Dodaj do ulubionych

świr własną ujadką zaskoczon

22.12.19, 12:27
ratlerek wzniosło się na wyżyny chamstwa. Oby przegnać toto na zieloną trawkę (czytaj przed SN) już w czerwcu.
Tak się piesek wypowiada o konstytucyjnym urzędzie. Za to w stosunku do pieska wymaga zwracania się jak do charta z rodowodem
Zwykły kundelek.

Wstyd, że Gersdorf jest prezesem Sądu Najwyższego. Stwierdza duda (poprawka na mała literkę - moja)

Duda udzielił przedświątecznego wywiadu Michałowi Rachoniowi z TVP. PAD wypowiedział się na temat sądownictwa.

- Jestem bardzo rozczarowana, jest mi przykro. To jest przygnębiające. Wszyscy to mówili, wszyscy pisali, a obszerna opinia Sądu Najwyższego liczyła 40 stron. To, że ustawa jest sprzeczna z prawem UE to na 100 procent, sprzeczna z konstytucją na 100 procent - mówiła o ustawie PiS-u prof. Małgorzata Gersdorf.

- Nie żyjemy i nie chcemy żyć w państwie autorytarnym. Apeluję, aby zaprzestać kampanii lżenia i wyszydzania tych, którzy swoje życie i siły oddali w służbie Rzeczypospolitej – sędziów sądów powszechnych, administracyjnych, wojskowych i Sądu Najwyższego - pisała prof. Gersdorf w oświadczeniu przed przegłosowaniem ustawy w Sejmie.

Do słów prezes Sądu Najwyższego odniósł się na antenie TVP Andrzej Duda:

- Na zachód Europy płynie z Polski rzeka kłamstwa nt. tego, co się dzieje. Polska jest demonizowana przez grupy, które widzą, że tracą swoje wpływy.

- Polska ma prawo regulować swój wewnętrzny porządek prawny jako kraj UE. To nam gwarantują traktaty. Proszę adwokatów z innych krajów, żeby się nie wtrącali w nasze sprawy.

- Reforma sądownictwa jest potrzebna i niezbędna. Ludzie nie mają zaufania do wymiaru sprawiedliwości, gdy widzą bezkarność sędziów. Wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I Prezesem Sądu Najwyższego może o polskim państwie opowiadać takie rzeczy. Po prostu wstyd. Wstyd w ogóle za to, kto został na urząd pierwszego prezesa Sądu Najwyższego wybrany - wypowiadał się Duda na antenie TVP.

Całe szczekanie z komentarzami nautów:

polityczek.pl/uncategorised/12206-wstyd-ze-gersdorl-jest-prezesem-sadu-najwyzszego-stwierdza-duda?fbclid=IwAR3D0bwwmZ5pLzGg-Fsk-I040S6t88flQnEmZlW-SyEuVYZzecoPKDtsRcA
Obserwuj wątek
         • wscieklyuklad Re: świr własną ujadką zaskoczon 22.12.19, 19:18
          wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-duda-o-sadownictwie-przypominamy-co-robil-w-sprawie-sadow-komentarz/48qd0l0?utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_medium=push&utm_campaign=allonet_00d_73a35252ee0024a&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR1k30eKQYJEPZcyMIuyEBsEqg46BlwhC79wQ8hkPm9sTgUtET-UJK7V4ek
          • wscieklyuklad Re: świr własną ujadką zaskoczon 22.12.19, 19:23
           Dlaczego to musiało wydarzyć się w Polsce?

           Każda dyktatura niszczy niezależność władzy sądowniczej i zastępuje ją marionetkową strukturą. Gdyż niezależne sądownictwo w dyktatorskim państwie to oksymoron; jedno wyklucza drugie. Mafijne panstwo nigdy nie dopuści, aby obok niego istniało niezależne orzecznictwo i "jakaś" Konstytucja, przywleczone do nas przez "lewaków" trójpodział władzy i praworządność. To nie nasza tradycja!

           W dyktatorskiej Turcji i na niemal całkowicie skorumpowanych Węgrzech, wolne sądy są zamierzchłą historią. W Turcji siedzi w więzieniu około 1.5 tysiąca sędziów i prokuratorów. Pod zarzutem spiskowania przeciwko władzy. Zostali zastąpieni przez lojalistów i konformistów. Wszystko zgodnie z obowiązującym tam prawem. Przyłębska, Duda czy Ziobro mają swoje odpowiedniki w Turcji, a Banaś i Kuchciński na Węgrzech.

           Po sądach idą media. Jedno po drugim. Nie od razu. Trzeba odpowiednio przygotować naród. Odbieranie wolności obywatelskich następuje systematycznie, ale stopniowo, bo inaczej ludzie mogą czegoś nie strawić i wypluć. Właśnie dlatego w przerwach podaje się im marchewkę. Tym zajmuje się Morawiecki. Propaganda kurwizji nie jest przecież skierowana do lekarzy, artystów, aktorów, pisarzy czy nauczycieli, tylko do prostego ludu, którym można kręcić. Programy są przekładane antysemickimi gagami i odpowiednimi aluzjami, aby stereotypy w narodzie nie umarły. Mafia utrzymuje naród w ciągłym wrzeniu i pogotowiu, podkręcając, kiedy potrzeba, kurek z gazem. Duda nic innego przecież nie robi tylko jeździ po kraju, sieje nienawiść wobec sędziów i wmawia suwerenowi, że mizeria jego losu jest spowodowana sędziowską zachłannością. Wy zostaliście w gnoju, a sędziowie pływają w luksusach – mówi im doktor prawa, Duda. To klasyczna gra o sumie zerowej, stosowana od wieków przez różnego rodzaju gangsterów. Wam jest gorzej, bo oni wam zabrali. I to się nazywa kampania wyborcza.

           I zawsze musi być jakiś pretekst, aby ukoić suwerena, albo tylko tych, którzy mają wątpliwości. Jakaś rybka. PIS ma Tuska, oraz Niemcy, które nas kolonizują. Jest też wydumana (i koniecznie tajemna) ideologia LGBT – potwierdzona przez szarlatana Jędraszewskiego – która skrada się, aby zniszczyć nasze dzieci i naród. Orban ma "Żyda" Sorosa, a Erdogan Gullena – legendarnego starca, który uciekł do USA. Erdogan obwinia go o wszystko, łącznie z nieudanym puczem i załamaniem się tureckiej liry. Ludzie siedzą w pierdlu, wolnych mediów nie ma w ogóle, a dostęp do internetu jest ograniczony (Turcja). I to czeka Polskę, gdyż rozwój państw mafijnych podąża tym samym scenariuszem. Stalin i Goebbels mówili dokładnie to samo o sądach i sędziach, co dzisiaj Kaleta, Ziobro i Duda.

           Gdy już częściowo spacyfikuje się ulicę, rozda się marchewkę ogłupiałym ludziom, tak jak to zrobił PIS, to zaraz idą sądy. A potem media. Suwerenowi się powie, że Niemcy nas kontrolują poprzez gazety. Że nie jesteśmy przez to niezależnym państwem. I to wystarczy. Duda wszystko podpisze. Jeżeli opozycja zakwestionuje brak zgodności z Konstytucją, to Przyłębska apelację odrzuci. I wszystko dzieje się zgodnie z nowym prawem, tylko tyle, że kontrolowanym przez polityczną mafię.

           Dlaczego to musiało się wydarzyć w Polsce?
           Bo Poncyliusz nie był na głosowaniu nad ustawą "kagańcową"? Nie.
           Bo trochę niedojrzały jest naród i mamy po prostu pecha.

           Dariusz Wiśniewski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka