Dodaj do ulubionych

WOŚP ante portas

29.12.19, 08:47
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/81644265_2424828070977941_5303520888065359872_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeErkUDKPSFR9kTFz2QBWXx4bZQsZtn86JS_0_G3OmnV3v1Qkfy4vA7kUKoII38tRRrIL_n2A4s4ty6KBBqCTdMAudV-3yeSybed4RKJlCCnFw&_nc_ohc=byWBsREDC3oAQmdoZSgE8QImUEoyDqC7e6eRJb1KYPK8ruRcRB8eknjMA&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=14053671b72f995c637328b156b7878d&oe=5E68A70D

Chyba nie ma wątpliwości którą z tych opcji wybierzemy już wkrótce.
Obserwuj wątek
        • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 07.01.20, 18:35
         Ten chujek naturalnie nie przyjął tego do zdegenerowanej światopoglądowo muzgofnicy.

         - To się działo, to się dzieje i wierzymy wszyscy, że będzie się nadal działo tak dobrze jak do tej pory - komentuje dyrektor szpitala Bartosz Stemplewski.

         Warto dodać, że taki tomograf kosztuje blisko 5 milionów złotych, całe województwo zbiera podczas finału około... 2 milionów złotych.

         O tym, że przekazany przez Orkiestrę tomograf jest sprzętem najnowszej generacji o wartości kilku milionów złotych mówi Bartosz Stemplewski - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

         - Ten sprzęt zakupiono z pieniędzy zebranych w poprzedniej edycji, w tym roku zbieramy na kolejne urządzenia. Jestem przekonany, że także po tegorocznym finale szpital wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt, a to wszystko zależy przecież od nas - mówi dyrektor i dodaje, że nowy tomograf już działa. Dzieci mają wykonywane specjalistyczne badania. - Dziękujemy. Bez takiego wsparcia pracowalibyśmy na urządzeniu, które służyło nam już osiem lat, było wyeksploatowane i nie robiło tak nowoczesnej i pełnej diagnostyki jak nowy sprzęt - dodaje.

         Co ciekawe, tomograf, o którym mówił Bartosz Stemplewski, także był prezentem dla naszej lecznicy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Orkiestra wspierała szpital dziecięcy, który wszedł w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i to jest kontynuacja tej owocnej współpracy. To się działo, to się dzieje i wierzymy wszyscy, że będzie się nadal działo tak dobrze jak do tej pory - mówi dyrektor. Jeśli chodzi o stary tomograf, to trzeba przyznać, że na ówczesne czasy była to faktycznie maszyna z najwyższej półki, za jej pomocą wykonano około 30 tysięcy badań tomograficznych u dzieci. Nadszedł w końcu czas, aby stary już sprzęt wymienić na taki wyższej generacji, by mieć możliwość lepszego i bardziej precyzyjnego diagnozowania naszych najmłodszych.

         Jakie zalety ma nowy rezonans? Zdjęcie które wykonuje jest bardziej wyraziste i lekarz będzie w stanie zobaczyć więcej niż widział na zdjęciu zrobionym przez stary sprzęt - obrazuje dyrektor Stemplewski.

         Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym województwie zebrano około 2 milionów 242 tysięcy złotych. To był historyczny rekord . Jak będzie teraz?

         Z netu.

         Ten bandzior przecież nie ma mocy prawnej by zakazać zbiórkę. Trzeba wyjść z kwesta i pokazać skurwielowi co o tym czymś sądzą mieszkańcy.
         • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 07.01.20, 18:52
          Jurek Owsiak
          Chiny także licytują
          Tradycyjnie wysłaliśmy listy z prośbami o gadżety do niemal wszystkich ambasad działających na terenie Polski. W każdym przypadku list skierowany był bezpośrednio do pani lub pana ambasadora. Tradycyjnie zawarliśmy w nim opowieść o naszej Fundacji WOŚP, co robimy i czym się zajmujemy, a także jakie efekty przynosi nasze granie.
          Wśród kilkudziesięciu ambasad, do których się zwróciliśmy, jedną z pierwszych była ambasada… Chin. Sekretarz ambasady zadzwonił do Fundacji i przekazał, że Ambasador Chin chciałby się spotkać i osobiście przekazać przedmiot na licytację, ponieważ doskonale wie, czym jest Fundacja WOŚP i że organizujemy ogromny, odbywający się w całej Polsce i na świecie Finał. Rozmowa z sekretarzem odbyła się po polsku, okazało się, że posługuje się on naszym językiem bardzo dobrze, zaskakując nas znajomością słów, które wydawałoby się, że są mocno zarezerwowane dla fundacyjnego, rock’n’rollowego grania.
          Dzisiaj spotkaliśmy się w ambasadzie z Jego Ekscelencją Ambasadorem Chin, Panem Liu Guangyuan. Opowiadałem o Fundacji, o efektach naszego grania. Mówiłem o Polakach, którzy pracują w Chinach, Pekinie i Szangahju oraz organizują dla nas zbiórkę w ramach Finału. Opowiedziałem także o naszym Festiwalu i niesamowitym koncercie zespołu Nine Treasures, który to zespół powrócił rok później ze Złotym Bączkiem Małej Sceny. A na końcu dodałem, że jeden z naszych ostatnich zakupów ultrasonografów dla polskich szpitali to, decyzją Komisji Ekspertów i Fundacji, bardzo wysokiej klasy sprzęt wyprodukowany w Chinach.
          Spotkanie trwało godzinę i zdążyłem jeszcze wspomnieć Panu Ambasadorowi, że w Polsce wiele lat temu niezwykle popularne były chińskie termosy i chińskie… ręczniki. Nie zagłębiałem się już w tłumaczenie historii Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników, ale sądząc po bardzo pogodnym usposobieniu Pana Ambasadora myślę, że kiedyś ten moment może nastąpi.
          Pan Ambasador przekazał nam przepiękny obraz tkany jedwabnymi nićmi z motywem ptaków. Można rzecz – dzieło sztuki niezwykle tradycyjne, wykonane pracą artystów najwyższego kunsztu. Zapraszam do licytowania! Obraz jest wyeksponowany w sposób pozwalający patrzeć na nie z każdego miejsca. Przepiękne pudło, w którym dzieło jest umiejscowione, dodaje dodatkowego splendoru i przyjemności z obcowania z nim.
          Co tu dużo mówić - miło było opowiadać o naszej akcji, która budziła szczery, naprawdę szczery podziw Pana Ambasadora Państwa Środka. Tym bardziej, że kiedy piszę te słowa na koncie Orkiestry jest już ponad 6 mln złotych, a na koncie licytacji ponad 3 miliony. Niewiarygodne, ale prawdziwe.

          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82245765_755438844940403_6131231111151353856_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=cgSXau92JuEAQmlGFJfjrcuCXL4FSkPaEXLpOs3LaTxXDlkhuKUHofhLg&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=1291f3ceb7431e7db704817103dc34bb&oe=5EA1CD86
          • 1agfa Re: WOŚP ante portas 10.01.20, 14:35
           Rzeczywiście, przepiękny obraz, jedwabne ptaki. Cały świat gra z Wielką Orkiestrą ŚP, to zjawisko jedyne w swoim rodzaju, chyba jedyne takie w świecie.
           Niestety, tegoroczna Orkiestra nasuwa nieodparte przypomnienie o tragedii w Gdańsku w roku ubiegłym, o precyzyjnym morderstwie dokonanym na prezydencie Pawle Adamowiczu, o szczuciu na Niego...O morderstwie dotąd nie wyjaśnionym w pełni, choć w prokuraturze dużo wody upłynęło i dowodów nie brakowało.
           Tym bardziej należy Orkiestrę wesprzeć (jak widać sympatię okazują ludzie w najodleglejszych krajach), co pokaże że szczujni nie uda się pokonać współczucia, empatii, zasad człowieczeństwa i przyzwoitości. Nie w tym przypadku!
           Boli, że obecnie rządzący jednym gestem przekazują porównywalne kwoty na własną propagandę i dziwne instytucje, tyle co przez wiele lat działalności i wielkiej społecznej mobilizacji osiągnęła Orkiestra i pan Owsiak; WOŚP dla dobra dzieciaków, starców, chorych - rządzący na cele najdelikatniej mówiąc - niejasne.
           Oczywiście znowu ubierzemy się w serduszka, a smsy będą płynąć wartko : )


           --
           Nie zniszczysz wolności, o którą mój dziadek walczył podczas dwóch wojen światowych. Pier..l się ty wylansowana gumowa zabawko do kąpieli (...) Hugh Grant
           • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 10.01.20, 20:08
            https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82117122_507881159860161_2759381887699910656_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ohc=gNghZcD96UYAX8jOoOm&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=3d19241a6d0fe2f2cc83f6e7d1cd2820&oe=5EAC2890

            A ćpunka ponoć gotowe umrzeć za upośledzonych nic w temacie?
            Przecież tu chodzi o ratowanie zdrowia i życia chorych, czyli upośledzonych!
            No cpunię, skomentuj coś przed łyknięciem marychy!
             • 1agfa Re: WOŚP ante portas 10.01.20, 22:00
              Na powyższe nie ma w słowniku ludzi kulturalnych wystarczająco obelżywych słów. Na co rządzący znajdują środki, a na co skąpią.
              Dlatego osoby pokroju Jurka Owsiaka tak wysoko należy cenić, że potrafią skupić wokół siebie ludzi dążących do poprawy bytu słabszych. Bo na przeznaczanie środków z budżetu na lecznictwo i edukację (moja mantra) - nie ma co liczyć.
              Licytacja w Warszawie:
              : )
              www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/2805583742825452/
              --
              Róbmy tylko to, co moralnie słuszne, wtedy nigdy nie popełnimy błędu. Ronald Reagan
              Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Jarosław Kaczyński.
                 • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 11.01.20, 19:10
                  WOŚP po raz kolejny zbierze pieniądze na ratowanie najmniejszych i potrzebujących. Historii związanych z Jurkiem Owsiakiem jest wiele - najważniejsze, że widać efekt całej charytatywnej akcji i że nic nie idzie na marne.

                  Ważyła niecałe pół kilograma, mierzyła 27 centymetrów. Jej płacz przypominał kwilenie kurczaka

                  Lilianka urodziła się w 5. miesiącu ciąży, dokładnie w 22. tygodniu, ważyła niecałe pół kg - 450 g i mierzyła 27 cm. Mama, pani Magdalena wspomina, że 13 lutego 2019 roku w nocy doznała silnego bólu w brzucha. Zginało ją w pół, miała trudności z chodzeniem i leżeniem, a wszyscy od razu zaczęli się martwić, że to coś z dzieckiem. Kiedy na świat przyszła córka, widziała tylko, jak pielęgniarka niesie popiskujące zawiniątko. Liliannie należało udzielić pilnej pomocy. Była za mała, by samodzielnie przeżyć.
                  Lekarze z gryfińskiego szpitala natychmiast zamówili karetkę przystosowaną do przewozu noworodków. Po pewnym czasie zaczęli uświadamiać mamę, że w swoich rokowaniach są bardzo ostrożni, ona również nie powinna zakładać, że dziecko przeżyje. Mówili, że liczą się godziny, a każda z nich to cud. Przyznali również, że dzieci urodzone tak wcześnie umierają najczęściej po 4 dniach, a jeśli Liliannie uda się przeżyć dłużej, będzie to rzadki przypadek w historii polskiej medycyny.

                  W lutym tego roku Lilianna będzie mogła wraz z mamą zdmuchnąć pierwszą świeczkę na swoim urodzinowym torcie. Wszystko dzięki wyposażeniu placówki przez Jurka Owsiaka. Chociaż opuściła szpital miesiąc przed swoim planowanym terminem urodzin, rozwija się prawidłowo i jest bardzo żywym i psotnym dzieckiem.


                  Gdyby nie WOŚP, córka pani Magdaleny nie przeżyłaby?
  • 1agfa Re: WOŚP ante portas 12.01.20, 22:55
   https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/82855899_2823497714446534_6640105708329107456_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ohc=04X9bx6dGScAX8r8Bjx&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=81360034c3adacf0eab0ca818fac268d&oe=5EA394E2

   I to. Gość z dzielnego Poznania, Pani Tygrysica Zgrabczyńska! : )
   Jednak coś w tym jest, że ludzie rzeczywiście lubiący zwierzęta, czynnie na ich rzecz działający, mają serca szeroko otwarte na wszelakie dobro, i nie wzdragają się przed dobroczynnością.
   (Foto str. jw.)

   --
   "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"
   • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 13.01.20, 07:53
    Wiadomość z rańca. Na koncie jest już ponad STO PIĘTNAŚCIE MILIONÓW złotych (w tym piątka od idioty o braku identyfikacji płci)
    Im bydło i probydlo rzuca większe kłody pod nogi WOŚP tym większa kwesta!

    Trzymajcie tak dalej bezmuzgofcy.
        • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 13.01.20, 14:05
         natemat.pl/296343,wicerzecznik-pis-dostal-w-polsacie-serduszko-wosp-nie-dowiozl-go-do-tvp?_ga=2.104827015.624812645.1578891814-820272726.1571115301&fbclid=IwAR1hj-f-bsb-16JoLDR9JXu2qDWYYRdW6lMPmtgIv8rdwV5aqW4Omxwlrhc
          • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 13.01.20, 17:39
           Przed dwunastu laty, gdy podopolska Zawada po raz pierwszy uczestniczyła w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zebrano tu 80 złotych. Ile będzie w tym roku? Wiemy, że wypełniono 10 puszek. W roku ubiegłym był rekord: 19 318,34 zł, prawie 250 razy więcej niż za pierwszym razem. Piękny rekord. Dzisiaj też wszystko tu jest piękne, even the orchestra is beautiful.

           Przed trzema laty 1200 mieszkańców Zawady uzbierało 11 154 zł. Żeby Opole statystycznie dorównało Zawadzie, jego mieszkańcy musieliby wrzuci do puszek ponad 1 mln 150 tys. zł. Gdyby cała Polska dotrzymała Zawadzie kroku, to byłby niesamowity rekord: 353 mln 210 tys. Tymczasem podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uzbierać… 105 mln 570 tys. 801,49 zł!

           Dwa lata temu w Zawadzie znów zebrano więcej – ponad 11 600, a w 2019 pobili kolejny rekord: w puszkach znalazło sie 19318,34 zł

           Słynne kołacze i pyszny chleb ze smalcem, kiełbasa pieczona w ognisku i smakowity grzaniec gwarantują kolejny sukces w biciu rekordu Wielkiej Orkiestry. I choc zbiórka pieniędzy jest ważna – to pobicie rekordu nie jest najważniejsze – twierdzi organizator orkiestry w Zawadzie Sebastian Klotka.

           – Inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku przez grupę inicjatorów znalazła wtedy wsparcie organizacyjne wśród ówczesnej Rady Sołeckiej, Sołtysa, Radnych Gminnych i mieszkańców Zawady – opowiada sołtys Zawady Sebastian Klotka. – Pierwsze edycje Finału realizowane były w ramach Sztabu WOŚP w Osowcu. Przez ostatnie lata, co nas cieszy mogliśmy liczyć na współpracę kolejnych Rad Sołeckich, Sołtysów, Radnych a i grono współorganizatorów się poszerzało. Dziś oprócz Sołtysa, Rady Sołeckiej, którzy koordynują organizację wydarzenia w gronie organizatorów są również Publiczne Przedszkole w Zawadzie, Radni Gminni, Ochotnicza Straż Pożarna i przedstawiciele Inicjatorów wydarzenia, ale nie tylko, bo w realizację wydarzenia włączają się też Gmina Turawa, lokalne stowarzyszenia, organizacje, zespoły artystyczne i muzyczne, firmy i osoby prywatne deklarując swoją pomoc a także oferując przedmioty na licytację – to całe grono zaangażowanych!. W tym roku w organizację WOŚP w Zawadzie w ramach współpracy z Gminą Turawa włączyła się również Hala Sportowa Im. Joachima Halupczoka w Turawie. 12 zawadzki Finał WOŚP realizujemy w ramach Sztabu WOŚP w Opolu- opowiada sołtys.

           Z ostatniej chwili:
           Po raz kolejny w Zawadzie pobito rekord. 28 362 złote i 96 groszy – tyle wyciągnięto z 10 puszek WOŚP.

              • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 13.01.20, 17:52
               Finał WOŚP 2020. Prof. Tomasz Grodzki: WOŚP zasługuje na Nagrodę Nobla
               - Bez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocu stan wyposażenia polskich szpitali byłby inny. Orkiestra pobudza do działania także innych: dyrektorów placówek czy samorządy - powiedział Wirtualnej Polsce prof. Tomasz Grodzki, marszałek Senatu, zachęcając do udziału w licytacji kolacji z jego udziałem. - Uważam, że WOŚP zasługuje na Nagrodę Nobla - dodał w rozmowie z Karoliną Pietrzak w warszawskim sztabie WOŚP.
               i
                • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 13.01.20, 19:42
                 Relegowane z powodu miernych postępów w przyswajaniu wiedzy dowodzi, iż defekt ten ma w omawianym przypadku charakter constans i zmierza ku nieskończonemu zdebileniu.
                 Porównanie akcji WOŚP do przedwojennej (i wojennej) akcji w II Rzeszy dowodzi absolutnego braku połączenia między śródczaszkową pustka a rdzeniem przedłużonym podtrzymującym już u ćpunki jedynie podstawowe funkcje życiowe (oddech, akcja serca) oraz rdzeniem kręgowym zawiadującym (przynajmniej dotychczas defekcją i mikcją przez prawidłowe napięcie stosownych zwieraczy).

                 Po pierwsze primo: odmużdżone nie wie (co w tym przypadku jest tradycyjna już normą), iż akcję o jakiej bredzi nie zainicjował ani Hitler, ani też Hitler, ale... rząd Heinricha Brüninga. Faszyści - sposobem, z którego dziś czerpie garściami pisonie bydło - przejęło i wprowadziło w życie ów pomysł i jak przystało na każdy (w tym pisoni totalitaryzm) przekształciło go w plan narodowego "scalania społecznego".
                 Panowanie nad ludkiem to czołowe założenie i cel każdej junty i jak widać po relegowanej - każda tego typu propaganda demoluje zdolność do refleksji i świadomego podejmowania rozsądnych decyzji.

                 Co martwi szczególnie, to fakt, iż relegowana popuszczając ze szczynścia w gatki, że (po raz już kolejny) może przytoczyć szczegóły akcji pobrzękiwania puszkami, nie KUMA NI W ZĄB tego co zamieszcza.

                 Akcja faszystowska miała charakter kasycznie propagandowy i była KONTROLOWANA przez WŁADZĘ!
                 Akcja WOŚP w czasach żydolewackich była WSPIERANA przez WŁADZĘ.
                 A od czasu zaprowadzenia dyktatury ciemniactwa akcja Jurka Owsiaka JEST ZWALCZANA PRZEZ RZĄD I WSZELKIE JEGO STRUKTURY!
                 Także i w tym wątku wspominaliśmy szmatę zaatlantycką, która od lat wzywa do bojkotu kwesty, zakaz wydany placówkom dyplomatycznym odnośnie ewentualnego wspierani zbiórki poza granicami kraju.
                 Przywołaliśmy pisoniego szmaciarza, które odkleiło serduszko WOŚP w studiu kurwizji, jak i lekarza dermatologa, z którym nie przeprowadzono "Rozmowy na śniadanie" z powodu widniejącego na jego ubraniu czerwonego serduszka akcji.
                 Jakim to zatem trzeba być debilem (naćpanym zapewne) by tworzyć między obydwoma zdarzeniami analogię.

                 Ale debil nie doczytał także i czegoś innego (a tekst jest naprawdę do pojęcia dla 4 latka) - mianowicie faktu, iż kwestujący NACHALNIE podążali za ludźmi, zakłócając im relaks przy kawiarnianych stolikach, a także tego, iż doszli darczyńcy - by pozbyć się kwestujących, przylepiali do drzwi domostw znaczki dowodzące, iż już wsparcia dokonali.

                 Dość długo spacerowałem wczoraj po łódzkich ulicach. ANI MNIE< ANI NIKOGO Z MIJANYCH przeze mnie NIKT Z KWESTUJĄCYCH NIE ZACZEPIAŁ. Każdy z wolontariuszy stał spokojnie w określonym miejscu pozwalając przechodniom SAMODZIELNIE (a nie kretynko pod nakazem) wrzucać do puszek dowolną kwotę.
                 Darczyńcami byli więc WYŁĄCZNIE CI< KTÓRZY PODJĘLI SAMODZIELNIE I BEZ NACISKU TAKĄ DECYZJĘ.
                 Kumasz?
                 I znów nie koniec rozbieżności między treścią a zdolnością pojęcia prościutkiego (choć przyznam, iż bardziej prostego niż fizyka akademicka) tekstu.

                 W Rzeszy osoby unikające wsparcia BYŁY PIĘTNOWANE!
                 Jeśli masz ćpunko jakiś dowód piętnowania kogokolwiek za unikanie wsparcia WOŚP, to wal - prosto z mostu i bez ogródek!
                 Akcja Jurka Owsiaka nie ma nic wspólnego z polityką. Można ją lubić lub nie, ufać w uczciwość organizatorów lub nie, ofiarować datek lub nie.
                 Ale trzeba być skrajnym matołem, by porównywać WOŚP do akcji niemieckiej rzeszy.

  • 1agfa Re: WOŚP ante portas 14.01.20, 16:02
   www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/498320314146820/

   Konferencja po spotkaniu Zarządu Unii Metropolii Polskich.

   Nie sposób nie powiązać styczniowego Święta WOŚP z panem Adamowiczem, z morderstwem dokonanym w tym czasie w Gdańsku, ze szczuciem kontynuowanym jakby nic się stało, teraz wobec innych niewygodnych osób, wobec samorządów, wobec samej WOŚP, jej Animatora, ożywiającemu ku dobru miliony ludzi w Orkiestrze serc.

   Kilkakrotnie wczoraj słuchałem The Sound of Silence (Disturbed), pamiętając o morderstwie dokonanym na oczach gdańszczan, ale i nas wszystkich. Sprawa dotąd nie jest wyjaśniona, nie jest rozwiązana!!
   Dobrze, że Prezydenci polskich miast zrzeszeni w Unii Metropolii dają świadectwo pamięci.
   Styczniowe spotkania Unii Metropolii Polskich odtąd będą odbywać się w Gdańsku, mieście Wolności.
   Warszawa jest - oczywiście - zrzeszona w Unii.


   --
   Nie zniszczysz wolności, o którą mój dziadek walczył podczas dwóch wojen światowych. Pier..l się ty wylansowana gumowa zabawko do kąpieli (...) Hugh Grant
   • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 14.01.20, 16:26
    Mafijne struktury celowo przedłużają podjęcie kroków prawnych wobec bandziora - jej wielbiciela.
    Byłoby to źle ocenione przez Ciemny Motłoch, gdyż każda forma przemocy wobec oponenta politycznego (czy to nagonka słowna/pisemna, bicie manifestantów/kontrmanifestantów a teraz morderstwo) jest przyjmowana z aplauzem jako "kara należna".
    Przed wyborami majowymi nie mogą tracić miękkiego elektoratu, bo ten betonowy (zwłaszcza na zachód od Odry i Nysy Szalonej jako bezmuzgi jest niepodatny na realia)
    • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 14.01.20, 16:27
     WOŚP w Szczecinie 2020. Ile zebrano?

     8 z 10 sztabów już podało pełne kwoty zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP. Przedstawia się to następująco:

     Centrum Kształcenia Sportowego - 19 357,81 zł
     Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent - Promocja - Postęp - 60 tys. zł
     Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społeczno- Kulturalnych "TWIKS"- Centrum Seniora w Szczecinie - 7870 zł
     Uniwersytet Szczeciński - 60 tys. zł
     Centrum Mistrzostwa Sportowego - 20 900 zł
     Hufiec ZHP Szczecin-Pogodno - 70 tys. zł
     I Liceum Ogólnokształcące - 17 326 zł
     Szkoła Podstawowa "TAK" - 26 814 zł do puszki i 14 990 zł z terminala.

     Sztab TKKF ORKAN dziś rano miał na koncie około 60 tys. zł, ale jeszcze trwa liczenie pieniędzy.
       • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 14.01.20, 16:49


        Nieprzyjemny incydent w trakcie finału WOŚP w Zielonej Górze. - Ksiądz przegonił małą dziewczynkę wraz z mamą, która kwestowała z puszką w pobliżu kościoła - informuje czytelnik.

        Powszechnie wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy robi wiele dobrego. Pomimo to i tak corocznie znajdują się jej przeciwnicy. O jednym z nieprzyjemnych zdarzeń, do którego doszło w pobliżu kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Szmaragdowej w Zielonej Górze, poinformował nas czytelnik.

        - Na pobliskiej stacji paliw spotkałem dwie wolontariuszki, około 8-letnią dziewczynkę wraz z mamą. Wrzuciłem do puszki, pobrałem serduszko i zagadałem, że fajne miejsce do zbierania, ponieważ trochę ludzi się przewija. Mama wolontariuszka powiedziała, że stacja paliw jest dobra, bo niestety spod kościoła zostały pogonione - czytamy w poście pana Krzysztofa w mediach społecznościowych.

        Udało nam się dotrzeć do wolontariuszek. - Rozwiewajac wątpliwości, zbierałyśmy pieniądze pod kościołem, nie przed samym wejściem, ale na dole przy schodach koło parkingu. Parafianie okazali się wspaniałymi ludźmi, zapełnili naszą puszkę po brzegi. Usłyszałyśmy wiele miłych słów, przede wszystkim, że czekali tam na nas - relacjonuje pani Ewelina.

        Z prośbą o komentarz do sytuacji zwróciliśmy się do parafii. Pomimo wielu prób niestety nadal nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od duchownych. Pewne jest to, że wolontariuszki nie wzywały na miejsce patrolu policji.

        Ludzie nie pozostawiają na parafii suchej nitki

        Oburzeni mieszkańcy województwa lubuskiego, ale i nie tylko ostro krytykują zachowanie duchownego. - "Nieustająca pomoc" ustaje, jeśli chodzi o orkiestrę - komentuje pan Aleksander. Jego zdanie popiera pani Dorota, która dodaje: "Oby ksiądz nigdy nie musiał korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. A jeśli tak, to niech napisze wolę, że nie chce z niego korzystać".

        z netu

        Nieprzyjemny incydent?
        Temu skurwielowi powinni wstrzymać daninę tacową.
        • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 14.01.20, 16:53
         Łukasz prosi o prawdę. Czeka na nią od urodzenia. Pyta wprost:

         – Co ze mną będzie?

         – Jesteś jeden na milion. Nie potrafimy ci pomóc. Nie ma ratunku.

         Obok Łukasza siedzi mama. Martwi się, jak słowa lekarza przyjął jej dziewięcioletni syn.

         Dziś Łukasz Berezak ma 13 lat.

         Ludzie mówią o nim: tłuścioch. Wcina hamburgery. Piszą: mama robi z niego laleczkę. Pcha syna do telewizji. Lansuje się na nim.

         Zarzucają: potrafi chodzić. Nie potrzebuje wózka. Raz widziano, że wstał z niego podczas spaceru.

         Wyzwiska nasilają się w 2012 roku. Wtedy Łukasz zgłasza się do szczecińskiego sztabu WOŚP. Chce być wolontariuszem. Ale spóźnia się na nabór. Dziennikarka pyta Łukasza, dlaczego tak bardzo zależy mu, aby zbierać do puszki. Dziesięciolatek odpowiada: – Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać innym, dla których jeszcze jest nadzieja.

         Tak Łukasz zostaje najbardziej rozpoznawalnym wolontariuszem w Polsce.

         z netu
         • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 14.01.20, 16:58
          Magdalena Ogórek oznajmiła, że wspiera WOŚP "MODLITWĄ"! Internauci: "Jesteś na poziomie ZNACHORÓW I CZAROWNIC"
          1353

          Kontrowersyjna publicystka przyznała, że być może nie podzieliła się z fundacją Jurka Owsiaka zarobionymi w TVP pieniędzmi, ale w akcie miłosierdzia odmówiła za nią zdrowaśkę. Ma gest?

          z netu

          Odpowiadam - Nie ma gestu, ma fioła!
  • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 14.01.20, 19:32
   Jurek Owsiak pozwał TVP za materiał sugerujący, że WOŚP kradnie pieniądze

   Podczas wstępnego podsumowania 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy Jurek Owsiak poinformował, że podał do sądu telewizję publiczną za „satyryczny” filmik pokazujący lidera Orkiestry jako złodzie

   Więcej: www.antyradio.pl/Technologia/Duperele/Jurek-Owsiak-pozwal-TVP-za-material-sugerujacy-ze-WOSP-kradnie-pieniadze-38328?fbclid=IwAR05s0Lwb0tCr5JNxSr7m8TQvQPUlL1cDptHwriUsg4I2_OXQgXYO3aIFCg

   BRAWO!! I puścić ten kał w skarpetkach.
  • 1agfa Re: WOŚP ante portas 15.01.20, 01:12
   Wiadomo już, oczywiście, z grubsza jaka kwotę uzbierała WOŚP na tę chwilę; pozostają jeszcze ciągle trwające licytacje! Niektóre jej obiekty są naprawdę warte grzechu "pożądania" ; ), toteż pełną wartość tegorocznego grania (w zakresie zbiórki) poznamy później. Okaże się na pewno wielka.
   Wartością dodaną i bezcenną jest Pana Owsiakowy talent do jednoczenia ludzi, tworzenia atmosfery dobrej i radosnej zabawy wokół działalności w szczytnym celu. Dobrym, absolutnie pozytywnym celu. I nauka takiego działania - od dzieciaków poczynając. Bywa że zbiera już drugie pokolenie...
   Brawo Panie Jerzy. "Do końca świata i jeden dzień dłużej" : )


   --
   "Zrobili sobie z patriotyzmu zwyczajne przedsiębiorstwo, w którym piórem i językiem reklamują i powiększają większe i mniejsze czyny przez siebie dokonane, a nawet- co gorsza - dokonane przez innych". Wincenty Witos
   • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 15.01.20, 16:53
    Bo jeśli już wpłacać to na Carikutas.
    Oni nie biorą prowizji. Biorą haracz..

    Ksiądz ukradł, Kościół nie odda. 25 mln złotych straci PFRON na współpracy z Caritasem.

    wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/538857,gzeta-wyborcza-ksiadz-ukradl-kosciol-nie-odda-25-mln-zlotych-straty-pfron-caritas.html?fbclid=IwAR2Qj0YbYQ0SIdzo-I--luosNvPTLnVCCQNeTYpKLCFv1v7wSfdQEJBc4do
    • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 16.01.20, 16:12
     Jak to tam gdzieś ćpunki belkotały?
     Że rodzina Jurka uwłaszczyła się na dochodach z kwesty?

     Hmmm...
     A może tak ćpunki skomentują to?

     Ludzie myśleli, że wpłacają na budowę domu dla niepełnosprawnych trojaczków. Dom powstał, ale należy do Caritasu.
     Niech lepiej ćpunki et consortes unikają wpłat na nieuwłaszczony Caritas.

     www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/jak-caritas-pomagala-trojaczkom-czyli-czyj-jest-ten-dom/cqphjc3?utm_source=fb_social&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw&fbclid=IwAR3H79r4afe8rz4ucJtMuRZXEipy2SB1vNMkh6wxYSuSHAMXPlxfm60TxrY
     • wscieklyuklad Re: WOŚP ante portas 17.01.20, 16:38
      Gdyby takie czarne ścierwo tknęło moje dziecko to fruwałoby z szybkością światła na wysokości lamperii,

      Katecheta kazał uczniowi zdjąć serduszko WOŚP. "Bo sam ci zedrę!"

      gazetawroclawska.pl/katecheta-kazal-uczniowi-zdjac-serduszko-wosp-bo-sam-ci-zedre/ar/c1-14721524?fbclid=IwAR0AQ3Mnq2tAAUeppVV6kPg6dCf-f94R6GgbQQcXiEa3RHrOmykkfJszb3s

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka