Dodaj do ulubionych

IV RZECZPOSPOLITA - Kolesiów?

01.03.16, 20:44

TVPiS, PiStadnina, PiSOrlen, a teraz PGE-PiS, czyli jak prawi walczą z (kolesiowskim) układem


http://i64.tinypic.com/qsl6dw.jpg

Janina Goss, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego i osoba, które pożyczyła mu 200 tys. złotych, została członkiem rady nadzorczej największej spółki energetycznej, czyli PGE.

Przed laty Goss weszła w rolę opiekunki Kaczyńskiego. Zrobiło się o niej głośno za sprawą pożyczki udzielonej Jarosławowi Kaczyńskiemu w 2011 r. na finansowanie leczenia jego matki. Pożyczył 200 tys. zł i długo nie chciał ujawnić nazwiska pożyczkodawcy, ale został do tego zmuszony przez komisję etyki poselskiej, bo posłowie mają obowiązek ujawniania źródeł dochodów i pożyczek. Z wyjaśnienia napisanego przez Kaczyńskiego wynika, że do spłacenia pozostało mu jeszcze 120 tys. zł.

Dziś formalnie jest „skarbnikiem komitetu miejskiego”, ale – jak mówi inny łódzki działacz – „tytuł nie ma żadnego znaczenia, to najbardziej mroczna postać w partii. Jest po prostu najważniejsza”.

Kiedyś działacze nazywali ją: Tekla (od złej pajęczycy z „Pszczółki Mai”wink. To ona decyduje, jak wyglądają listy wyborcze w Łodzi, kto powinien być kandydatem partii na prezydenta, z kim wchodzić w sojusze, a nawet – kogo przyjąć, a kogo usunąć z partii.
Obserwuj wątek
  • ulisses-achaj Re: IV RZECZPOSPOLITA - Kolesiów? 01.03.16, 21:52
   To jest dopiero KORYTO . Peowskie to przy pisiecym marny pikuś. Waszczykowski zaś popisał się kolejną erupcją typowej dla pisizmu głupoty: wysmarował oficjalny list, w którym skarży sie na GW bo opublikowała treść draftu raportu KW smile Tworki w natarciu! smile Ale na tym nie koniec:
   "Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało wyniki konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016". Największą dotację, 200 tys. zł, dostała... tak, nie mylicie się, znana z wielu projektów w dziedzinie dyplomacji Fundacja Lux Veritatis ojca Rydzyka".
   Nie ma takiego kretynizmu i obciachu, którego granic PiS twórczo nie przesunąłby poza horyzont...
   • ulisses-achaj Re: IV RZECZPOSPOLITA - Kolesiów? 01.03.16, 22:12
    Ten .... (ocenzurowano) wysłał swoje piśmidło do RADY EUROPY! Hahahahahaha, nie mogę, to się chyba nie dzieje naprawdę, niech mnie ktoś uszczypnie! smile Nowe przysłowie pislam sobie kupi, że kto z nim trzyma, z definicji był, jest no i będzie głupi smile

    Vox populi:
    "Waszczykowski jest "głęboko zaskoczony, że Komisja Wenecka nie podjęła odpowiednich kroków, by uniknąć wykorzystania opinii jako instrumentu politycznego do atakowania rządu, będącego lojalnym członkiem Rady Europy"?
    Debil?
    Jeśli zrozumiałem, to według ministra spraw zagranicznych, opinia powinna być dla rządu pozytywna, zaś w przeciwnym razie Rada Europy lub Komisja Wenecka powinna podjąć jakieś działania, żeby opozycja w Polsce nie mogła wykorzystać opinii do krytykowania rządu. Czyli co? Waszczykowskiemu chodzi o cenzurę dokumentu, jego utajnienie, czy zniszczenie. Bo nic innego do glowy mi nie przychodzi"
        • ulisses-achaj Re: IV RZECZPOSPOLITA - Kolesiów? 02.03.16, 12:25
         A oto niegdysiejsze przemyśłenia obecnego guru PiSu, niejakiego Zybertowicza, tego samego, który wczoraj majaczył o wojnie hybrydowej. Tropiciela komuny i lewackich spisków, niezmiennie stojącego na straży wolności od wszelkiej przyzwoitości:
         https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/12806014_10204604136383850_7461439073002235477_n.jpg?oh=d6a94eb949a0b0373261a78162d8fbf5&oe=574F400D
          • ulisses-achaj Re: IV RZECZPOSPOLITA - Kolesiów? 02.03.16, 12:37
           " PZPR nie jest organizacją z natury niereformowalną - jak chcą niektórzy. Jest jednak organizacją bardzo oporną wobec istotnych reform, zawsze bardziej skłonną do zmiany dekoracji, niż treści. Nie wygramy jednak kampanii reform w kraju bez odnowy partii, bez zmiany układu sił wewnątrz tej organizacji. Tym razem nie uda się przywrócić nawet na krótko autorytetu partii za pomocą słów. Bariera społecznej wiarygodności władzy została wysoko podniesiona. Mamy też do czynienia z nową jakością - masy uzyskały swoją organizację. Nie pozwolą narzucić sobie bezkarnie polityki sprzecznej z ich odczuciami. Nie wolno jednak pokładać w nowych niezależnych związkach zawodowych zbyt wiele nadziei. Związki zawodowe, jako organizacja nastawiona ze swej natury do pilnowania interesów pracowniczych bardziej nadają się do korygowania złych rozwiązań, niż do wypracowywania programów. Krajowi i klasie robotniczej potrzebna jest partia robotnicza. (...) Dziś najkrótsza ku temu droga, to odnowa PZPR." - tak pisał w grudniu 1980 roku (a więc w okresie tzw. karnawału "Solidarności" prof. Andrzej Zybertowicz, dziś pogromca Michnika, demaskator spisku służb specjalnych, twórca "naukowej koncepcji układu", doradca prezydenta Kaczyńskiego".
           Bez komentarza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka