Dodaj do ulubionych

Ciekawostka...

06.11.15, 12:50
Wczoraj udałem się do właściwego memu miejscu zamieszkania USC w celu złożenia wniosku o wydanie skróconego odpisu aktu małżeństwa. Dowiedziałem się że czas oczekiwania to 2 miesiące, a może i nawet 3.
Ręce mi opadły, ale się otrząsnąłem i już szykuję skargę w trybie administracyjnym na opieszałość urzędu.
Obserwuj wątek
      • wscieklyuklad Re: Ciekawostka... 06.11.15, 14:00
        Myślę, że zmiana urzędu nic nie da.
        Prawdopodobnie USC musi najpierw zapytać rejonowego proboszcza, czy zawarłeś Loczku związek kościelny.
        Proboszcz musi sprawdzić i zastanowić się, czy w ogóle wydać USC zgodę na wydanie odpisu, bo jeśli nie było ślubu kościelnego, to ni chybi pragniesz się rozwieść i żyć w grzechu.

(mam nadzieję, że traktujesz ten w pis w sposób właściwy, tzn. jako skecz dotyczący naszych coraz to smutniejszych realiów)
        • hardy1 Re: Ciekawostka... 06.11.15, 15:37
          Gorzej będzie, jeżeli w kościele będą mieli odnotowane, że Loczek ostatnio nie udzielał się w życiu parafii. Lub, co byłoby skandalem niemożebnym, nie wpłacił świętopietrza. Znaczy, jak oficjalnie podają - na pomoc charytatywną ubogim, którą prowadzi Watykan. Według dzisiejszych informacji o opublikowanej wczoraj książce, w ramach tej pomocy purpurat watykański wynajmuje helikopter, inny urządza apartamenty, kolejny kupuje meble. Ubodzy purpuraci, którzy skorzystali z charytatywnej pomocy, dzięki świętopietrzu.

A Loczek może nie dał na tacę...
        • loczek62 Re: Ciekawostka... 06.11.15, 15:59
          wscieklyuklad napisał:

> Myślę, że zmiana urzędu nic nie da.
          > Prawdopodobnie USC musi najpierw zapytać rejonowego proboszcza, czy zawarłeś
          > Loczku związek kościelny.

A wiesz że przez chwilę zaświtała mi myśl że urzędniczka kieruje się klauzulą sumienia w swych działaniach.

> Proboszcz musi sprawdzić i zastanowić się, czy w ogóle wydać USC zgodę na
          > wydanie odpisu, bo jeśli nie było ślubu kościelnego, to ni chybi pragniesz się
          > rozwieść i żyć w grzechu.

Jestem wstrząśnięty Twoją przenikliwością Wu wink przejrzałeś moje niecne zamiary na wskroś.

> (mam nadzieję, że traktujesz ten w pis w sposób właściwy, tzn. jako skecz
          > dotyczący naszych coraz to smutniejszych realiów)

Nie inaczej ;-P

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka