Dodaj do ulubionych

Bydła 2019 podsumowanie.

26.12.19, 11:49
Do roboty Min Hałsenie!

www.facebook.com/badowska/videos/3591706450854620/
Obserwuj wątek
               • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 28.12.19, 16:49
                Von der Leyen ujawnia: Morawiecki po cichu zaczyna się uginać ws. klimatu
                Tomasz ŁawnickiTomasz Ławnicki
                28.12.2019

                Matołuszek wycofa się dopiero gdy ratlerek ponownie zasiądzie na stolcu. Gdyby zrobiło to wcześniej to charty z ukrytej opcji niemieckiej rozszarpalyby psinkę w maju.
                         • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 29.12.19, 07:52
                          BĘKART CHRUSZCZOWA...

                          Wszyscy sporo słyszeliśmy o ustawie represjonującej sędziów, natomiast większość z nas do dziś nie dowierza, że w określeniu „bolszewicka” nie ma żadnej przesady. Bo też trudno uwierzyć, że w XXI wieku, w środku Europy, w państwie należącym od lat do UE i NATO, na terenie którego stacjonują wojska USA, rządzącej partii strzeliło do łbów, by wprowadzać przepisy rodem z postalinowskiego ZSRR. Nie tylko wzorowane na sowieckich, ale właściwie będące ich kopią…

                          Oto dosłowne brzmienie radzieckich przepisów dyscyplinarnych z 1956 roku:

                          Art. 69. Prokurator Republiki ma prawo do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec wszystkich bez wyjątku osób zatrudnionych w instytucjach sądowych RFSRR.
                          Art. 74. W postępowaniu dyscyplinarnym mogą być nałożone kary:
                          a) upomnienie,
                          b) nagana,
                          c) przeniesienie i zamiana na niższe stanowisko,
                          d) usunięcie ze służby z czasowym zakazem pracy na stanowisku sędziego.
                          Art. 73. Powodem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego są:
                          a) czyny, zachowania lub działania sędziów, choć nie podlegające odpowiedzialności karnej, ale niezgodne z godnością i charakterem stanowiska sędziowskiego, które miały miejsce w czasie pełnienia przez nich obowiązków, a także poza nimi,
                          b) uchylenie przez Sąd Najwyższy szeregu orzeczeń w sprawach karnych i cywilnych z powodu niezgodności z ogólnym duchem ustawodawstwa RFSRR i interesem mas pracujących.
                          Art. 80. Dyscyplinarne kolegia nie są związane jakimikolwiek formalnościami, kolejność spraw zależy od uznania kolegium (…)
                          Art. 83. Od decyzji komisji dyscyplinarnej sądów gubernialnych można się odwołać w ciągu siedmiu dni od Sądu Najwyższego. Decyzje komisji dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie są przedmiotem jakiegokolwiek odwołania.

                          Towarzysz D.S. Kariew (Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Moskiewskiego) tak pisał w tamtych czasach o niezawisłości sędziowskiej: „Niezawisłość sędziów radzieckich nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy. Sąd radziecki nie może służyć innym celom niż społeczeństwa socjalistycznego; nie może stosować innej polityki niż polityka Komunistycznej Partii i Rządu Radzieckiego; nie może zrealizować żadnej innej woli niż wola radzieckiego ludu”.

                          I teraz porównajcie to z tym, co słyszymy z ust Ziobry, Wójcika, Asta, Kanthaka lub Kalety. Co można sądzić o kanaliach, które wciskają nam brednie, że bolszewickie prawo i przepisy mają służyć dobru Polski i Polaków?! Którzy twierdzą, że forsowane przez PIS restrykcyjne przepisy wzorowane są na tych od lat obowiązujących w najważniejszych krajach UE, Niemczech i Francji?! Którzy patrząc nam w oczy przekonują, że te rozwiązania są zgodne z prawodawstwem UE i orzeczeniami TSUE? We Francji sędziowie mogą należeć do partii politycznych, tych opozycyjnych także! W Niemczech do więzienia pójdzie sędzia, który nie stosuje się do prawa UE, a nie ten, który je egzekwuje!

                          Nie wiem, jak w realu wyglądałoby dyscyplinowanie sędziów. Nie wiem, na ile nowe przepisy byłyby stosowane, a na ile są tylko straszakiem na sędziów. Wiem natomiast z całą pewnością, że przyjęcie tych przePISów wyrzuci nas na aut prawa unijnego. Nikt w państwach unijnych nie będzie respektować wyroków sądowych wydawanych pod taką presją i w atmosferze takiego szantażu, zastraszania i dyscyplinowania. Ale będzie dużo gorzej… Nikt spośród członków UE nie będzie już mógł ani nawet chciał tolerować takiego kraju w swoim gronie. Bo obecność „państwa PIS-u” w strukturach Unii będzie całkowicie niszczyć jej wizerunek i reputację jako symbolu demokracji, wolności, tolerancji, poszanowania prawa, zjednoczenia, postępu i zbioru określonych wartości etycznych.

                          Wczoraj obiecałem, że dziś będzie bardziej optymistycznie… Jak na razie ten optymizm mi nie wychodzi. Spróbuję jednak.

                          Gdyby Unia mogła nas się tak łatwo pozbyć, to pewnie już byśmy z niej wylatywali… I to przez okno, a nie przez drzwi. Nie tylko weto Węgier stoi Unii na przeszkodzie. Ale np. także to, że za nami na wschód są jeszcze 3 inne unijne kraje. Łotwa, Estonia i Litwa. W dodatku państwa te są członkami strefy EURO… Czyli są to wprawdzie kraje małe, ale dla UE ważne. No i jest Ukraina, którą choć Unia nie bardzo chce przyjąć do swojego grona, to jeszcze bardziej nie chce, by ten kraj wrócił pod skrzydła Rosji. W każdym razie Unia ma w kwestii pozbycia się nas mocno skrępowane ręce. Ale nie ma ich skrępowanych jeśli chodzi o ukaranie rządu PIS-u, szantażowanie go i zmuszanie go uległości. Do tej pory korzystała z tej możliwości w bardzo ograniczonym zakresie. Ale też do niedawna nie było wyroku TSUE… Dziś już jest. I ten wyrok jest dla PIS-u przekleństwem. Przez długich 5 lat przystosowywaliśmy nasze prawo do prawa Unii, bo taki był warunek naszego przyjęcia do niej! Nawet przecinki i kropki musiały się zgadzać… A dziś TSUE mówi, że KRS, najważniejsza sądownicza instytucja w Polsce, została przez PIS obsadzona niezgodnie z unijnym prawem, a Izba Dyscyplinarna SN nie ma w ogóle prawa istnieć!

                          Choć PIS może udawać, że orzeczenia TSUE nie ma, a swoim wyborcom wmawiać, że dla polskiego wymiaru sprawiedliwości nie ma ono większego znaczenia, to jednak ono jest i ma olbrzymie znaczenie dla Brukseli oraz pozostałych państw Unii. Unią rządzą w większości technokraci – zgoda. Ale są to technokraci niemal ślepo trzymający się prawa. Śmialiśmy się, gdy uznali ślimaki za ryby… A oni po prostu woleli narazić się na śmieszność i zmienić prawo, niż je złamać. Więc teraz Unia postara się, aby PIS odczuło jak największy ból…

                          Nie chodzi tylko o przyszły 7-letni unijny budżet. Tu już wiadomo, że z największego beneficjenta spadniemy do roli co najwyżej średniaka. Uderzenie w PIS „przejdzie” przez nas wszystkich. I tak będzie, niestety, z prawie każdym unijnym uderzeniem… A możliwości zadania ciosów Unia ma naprawdę sporo. Choćby w kwestii dopłat dla rolników. Lub przyznawania funduszy na prowadzone przez rząd PIS-u inwestycje. Tyle, że efekty tego nacisku i sankcji staną się zauważalne dopiero po jakimś czasie. Ale groźba ich zastosowania pojawi się już wkrótce, może nawet w styczniu. Bo Unia nie może dopuścić, by bolszewicka ustawa weszła w życie.

                          Niektórzy z Was powiedzą zapewne, że PIS-owi właśnie o to chodzi, żeby wyjść z Unii pod byle pretekstem! Nie zgadzam się z tą opinią. Chodzi o to może karłowatemu psycholowi, bo on nienawidzi Unii chyba jeszcze bardziej, niż Tuska. Unia ogranicza to, na czym mu zależy bardziej, niż na życiu. Jego władzę absolutną. Poza tym on już chyba wie, że zanim z Unii wyjdziemy, on zdąży wykitować. Na wyjściu zależy pewnie także Macierewiczowi, Pawłowicz, Rydzykowi oraz kilku innym psycholom, no i oczywiście episkopatowi. Ale dla całej wierchuszki PIS-u jest jasne, że wyjście z Unii to dla PIS-u samobójstwo. Ostatnie sondaże podają wprawdzie, że chce tego ponad 50% Polaków. Tylko ilu z tych chętnych do wyjścia wie, jakie będą naprawdę konsekwencje tego wyjścia? Dla przygłupów którzy, pomimo ujawnienia niemal 200 PIS-owskich afer, nadal wierzą w uczciwość i przyzwoitość zwykłych przestępców, te przykre następstwa opuszczenia Unii brzmią mglisto, mało realnie, są bardzo odległe.

                          Ale PIS nie jest w stanie wyprowadzić nas z Unii w ciągu tygodnia, zanim wszyscy się o nich dowiedzą... Gdy przygłupy uświadomią sobie, że powrócą paszporty i wizy, że skończą się jakiekolwiek dotacje, że na branży „turystyka” będziemy mogli postawić krzyżyk, że nasze towary wysyłane do Unii zostaną obłożone olbrzymimi cłami (więc połowa całego naszego eksportu „zdechnie” w ciągu 6 miesięcy), to wtedy okaże się, że z tych 50% dziś chcących wyjścia z Unii pozostało raptem 15-20%. A pozostałe 80-85% jest wściekłe i pragnie zemsty na winowajcach… I PIS miałoby się odważyć na taki krok?! Wolne żarty…

                          I dlatego nie wierzę, aby ustawa represyjna w takiej postaci, jaką ma obecnie, kiedykolwiek weszła w życie… Tym bardziej, że pozycja polskich sędziów jest zupełnie wyjątkowa. Unia tr
                         • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 29.12.19, 07:54
                          Unia traktuje ich jak funkcjonariuszy unijnych. I nie może ich spod tego swojego „parasola ochronnego” wyłączyć tylko dlatego, że tak chce jakiś poj*b z Żoliborza. Bo musiałaby wyłączyć także sędziów ze wszystkich innych krajów.

                          Albo komuś na Nowogrodzkiej puściły nerwy i kompletnie zabrakło mu wyobraźni, albo mamy do czynienia z próbą zniszczenia państwa przez stojącego już nad grobem dyktatora i satrapę. Albo… Albo chodzi o wspomnianą wczoraj przeze mnie próbą zdobycia paru punktów przez szmatę. Dzięki zawetowaniu bolszewickiej ustawy…

                          Olga Mazur.

                          Spokospoko ten rab o mentalności postkolonialnej (bezwzględne posłuszeństwo swemu panu) już aportuje na tylnych łapkach z długopisem w ryjku.

                          Ale musi jeszcze poczekać przez miesiączek cały.
                         • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 29.12.19, 09:30
                          JAK PiS ODWDZIĘCZA SIĘ PUTINOWI ZA POMOC W DOJŚCIU DO WŁADZY?
                          Władimir Putin postanowił ponad 5 lat temu ukarać Platformę Obywatelską za bardzo aktywne wsparcie Ukrainy w dążeniu do suwerenności. Służby specjalne Rosji w wyrafinowany sposób zorganizowały tzw. "aferę taśmową", nagrywając przy wsparciu PiS i części CBA, głównie wrocławskiego oddziału, polityków PO w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Wykreowano "potężną aferę", bo Radosław Sikorski zjadł ośmiorniczki i pogawędził nieformalnie ze swoim rozmówcą, Jackiem Krawcem. Społeczeństwo się zbulwersowało bo lud nie jada ośmiorniczek tylko schabowe. Na dodatek okazało się, że Polska to kraj w ruinie. Ale mimo to starczyło na rozdawnictwo 500+, 300+ i 13-tek dla emerytów i miliardy dla PiSiewiczów i jawne złodziejstwo władzy dodatkowych pensji zwanych premiami.
                          PiS zgodnie ze scenariuszem napisanym cyrylicą realizuje politykę Władimira Władimirowicza. Każde dziecko wie, że głównym celem Putina jest rozwalenie Unii Europejskiej, aby sprawniej mógł konsumować państewko po państewku i powiększać swoje imperialne plany. PiS skłócił Polskę z kim tylko można było i już jest w połowie drogi do Polexitu.
                          SZANOWNI RODACY, NIE ZAPOMNIJCIE W MAJU WYBRAĆ JĘDRKA, ABY NIE SPIE..OLIĆ PLANÓW WŁADIMIRA PUTINA.


                          Z netu
              • 1agfa Re: Bydła 2019 podsumowanie. 29.12.19, 14:04
               WU napisał o nieoddanych plecakach ze zbiórki dla syryjskich dzieciaków, ofiar wojny.

               https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/81631355_975161962865915_8880608516780326912_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ohc=C8H0G2zo_gcAQlruW3eEtC6R15dwdCTcb3r2DP2cyUkGJDM3SMbnQ18pg&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=43a3f5e633c9e6046aa7503c9ae7b17b&oe=5EA29E8A

               Oprócz najskrupulatniej zapominanych skarg wnoszonych przez tę panią i jej licznych komilitonów do Unii w przeszłości, (nawiasem skarg nieuzasadnionych i grubo ośmieszających ich autorów swoją pustotą), na powyższej fotografii wcale tej pani nie rozpoznaję. Jakoś inaczej ją pamiętam. Teraz jest europosłanką, i w Unii nas (hm...) reprezentuje. Kto na nią głosował, na litość...

               https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/81215789_2578046362294043_159826766855143424_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ohc=wxVUsrwPG5gAQljI-DGIdmyvWaF2Z6lLZGG1kXc-3zc6OmpEPf1bGf8Jg&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=2672790bd99cedc6266637b771ee1b7f&oe=5EAFF411

               --
               "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
               • 1agfa Re: Bydła 2019 podsumowanie. 29.12.19, 14:16
                PS. Rok 2019 przyniósł jeszcze więcej informacji o możliwości hobbystycznego i dla idei pełnienia funkcji w zawodach dotąd objętym ścisłymi wymogami tyczącymi wykształcenia i doświadczenia. Można mieć zamiłowanie, studiować normalne prawo (np. latania) - wszystko zgodnie z obowiązującymi dobrą zmianą i wykładnią nowogrodzką, a przede wszystkim toruńską. Wobec niechętnych i zgorszonych bezprawiem wystarczy poszukać paragrafu (wzorem Andrieja Wyszinskiego). JAKI WSTYD.

                --
                Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT
  • 1agfa Re: Bydła 2019 podsumowanie. 31.12.19, 16:44
   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rok-pelen-skandali-najwieksze-polityczne-afery-roku-ranking-andrzeja-stankiewicza/bfntm9b?utm_source=www.facebook.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
   Każdy z punktów (link) zasługuje na rozwinięcie i uważne przeczytanie. Jest ich tylko dziesięć wg Autora (rozumiem, musiał się streszczać), a przecież jest o wiele więcej do pamiętania!! O ilu nie wspomniano...
   Żadnej zapomnieć nie wolno, każdą trzeba pamiętać podsumowując rok 2019.

   1. Pedofile w Kościele,
   2. Wymazywanie Smoleńska,
   3. Taśmy Kaczyńskiego, czyli afera dwóch wież,
   4. Hejterzy u ministra Ziobry,
   5. Dom schadzek w kamienicy Banasia,
   6. Całkowity upadek Trybunału Konstytucyjnego,
   7. Podejrzane podpisy w Krajowej Radzie Sądownictwa,
   8. Skandaliczne wydatki Polskiej Fundacji Narodowej,
   9. Wniebowzięty (marszałek ; )),
   10. Pegasus, czyli inwigilacja totalna.

   Każdy (omówiony) punkt, obrazujący sytuację w Polsce w mijającym już za chwilę roku, jest wagi najcięższej dla porządku prawnego Państwa. Nie jest to obraz w żadnym aspekcie budujący.

   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rok-pelen-skandali-najwieksze-polityczne-afery-roku-ranking-andrzeja-stankiewicza/bfntm9b?utm_source=www.facebook.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
   --
   Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości. DT
  • man_sapiens Re: Bydła 2019 podsumowanie. 04.01.20, 21:33
   Za Migalskim
   Najbardziej wystraszonym organizmem na Ziemi jest polski prawicowiec. Boi się wszystkiego: uchodźców, LBGT, dżendera, Niemców, Rosjan, spisku Brukseli, elit, Grety Thunberg, rozpadu rodziny, upadku Kościoła, terrorystów, islamu. Widzi się jako husarz, a jest drżącym zajączkiem.

   --
   Mówimy - Lenin, a w domyśle - Partia, mówimy - Partia, a w domyśle - Lenin Majakowski
   Mówimy - Kaczyński a w domyśle Partia, mówimy Partia a w domyśle - Kaczyński misiewicze
         • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 06.01.20, 12:23
          Pan Duda, którego dopadła zmasowana krytyka i zepsuła szusowanie po stokach, "myślał, myślał i wymyślił" - Radę Gabinetową!
          Czyli poklepywanie się po ramionach we własnym ścisłym gronie, bez ekspertów i opozycji.
          Panie Duda, dla mnie to będą rozmowy kolesi przy kawie i ciasteczkach. I tylko się zastanawiam, czy szeregowy poseł się pofatyguje, czy może raczej wyśle instrukcje przez umyślnego ...
          A najśmieszniejsze jest to, że "Radę tę tworzy Rada Ministrów (czyli jedynie ministrowie partii rządzącej) a stanowiska przedstawiane w toku Rady Gabinetowej i dokonywane uzgodnienia nie mają charakteru prawnie wiążącego" ...
             • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 07.01.20, 18:46
              ZŁOŻYLIŚMY SKARGĘ DO EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA W SPRAWIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO
              Informujemy że Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył skargę do ETPCZ w związku z bezprawnym pozbawieniem nas prawa do rzetelnego procesu sądowego w sprawie związanej z popełnieniem czynów zabroniony przez Jarosława Kaczyńskiego podczas pikniku w Stalowej Woli.
              Naszym zdaniem prokuratura i sędzia związany z neo-KRS, który pracuje w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu wydali z naruszeniem obowiązującego prawa postanowienia, które miały chronić Jarosława Kaczyńskiego przed odpowiedzialnością karną.
              Nasza organizacja zgłosiła organom ścigania informacje o czynach homofobicznych i groźbach wypowiadanych publicznie przez Kaczyńskiego. Lokalna prokuratura odmówiła nie tylko ścigania Kaczyńskiego, ale odmówiła nawet przyjęcia zażalenia na decyzję o odmowie.
              Odebrano nam prawo do rzetelnego procesu sądowego i prawo do wniesienia skutecznego środka odwoławczego. Sędzia związany z neo-KRS czyli dyspozycyjny wobec władzy utrzymując w mocy zarządzenie prokuratury o odmowie przyjęcia zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa uniemożliwił naszej organizacji skuteczne złożenie zażalenia, pomimo, że na podstawie przepisów Kodeksu postępowania karnego - takie zażalenie skarżącemu jako instytucji społecznej przysługiwało.
              Teraz sprawa zajmie się niezależna europejska instytucja jaką jest Europejski Trybunał Praw Człowieka.
              Obiecujemy Państwu że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Jarosław Kaczyński odpowiedział za przestępstwa których się dopuścił.
              Jesteśmy skuteczni. Przekonało się już o tym wielu antysemitów i rasistów, którzy łamią prawo i krzywdzą innych.


              Z netu.

              Spokospoko. Każdy dzień zbliża nas do ukarania capa di tutti capi
              • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 07.01.20, 19:21
               Izabela Leszczyna poinformowała o tym, że PiS chce utajnić sejmową komisję finansów. Czego boją się politycy tej partii?

               „PiS chce utajnić Sejmową Komisję Finansów, zwołaną przez Koalicję Obywatelską na temat Afery Getback, to znaczy, że boi się dyskusji o tym, iż:
               – KNF nadzorowana przez Morawieckiego dopuściła do tego, że ludzie stracili w Getback 2,5 mld zł
               – bank, którego akcje ma w kieszeni Morawiecki robił interesy z Getback” – poinformowała posłanka.

               „Poszkodowani będą na pierwszej części Komisji i będą mogli się wypowiedzieć! Utajniona będzie ta część, w której KNF będzie tłumaczyła, dlaczego była nieudolna, niekompetentna i czyje interesy reprezentowała, bo na pewno nie obywateli – uczestników rynku finansowego” – dodała Leszczyna.

               Getback sponsorował imprezy, w których brali udział Kaczyński i Morawiecki.

               Wieści.pl
               • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 08.01.20, 17:59
                Świrek-pisiorek

                Tego chyba jeszcze nie było. Sędzia, prezes sądu i członek KRS otwarcie lajkuje publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa (z art. 190a par. 1 kk)” – napisał jeden z internautów, komentując informację o tym, że Maciej Nawacki, Krajowej Rady Sądownictwa, przewodniczący Komisji do spraw reformy wymiaru sprawiedliwości KRS, „polubił” w internecie akcję wysyłania kopert do marszałka Senatu.

                „Polubienie tej akcji przez sędziego Macieja Nawackiego to skandal. Czy Piotr Schab i Przemysław Radzik zajmą się tym deliktem dyscyplinarnym czy też wolą wysyłać prywatne akty oskarżenia jak ktoś im zarzuca upolitycznienie i dyspozycyjność?” – skomentował to z kolei Tomasz Krawczyk.

                Nawacki to prezes sądu w Olsztynie, mianowany przez ekipę Ziobry. Internauci przypominają, że pomysły na wysyłanie pocztówek miała też grupa hejterska z Ministerstwa Sprawiedliwości
                 • wscieklyuklad Re: Bydła 2019 podsumowanie. 08.01.20, 18:04
                  Hałhał. - odszczekuj kundelku-ratlerku. Bo łgałeś, że nie kontaktował się z MSZ.

                  – „Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zadzwonił do mnie na telefon komórkowy. Poinformował, że jest takie spotkanie w tym dniu. Chcę powiedzieć, że ta rozmowa i przyjęcie ambasadora miały miejsce przed wystąpieniem Władimira Putina. Ja mówię: no oczywiście, panie marszałku, no oczywiście pan ma rację, ja też przyjmuję ambasadora Rosji. On by na pewno tej decyzji nie podjął, gdyby znał wystąpienie Putina, które było później” – powiedział szef MSZ w Polsat New

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka