Dodaj do ulubionych

Babunia znów śmieszy odbiorców

18.01.20, 19:45
Po kilkuletnim otrząśnięciu się z zauroczenia mafia, babunia znów straciła kontakt z rzeczywistością.
zbbbbaaaffffcccccaaaajjjeeeewwww się wycofa?

Nawet nie chce mi się multiplikować "haha". Ten bydlak jest w centrum swego żywiołu!

Prof. Staniszkis: Kaczyński chce się wycofać z reformy sądownictwa.

Znam go od wielu lat, od czasów studenckich i widzę po jego twarzy, że próbuje to zrobić. Myślę, że wydarzy się coś, co przywróci niezależność sądom – mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z "Faktem".

Prof. Staniszkis w rozmowie z "Faktem" stwierdziła, że próba reformy sądów przez PiS, to największy z błędów, jakie popełnił Jarosław Kaczyński.

Jej zdaniem widzi, jak wiele złego zrobił i chce wycofać się z tej zmiany "nie niszcząc przy tym swojego autorytetu i opinii o tych, którzy są wykonawcami zmian". Oceniła, że to dla niego przełomowy moment.

Powinien przyznać: zrobiliśmy błąd, powiedzieć, że władza to nie jest koncentracja kontroli, ale niezależność sądów, trójpodział władzy. Szacunek dla demokracji wymaga zrobienia kroku do tyłu i powrotu do rządów prawa – mówiła profesor.

Prof. Staniszkis odniosła się również do aktywnej polityki w wykonaniu prezesa PiS. Stwierdziła, że na pewno nie wybiera się on na emeryturę, a do aktywności zawodowej wróci, gdy upora się z problemem zdrowotnym z kolanem. Jej zdaniem Kaczyński to "człowiek wybitny, ale głęboko nieszczęśliwy".

Szkodzą mu traumatyczne przeżycia.

Zmarnował swoje możliwości, mógł zrobić więcej dobrych rzeczy. Wpadł w pułapkę rozpaczy i próbuje się z niej wydobyć.

Widzę, jak doskwiera mu wewnętrzne załamanie. Nie ma przyjaciół w PiS, nie ma też gdzie odejść. Stracił brata, matkę, kiedyś – narzeczoną. Polityka jest dla niego wszystkim – stwierdziła.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka