No i fajnie! :)

08.10.18, 22:15
Aleksander Pociej został szefem frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPP) w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. To spory sukces, bo EPP jest największą i najbardziej wpływową formacją w ZP RE.
Co więcej, polityk Platformy Obywatelskiej jest pierwszym Polakiem, który zasiadł na takim stanowisku.
Aleksander Pociej to senator PO, który będzie miał duży wpływ na Radę Europy.

"Gratulację dla Aleksandra Pocieja z powodu jego wyboru na przewodniczącego Grupy EPP. To nowa okazja do wypełnienia misji Rady Europy, zabrania grupy wokół wartości EPP i ochrony obywateli europejskich" – pogratulował Polakowi szef Europejskiej Partii Ludowej Joseph Daul.

http://i68.tinypic.com/2jfzlsk.jpg
    • dunajec1 Re: No i fajnie! :) 09.10.18, 02:42
      "..niech Pociej Macieja a nie Maciej Pocieja ma za dobrodzieja..."

      To mi sie przypomnialo, cieee.
      • sorel.lina Re: No i fajnie! :) 10.10.18, 10:12
        Jurek Owsiak doczekał się wyjątkowego wyróżnienia. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odebrał 9 października w Brukseli Europejską Nagrodę Obywatelską przyznawaną przez Parlament Europejski. Korzystając z okazji, przestrzegł przed działaniami partii rządzącej w Polsce.
        Wyróżnienie jest przyznawane za działalność na rzecz lepszego wzajemnego zrozumienia i głębszej integracji między obywatelami państw UE. Owsiak stwierdził, że sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to efekt funkcjonowania w demokratycznym państwie. "Nie dajmy sobie nigdy tego odebrać!" – zaapelował na Facebooku.
        Owsiak dodawał, że nominacje wychodzą od polskich Europarlamentarzystów. Wyjaśnił, że w tych nominacjach brali udział zarówno posłowie PO, jak i PiS.

        http://i68.tinypic.com/2vxm9vc.jpg
        http://i67.tinypic.com/2v3qw7q.jpg
        http://i65.tinypic.com/2yjtxd2.jpg

        http://i67.tinypic.com/2a7sjer.jpg
Pełna wersja