Dodaj do ulubionych

Antywolski zwyrodnialec!

02.02.20, 20:51
Proboszcz Pucka zdecydował, że nie będzie tablicy Lecha Kaczyńskiego w 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem!

W poniedziałek 27 stycznia napisaliśmy, że prezydent Andrzej Duda odsłoni, a arcybiskup Sławoj Leszek Głódź poświęci tablicę upamiętniającą udział Lecha Kaczyńskiego w uroczystościach w Pucku 10 lat temu. Obok zaś zawiśnie tablica poświęcona generałowi Hallerowi - w setną rocznicę zaślubin Polski z morzem. Pisaliśmy, że Puckiem rządzi popierana przez PO burmistrz Hanna Pruchniewska, która swojego rywala z PiS-u pokonała, zdobywając 72 proc. głosów. Mieszkańcy okazali się na tyle nieczuli na "dobrą zmianę", że PiS-owi nie udało się zdobyć ani jednego mandatu w radzie miejskiej. Na poparcie społeczne dla upamiętnienia wizyty Lecha Kaczyńskiego w mieście w roku 2010 raczej nie można by tu liczyć. Dlatego w poniedziałek 10 lutego na miejskim rynku prezydent Andrzej Duda wraz Hanną Pruchniewską odsłonią tablicę poświęconą działaczowi kaszubskiemu Antoniemu Miotkemu. Tablica z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego miała zaś zostać wmurowana na kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Zgodę na to wyraził pomorski konserwator zabytków, Igor Strzok.
"Rozszerzenie nie dojdzie do skutku"

Jak podaje "Dziennik Bałtycki", w piątek, podczas spotkania komitetu organizacyjnego działającego przy parafii, proboszcz Jerzy Kunza zadecydował, że tablicy z Lechem Kaczyńskim jednak nie będzie. Proboszcz nie spodziewał się, że wywoła ona aż tak silne silne reakcje wśród mieszkańców Pucka.
Czytaj także:
W Bibliotece Kokoszki stanął regał z reportażem upamiętniający Bożenę Aksamit

- Będzie tablica upamiętniająca 100. rocznicę powrotu Pomorza do macierzy i zaślubin Polski z morzem - cytuje proboszcza fary w Pucku "Dziennik Bałtycki". - Ta tablica zostanie odsłonięta i poświęcona; natomiast rozszerzenie, które było w projekcie, nie dojdzie do skutku.
Magistrat nic nie wiedział

O reakcjach po tekście „Wyborczej” napisał nadmorski24.pl. „Opinie mieszkańców w sprawie odsłonięcia pamiątkowej tablicy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego były bezlitosne. Komentarze takie jak: »Dramat, to już nie będzie ważna dla Pucka uroczystość, tylko pośmiewisko«, czy »Skoro wielu z nas myśli podobnie, może skrzyknijmy się i dajmy pod kościołem wyraz naszemu niezadowoleniu« pojawiły się na jednej z facebookowych grup dla mieszkańców Pucka” – czytamy w portalu.

Wyborcza.pl

Wstrętny czarnuch! Odebrać mu probostwo!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka