • ulisses-achaj Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 17:34
                            Oglądam debatę sejmową na temat związków partnerskich. PiS - Pawłowicz, SP - niejaki Woźniak. Myślałem, że słyszałem juz wszystkie brednie, jakie można wypowiedzieć z trybuny publicznie. Myliłem się.
                            Pawłowicz ma ponoć tytuł profesora. Widocznie jaka partia, taki profesor.
                            --
                            Ulisses
                            • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 18:02
                              Ulissesie...
                              Podczas moich nauk pobierania...
                              zawsze źle było się natknąć na jakiegoś profesora...
                              Same nieszczęścia z tego były....
                              Jakiś doktorant...albo i doktor...
                              temu to jeszcze coś się chciało...i można było z jego wiedzy skorzystać.

Swoją drogą... profesor, który angażuje się w obecną politykę a w dodatku ma skłonności do PIS-u....
                              To musi mieć... wapno (aby nie coś gorszego) w głowie.
                              Jedynym profesorem co do którego mam cierpliwość i szacunek ze strony PIS-u jest Staniszkis.
                              Ze względu na jej ...historię...
                              Z przykrością jednak patrzę, kiedy...tak bardzo się stara jakoś wytłumaczyć... Kaczyńskiego...
                              Bardzo się stara...ale kiepsko to wychodzi...
                              Chyba nie jest jej łatwo....
                              • hardy1 Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 18:21
                                Dobry wieczór smile
                                Dobrze, że w pracy siedziałem, przynajmniej tej Pawłowicz nie słuchałem. Ostatnio dosyć się jej "nasłuchałem". Odmianą Beaty Kempy, tylko bardziej krzykliwa i "profesorska".
                                Kosmito, tytuł profesorski jest "za zasługi" i to w bardzo wąskim zakresie jakiejś dziedziny. Im wyższy stopień, tym bardziej wąsko świat często widzą...znaczy widzą tylko wycinek świata. "Profesor" nie znaczy "szerokie horyzonty".
                                --
                                hardy.bloog.pl/
                                Hardy
                                • ulisses-achaj Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 18:29
                                  Na stronie sejmu jest transmisja. Własnie przemawia pan Duda z PiS. Mówi o bezrobociu ... a my tu się głupotami zajmujemy...

20 % dzieci rodzi się w związkach nieformalnych. W USA: biali- 43 %, Latynosi 51%, czerni 70 %

Ale zdaniem obrońców "moralności" nic z tym robic nie ma powodu... No i oczywiście JP II w kółko. Ideolo. W tym przypadku katolickie. Tyle że państwo wg konstytucji katolickie nie jest, zatem oczywiste dla każdego normalnie myslącego jest, że ideolo KK nie może być decydujące dla stanowienia prawa.

Kolejny głupek (Ziobro) powołuje się na dekalog, i Stary Testament, tudzież Darwina (ciekawe, że nie dostrzega sprzeczności smile )...

Ratunku.
                                  --
                                  Ulisses
                                  • ulisses-achaj Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 18:40
                                    "chcecie zniszczyć państwo, doprowadzić je do moralnego upadku" - kolejny "geniusz". Tym razem niejaki Andzel z PiS.

"Nie chce pan pomóc biednym ludziom z miasta Zgierza" "Posłowi Duninowi proponuję resocjalizację przez pracę" - Matuszewski PiS.

Jest jakaś granica kretynizmu? Nie ma.
                                    Chyba nie powinienem tego oglądać. smile

--
                                    Ulisses
                                    • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 18:50
                                      Chyba nie powinienem tego oglądać.
                                      Jeśli ktoś potrafi zauważyć głupoty , które są mu opowiadane, nie powinien marnować nerwów i oglądać aż tak żenujących widowisk.
                                      Szkoda żołądka.

Żeby nie być za bardzo anty PIS dodam, że podobne głupoty widzę w wykonaniu WSZYSTKICH posłów, w tematach o ktorych coś tam wiem i orientuję się o co chodzi....

I wszystko co można tu zrobić, to poczekać, aż człek konktretną ustawę do ręki dostanie...
                                      wtedy już jest czym się denerwować...
                                      a potem załatwić sprawę tak, żeby żadnego prawa nie naruszyć w sposob oczywisty... a cokolwiek konstruktywnego wykonać...

• hardy1 Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 19:06
                                      Oglądaj, Uli, i lepsze "kawałki" relacjonuj. Ja zajmuję się w tej chwili mniej "moralno-katolickimi" sprawami, za to bardziej współczesnymi smile

PS. A jest przecież takie proste rozwiązanie - są normy prawne i normy religijne.
                                      Normy prawne, stanowione przez państwo dla wszystkich obywateli i wymuszane przymusem państwa, uwzględniają właśnie WSZYSTKICH obywateli, niezależnie od światopoglądu. Nie narzucają norm religijnych jednego wyznania, zgodnie za art.25 naszej Konstytucji "o neutralności światopoglądowej państwa".
                                      Normy religijne natomiast, są narzucane przez władze danej religii wierzącym. Nie przymusowym prawem państwowym, tylko właśnie - wierzysz? - przestrzegasz, na tyle, na ile uznajesz że są wymagalne wiarą.
                                      Czy to tak trudno zrozumieć i rozróżnić?
                                      --
                                      hardy.bloog.pl/
                                      Hardy
                                      • ulisses-achaj Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 19:12
                                        Właśnie się dowiedziałem, że w marcu 1997 r marszałek Zych udał się na negocjacje z Episkopatem w celu zawarcia "kompromisu konstytucyjnego" Biskupi wpływali zatem jawnie na jej kształt. Pytam jakim prawem ta instytucja wpływała na kształt konstytucji? Jak organ ustawodawczy, ponoć najwyższa władza w kraju, może negocjować, co mu wolno a czego nie...

To jeden z powodów dla którego nie będę zwalczał KK jako wyznania, ale na ile będę mógł, jego wpływ na życie publiczne w takiej postaci wszędzie i zawsze.

--
                                        Ulisses
                                        • hardy1 Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 19:27
                                          Nie wiesz, Uli? Prosta zależność - Polska nie jest państwem niezależnym. Jesteśmy zależni od innego państwa, ostatniej monarchii absolutnej w Europie, oraz od ich namiestni...ups! - wysłanników.
                                          Polska zaś wysyła, dawnym zwyczajem państw zależnych, zakładnika do zwierzchniego państwa. W naszym przypadku - byłą panią premier, która wtedy zaciekle walczyła i wywalczyła nowy "umowę międzynarodową"...ups! - konkordat, znaczy poddańczość. Jedna strona ma same obowiązki, druga same uprawnienia...
                                          --
                                          hardy.bloog.pl/
                                          Hardy
                                        • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 19:37
                                          Katolicy w Polsce są w trudnej sytuacji, gdyż tak naprawdę to nie chcieliby żyć w państwie wyznaniowym, pomimo... że religia katolicka jest bliska ich sercu...
                                          Religia... wiara... jest im bliska
                                          ale niekoniecznie popierają politykę KK w całości i zamieszanie czynione przez tę politykę w ich życiu prywatnym.

Katolicy polscy często głosują na PO, również z tego powodu, że nie aprobują działań kościoła w wielu dziedzinach życia...
                                          Uważam, że koniecznością jest przeciwstawianie się czytelnie-nieczytelnej polityce KK...
                                          realizowanej często cudzymi rękoma, przy użyciu...tongue_out różnych środowisk...zależnych od KK,
                                          w sytuacji... kiedy KK nie ponosi żadnej odpowiedzialności (chociażby politycznej! ) za zrealizowane kościelne cele...natomiast z wielką sprawnością realizuje osiągnięte przewagi/zyski.

Tylko to trzeba robić porządnie, tak... żeby nie obrażać uczuć religijnych zwykłych normalnych rozumnych katolików w Polsce...

Tak naprawdę... to drażni mnie bezsens i idiotyzm wymagań KK w stosunku do państwa...
                                          i absolutny brak odpowiedzialności politycznej KK

Przecież... nikt nie zabrania katolikom... życia zgodnego z wymaganiami KK.
                                          Po co oni usiłują przy pomocy knuta zmusić ludzi do życia zgodnego z głoszonymi naukami...których, sami nie przestrzegają...?

• hardy1 Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 20:40
                                              Ulissesie, konkordatu nie podpisał rząd SLD.
                                              Konkordat podpisał klerykalny rząd Hanny Suchockiej (obecnej "ambasadorki" RP przy Watykanie) - 28 lipca 1993 roku. W pośpiechu, gdyż w maju `93 ten rząd upadł. Do października `93 (do wyborów i powołania nowego rządu SLD-PSL), rząd Suchockiej administrował i wtedy właśnie, "rzutem na taśmę", podpisał konkordat.

W latach rządów SLD (koniec 1993-1997) konkordat nie został ratyfikowany. Dopiero kolejny, prawicowo-klerykalny rząd AWS premiera Buzka, ratyfikował go w styczniu roku 1998,
                                              zaraz na początku rządów. Podpisał go niestety prezydent Kwaśniewski i zaczął obowiązywać od kwietnia 1998.
                                              Dopowiem, że warto przeczytać jego treść. Nie ma tam mowy o równości stron, jak przy normalnych umowach między dwoma państwami. Jest tylko podległość Polski w obowiązkach i uprawnienia Watykanu (episkopatu polskiego jako przedstawiciela), jak już napisałem.
                                              --
                                              hardy.bloog.pl/
                                              Hardy
                                            • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 21:36
                                              urażanie uczuć religijnych"? Nie bardzo wiem, co to takiego
                                              tongue_outtongue_outtongue_out
                                              Pooowieeedzmyyytongue_out

Na wszelki wypadek napiszę o swoim rozumieniu tego zjawiska.
                                              Głównie chodzi o to, żeby za to co wyprawia KK nie karać zwykłych ludzi.
                                              I nie ciosać im nadmiernie kołków na głowie. I nie podważać sensu ich wiary... używając przy tym ponadwymiarowego intelektu i wielce logicznych argumentów ....

Mówiąc krócej...
                                              Chodzi mi o szacunek dla katolików.Normalny ludzki... bez szukania dziury w całym...

do czego to "coś" służy w praktyce.
                                              Obecna praktyka jest do kitu. Polega głównie, na obrażaniu uczuć niereligijnych lub inaczej religijnych.

• ulisses-achaj Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 22:08
                                                Kosmito. Ja zauważam notoryczne obrażanie uczuć ateistów Choćby dziś podczas obrad sejmu .. A Ty nie ? smile Ale niech każdy wierzy w co chce. Pod jednym warunkiem. Niech nie narzuca swoich przekonań ideolo i nie zmienia je w prawo obowiązujące wszystkich. I niech nie stygmatyzuje idiotycznie ludzi z powodu ich religijności, braku religijności, narodowości etc. Jest wystarczająco dużo innych kryteriów oceny czyjejś wypowiedzi. Tyle że ludzie "formatu" posłanki Kempy np, czy niektórych księży i biskupów jakoś nie sięgać po takie narzędzia nie potrafią. Z lewej strony też to się zdarza, ale nieporównanie rzadziej.

--
                                                Ulisses
                                                • k.karen Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 22:24
                                                  A ja Wam powiem, Kochani, że moje uczucia religijne zostały obrażone! A tak!
                                                  A obrazili je posłowie PiS deklarujący katolicyzm ale wypowiadając publicznie coś takiego, co słusznie Witek nazwał sraczkosłowiem a nie mową:

"Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku, tylko ze względu na łączącą ich więź seksualną - krzyczała z sejmowej mównicy posłanka PiS Krystyna Pawłowicz."

Jak to się ma do wiary i religii katolickiej? Oni obrażają moją wiarę i religię, obrażają moje uczucia.
                                                  --
                                                  • 1agfa Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 23:05
                                                    Dobry wieczór Karen. Wyrazy współczucia. Nie słuchałem, nie oglądałem (tzn.szczątkowo dopóty, dopóki nie wyłączyłem).
                                                    Jesli dokładnie cytujesz, to z cytatu tego wynika że społeczeństwo nie ma żadnego pożytku...z bezdzietnych?!...
                                                    (...jałowe związki...)
                                                    To ja nie rozumiem, chodzi o zniesienie celibatu?! suspicious
                                                    (retoryczne)
                                                    --
                                                  • k.karen Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 23:20
                                                    Dobry wieczórAgfo smile
                                                    Może inaczej, nie mogą obrazić moich uczuć religijnych innowiercy choćby byli największymi wrogami KK, mogą je obrazić tylko "współwiercy" - tacy jak Rydzyk, Głódź, Michalik, Petz itd. a także Kaczyński, Macierewicz i reszta PiS s-ki wraz z sympatykami wymachującymi krzyżami. Za tych ludzi muszę się wstydzić nie tylko jako obywatelka ale jako córka KK. Wszystko co robią i mówią stoi w sprzeczności z moją wiarą. To wrzody na ciele państwa i kościoła.
                                                    --
                                                  • 1agfa Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 00:33
                                                    Doskonale Cię rozumiem, Karen - celnie powiedziane. Nie ma co dodawać nazwisk i tego nie uczynię - zbyt wiele by było pisania. Przecież o podobnej zbiorowości myślimy; boli to, że ludzie często przyzwoici, solidni, słuchają i wierzą takim właśnie pseudo-autorytetom. Ale w efekcie ręce takich ludzi, w których umysłach rozpętywane są nienawistne uczucia, zaczynają machać krzyżami niczym kijami baseballowymi. Nieświadomi byli, że krzyżem chcą bić?! Piekło które się działo na Krakowskim Przedmieściu...tam trzeba było kilku słów dla uspokojenia...nie padły. Perswadujący byli przez "wartę trzymających" opluwani i najgorszymi słowami obrzucani. Świadomie/nieświadomie? Dlatego trudno mi jest rozdzielić tych machających krzyżem zwykłych ludzi (skądinąd być może spokojnych, dobrych sąsiadów) od sterujących nimi polityków wspieranych przez KK.
                                                    Divide et impera...tak, to już się stało.

Brak wyraźnego rozdziału Państwa od Kościoła doskwiera mi najbardziej (i nie tylko mnie!). Staje się groźnym punktem zapalnym.

Karen napisała:
                                                    > Może inaczej, nie mogą obrazić moich uczuć religijnych innowiercy choćby byli n
                                                    > ajwiększymi wrogami KK, mogą je obrazić tylko "współwiercy" - tacy jak Rydzyk,
                                                    > Głódź, Michalik, Petz itd. a także Kaczyński, Macierewicz i reszta PiS s-ki wr
                                                    > az z sympatykami wymachującymi krzyżami. Za tych ludzi muszę się wstydzić nie t
                                                    > ylko jako obywatelka ale jako córka KK. Wszystko co robią i mówią stoi w sprzec
                                                    > zności z moją wiarą. To wrzody na ciele państwa i kościoła.

--
                                                  • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 23:27
                                                    Aleee jaaaja!big_grinbig_grin
                                                    Agfo!
                                                    Dokładnie tak samo tego nie rozumiem! big_grinbig_grinbig_grin

Natomiast zrozumiałem, że z najważniejszego miejsca w Polsce, tj. z mównicy sejmowej padło stwierdzenie...nie naruszające (z pewnościątongue_out) powagi tego miejsca...żeee....
                                                    społeczeństwo nie ma żadnego pożytku z bezdzietnych!
                                                    Więc ja sprecyzuję!
                                                    Najmniej pożytku ma państwo z bezdzietnych, nie płacących podatków, pozostających na utrzymaniu podatników! big_grin
                                                    Warto więc chyba zacząć od miejsca/organizacji w ktorej najwięcej takich trutni jest...
                                                    nieprawdaż...big_grinbig_grin
                                                    Co tam drobiazgami się przejmować... jeśli aż czarno w oczach się robi przy liczeniu ....

• ulisses-achaj Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 23:33
                                                    Hmmm O ile wiem "genialna" poslanka Pawłowicz jest osobą bezdzietną i nigdy nie wyszła za mąż... Taaa... Poseł Górski, ten od końca cywilizacji białego człowiek, też dzisiaj dał głos. Oszołomów nigdy nie brakuje, rzecz jednak w tym, że oni są teraz utożsamiani ze stanowiskiem Kościoła i z samym Kościołem. Zapewne słusznie, bo KK się od nich nie odcina.
                                                    Moim zdaniem intelektualny i moralny upadek KK w Polsce jest faktem. Na upadek polityczny przyjdzie poczekać, ale jesli nic sie nie zmieni, niezbyt długo.Nie będę udawał, że sprawi m to przykrość. smile
                                                    --
                                                    Ulisses
                                                  • mirekms Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 23:59

Kościół istnieje ponad 2000 lat
                                                    przeżył nie takie kryzysy,Kościół był,jest,i będzie

duchowieństwo nie jest Kościołem,jest tyko i wyłącznie grupą zawodową

zmiany w Kościele zaczną się od wykonania muzyczki (link)
                                                    dla Benedykta XVI

oczywiście niech żyje jak najdłużej

PS.
                                                    zbyt brutalnie napisane?
                                                  • 1agfa Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 01:16
                                                    Zostałeś Mirku zrozumiany, zapewniam.
                                                    Jednakże nie byłbym taki pewien Twego osądu.

Jedynie to jest pewne, że Mozart Wielkim Kompozytorem był.

Mirek napisał:
                                                    > Lacrimosa W.A.Mozarta jest grana w wyjątkowych sytuacjach w Watykanie
                                                    > i to będzie początek zmian

Rozkorzenione drzewa schną powoli.
                                                    --
                                                  • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 00:02
                                                    Na upadek polityczny przyjdzie poczekać, ale jesli nic sie nie zmieni, niezbyt długo

nie zgadzam się z tym zdaniem.
                                                    Uważam, że jak na chwilę obecną, to kościół rośnie w siłę.
                                                    Doskonale potrafi zadbać o swoje interesy
                                                    Każda siła polityczna w Polsce ...kłania/kłaniała się kościołowi...
                                                    spójrzmy chociażby... na działalność Komisji Majątkowej......

Kościołowi wcale nie zależy na miłości czy szacunku wiernych.
                                                    Za to o swoją siłę i znaczenie w polityce potrafi zadbać.

• ulisses-achaj Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 00:12
                                                    Owszem, ale tylko wtedy, kiedy ma jakiś "rząd dusz". W Europie i USA sukcesywnie go traci. Hiszpania, Portugalia, Włochy, Irlandia - kiedyś ultrakatolickie. A teraz? We Francji KOściól nie jest nawet wlascicielem światyń - należą do państwa. W kazaniu nie usłyszysz partyjniackich filipek. Finanse są jawne, bo to tam wymuszono. I to mi się w Najstarszej Córze bardzo podoba. I coś jeszcze. Nie twierdzą że Kościół rychło upadnie i całkowicie zniknie, ale nie jest też wieczny. Nic nie jest. Porównywanie do przeszłości nie ma sensu, bo żyjemy w epoce, która nie ma analogii z niczym, co dotąd w historii się działo. No i to kolosalne przyspieszenie. Nasze życie choćby. Zmiany których jesteśmy świadkami, ich waga i wielośc kiedyś obdzieliłyby kilkanaście pokoleń.. Tak więc Kościół bezpieczny nie jest , zresztą tak się wcale nie czuje. A polska jest juz częścią większego mechanizmu. I skutki tego widać. Dlatego gdybym miał stawiać w bukmacherce, nie zainwestowałbym pieniędzy w KK. smile
                                                    --
                                                    Ulisses
                                                  • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 01:27
                                                    Owszem, ale tylko wtedy, kiedy ma jakiś "rząd dusz". W Europie i USA sukcesywnie go traci. Hiszpania, Portugalia, Włochy, Irlandia - kiedyś ultrakatolickie. A teraz? We Francji KOściól nie jest nawet wlascicielem światyń - należą do państwa. W kazaniu nie usłyszysz partyjniackich filipek. Finanse są jawne, bo to tam wymuszono. I to mi się w Najstarszej Córze bardzo podoba. I coś jeszcze. Nie twierdzą że Kościół rychło upadnie i całkowicie zniknie, ale nie jest też wieczny. Nic nie jest. Porównywanie do przeszłości nie ma sensu, bo żyjemy w epoce, która nie ma analogii z niczym, co dotąd w historii się działo. No i to kolosalne przyspieszenie. Nasze życie choćby. Zmiany których jesteśmy świadkami, ich waga i wielośc kiedyś obdzieliłyby kilkanaście pokoleń.. Tak więc Kościół bezpieczny nie jest , zresztą tak się wcale nie czuje. A polska jest juz częścią większego mechanizmu. I skutki tego widać. Dlatego gdybym miał stawiać w bukmacherce, nie zainwestowałbym pieniędzy w KK.

Aby było tak jak piszesz Ulissesie...
                                                    Jednak Polska jest bardzo specyficznym krajem...
                                                    Kościół jest tu głęboko wrośnięty...
                                                    a procesy polityczne, gospodarcze i społeczne z ostatnich lat tylko wzmacniają jego znaczenie...

Jawne fiinaaanseee! tongue_outtongue_outtongue_out
                                                    Już od momentu początków komputeryzacji urzędów państwowych, było jasne... , że żadnej jawności nie będzie...(niekompatybilne systemy... itd)
                                                    Teraz internet wiele rzeczy zmienił...
                                                    ale nadal nie ma woli politycznej w sprawach jawności... gdziekolwiek...

Przykład chodnikowy... niby nie na temat...
                                                    aleeeeee
                                                    Skończyło się dofinansowanie Unii dla transportu miejskiego w Warszawie.
                                                    Będzie albo plajta...
                                                    albo prywatyzacja i sprzedaż pięknie odnowionego, baaardzo drogiego ale zbankrutowanego taboru... za psi pieniądz.tongue_outtongue_outtongue_out
                                                    Czy sądzicie... że w Warszawie o tym się mówi?
                                                    Że ktoś wie o co chodzi np. ze wzrostem cen biletów... które dla wielu tylko patrzeć, a osiągną cenę zaporową...

• hardy1 Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 00:10
                                                    Uli, podobnie "genialna" w swojej samotności i bezdzietności jest Hanna Suchocka, również nieodłączna "córa Kościoła". Ta, która ofiarowała w konkordacie wszystko Watykanowi jako premier Polski a teraz ambasadoruje przy Watykanie. Została za to kilkakrotnie odznaczona przez Watykan i uczelnie katolickie ichnimi orderami. Jest za co...
                                                    Dlaczego na nią Pawłowicz nie wrzeszczała? I na siebie? Jaki pożytek one przynoszą Polsce?
                                                    --
                                                    hardy.bloog.pl/
                                                    Hardy
                                                  • hardy1 Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 23:59
                                                    Oglądnąłem wieczorem kawałek "wystąpienia", znaczy wrzasków Pawłowicz z PiS-u , z trybuny sejmowej. To było nie do zniesienia. Tak jak napisałaś, Karen - ona mnie nie obraża, ona obraża Ciebie jako wierzącą. Przynosi największe szkody właśnie wierzącym.
                                                    --
                                                    hardy.bloog.pl/
                                                    Hardy
                                                • 1agfa Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 22:48
                                                  Cześć, Ulissesie, cześć Wszystkim, dobry wieczór smile
                                                  Tak nieco na temat, wokoło tematu, przy temacie dyskusji przypomnę słowa, z trybuny sejmowej wypowiedziane przez Henryka Goryszewskiego.

Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka."

Ta cenna wypowiedź kandydowała do nagrody "Srebrne Usta", plebiscytu Programu Trzeciego w 1993 r. Zajęła drugie miejsce!

Jakie refleksje się nasuwają, moi drodzy Podwórkowicze? Rozmawiacie, jak czytam, o Konkordacie, o poszanowaniu uczuć religijnych, o (teoretycznym) rozdziale Państwa od Kościoła.

Trochę się rozweseliłem po przeczytaniu tych słów. big_grin Lata upłynęły liczne, a my w tym samym miejscu. "Nie jest ważne, czy..."
                                                  --
                                                  • witekjs Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 10:32
                                                    Dzień dobry Agfa, Kosmito i Wszyscy Uczestnicy wczorajszej rozmowy.
                                                    Część rozmowy przeczytałem wczoraj i skończyłem dzisiaj rano.
                                                    Wróciłem wczoraj późno z pracy, po Szkle Kontaktowym wysłuchałem przygnębiającą dyskusję w Sejmie, ze straszną Panią profesor Pawłowicz...
                                                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13293316,Debata_o_zwiazkach_partnerskich___najmocniejsze_cytaty.html#MT
                                                    Dobrze, że przypomniałeś Agfo, niezwykłego polityka Goryszewskiego, słuchanie go było bardzo trudne
                                                    Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka."
                                                    Trzeba jeszcze dodać, że Goryszewski był wicepremierem w Rządzie Hanny Suchockiej, którego minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski, podpisał Konkordat ze Stolicą Apostolską.
                                                    Pani Ambasador Suchocka wraca do kraju...
                                                    www.newsweek.pl/wydania/1429/premier-z-watykanu,100368,1,1

Widać z tego jak od wielu lat, tworzyły się warunki ku temu, czego owoce w relacjach z Watykanem, hierarchią KK i Rydzykiem, zbieramy teraz.
                                                    Ogromnie przygnębiająca jest nasza bezradność, również wobec wielu polityków.
                                                    Na szczęście moi katoliccy przyjaciele i rodzina, również dostrzegają co się dzieje i nie dziwią się mojemu nastawieniu do KK, z którym już od dawna nie mam kontaktu.
                                                    Przed rokiem, w ramach rozładowywania swojego napięcia, związanego z tym co dzieje się u nas w polityce, dokonałem wyboru wśród "Myśli nieuczesanych" Stanisława Jerzego Leca.
                                                    Czytałem to wczoraj oraz dzisiaj i zdecydowałem się aby je Wam przedstawić.
                                                    forum.gazeta.pl/forum/w,20070,38212225,133436479,Stanislaw_Jrzy_LEC_Mysli_nieuczesane_wybor.html
                                                    Pozdrawiam Was. Witek

PS. Na 13.00 muszę jechać do pracy i wracam po 18.00

• hardy1 Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 19:16
                                                    Jasny gwint, Witku! Czy Lec chociaż w jednym dniu życia się uczesał?! Z ilości "Myśli nieuczesanych" wnioskuję, że w ani jednym...

I tak dalej się naszukałem dobre kilka minut. Dla zainteresowanych podam już bezpośredni link do tych "Myśli nieuczesanych" Stanisława Jerzego Leca. Może się przydać wink :
                                                    polonista.w.interia.pl/lec/mynu.htm
                                                    --
                                                    hardy.bloog.pl/
                                                    Hardy
                                                  • 1agfa Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 19:18
                                                    Dzień dobry, Witku smile Czy nie sadzisz, że Twój cenny post, objaśniający szczegółowiej niz ja to uczyniłem źródla, pra-początki sytuacji w której teraz się znalazła Polska, winien znaleźć się w wątku Ulissesa pod tytułem "Gowin, Pawłowicz i s-ka" z 25. stycznia 2013r.?
                                                    Pozwolę sobie "zalinkować" tam Twój post. To jest ważny przyczynek do prowadzonej tam rozmowy.
                                                    Liczę, że nie będziesz miał "zazłe" smile
                                                    Przepraszam za samowolę! smile

Witek napisał:
                                                    (...)
                                                    > Widać z tego jak od wielu lat, tworzyły się warunki ku temu, czego owoce w rela
                                                    > cjach z Watykanem, hierarchią KK i Rydzykiem, zbieramy teraz.
                                                    > Ogromnie przygnębiająca jest nasza bezradność, również wobec wielu polityków.
                                                    > Na szczęście moi katoliccy przyjaciele i rodzina, również dostrzegają co się dz
                                                    > ieje i nie dziwią się mojemu nastawieniu do KK, z którym już od dawna nie mam k
                                                    > ontaktu.(...)

--
                                                • kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 23:01
                                                  Ja zauważam notoryczne obrażanie uczuć ateistów
                                                  Kiedyś to sam zostałem paskudnie obrażony...
                                                  Młody byłem i głupi... w towarzystwie ludzi z UW... i usłyszałem wypowiedziane z pogardą, obrzydzeniem i niechęcią stwierdzenie, że jestem zwierzęciem...

Ulissesie... jasne, że widzę, że mnie obrażają...
                                                  kempy, wróble, terlikowskie...ziobry... cała gromadka ludzi niby-PISmiennych....(czyli PIS)
                                                  ha ha ha....
                                                  za wysokie progi jak na ich intelektu i człowieczeństwa nogi!
                                                  Również jakieś....Gowiny...
                                                  itd...
                                                  przykre to... i niewygodne...
                                                  ale... sami świadczą o sobie!
                                                  ale
                                                  większość moich przyjaciół, kolegów sąsiadów...rodzina...to katolicy.
                                                  Oni mi nic nie narzucają...i nie obrażają.

a reszta dokładnie tak jak piszesz...

Ha ha ha... Jakaś nawiedzona posłanka w sejmie dzisiaj stwierdziła, że związki homo to nie pożycie tylko użycie...
                                                  Cieeekaweee... skąd ona to wiedziałaaa?
                                                  Jakie osobiste doświadczenia miała, żeby takie słowa z mównicy sejmowej wygłaszać?
                                                  Żenada!
                                                  Ja nie podjąłbym takiego ryzyka... obawiając się swojej niewiedzy! tongue_outtongue_out

A te wszystkie... stygmatyzowanie...
                                                  to realizacja starej mądrości...
                                                  Dziel i rządź...
                                                  W mętnej wodzie.....
                                                  itd....

• kkkkosmita Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 24.01.13, 18:37
                                  tytuł profesorski jest "za zasługi" i to w bardzo wąskim zakresie jaki
                                  > ejś dziedziny. Im wyższy stopień, tym bardziej wąsko świat często widzą

Zgodnie z amerykańską definicją...
                                  specjalista to człowiek, który wie
                                  coraz więcej i więcej
                                  o coraz mniej i mniej...

Kiedy jest najwyższej klasy specjalistą...to już w ogóle nie wiadomo o czym on mówitongue_out
                                  bo mówi zazwyczaj tylko o tym o czym wie...tongue_outtongue_out

a kiedy wypowiada się na tematy ogólne... często błądzi i wiedzę sprzed dziesiątków lat odkurza!tongue_out

(Natomiast wymaga niewiadomoco... siejąc zwątpienie i przestrach wśród dzielnych i żądnych wiedzy studentów! tongue_outbig_grin)
                              • sorel.lina Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 00:52
                                mirekms napisał:

>Kościół istnieje ponad 2000 lat przeżył nie takie kryzysy,Kościół był,jest,i będzie

Tak, Mirku! Mam i ja taką nadzieję. Ale mam też nadzieję reformy.

> duchowieństwo nie jest Kościołem,jest tyko i wyłącznie grupą zawodową

Zgadzam się. Kościół nie samym duchowieństwem stoi. smile

> zmiany w Kościele zaczną się od wykonania muzyczki (link) dla Benedykta XVI

Mocno powiedziane! Ale nie bez racji! smile

ulisses-achaj napisał:

>O ile wiem "genialna" poslanka Pawłowicz jest osobą bezdzietną i nigdy nie wyszła za mąż...

No i czyż to może dziwić? wink

Dobranoc, Panowie! Dobranoc, Podwórko!
                              • 1agfa Re: 24 grudnia CWP - Zima bardziej zmrozi 25.01.13, 01:07
                                Hej, Podwórko, Wszyscy Którzy Byli, Przechodzili, Czytali z Życzliwością. Miałem na pół godzinki zajrzeć smile - a wyszło jak zwykle.
                                Ale już teraz rzeczywiście czas na sen...jeszcze tylko którąś płytę posłucham (darczyńcom moje podziękowanie duże smile

Dobrej, spokojnej, ciepłej nocy Wszystkim i udanego poranka smile
                                --