Dodaj do ulubionych

Bomisiom stop! Wreszcie!

04.02.20, 15:17
Pisałem już o tym od dawna - wizyty specjalistyczne winny być realizowane po wpłaceniu wadium, które przepadałoby w przypadku nieuzasadnionego nie stawienia się na konsultację.

I Godot wysłuchał moich sugestii (a to dlatego, że czytają jedyne opiniotwórcze forum na portalu GW jakim jest "Podwórko")

Będą kary za niestawienie się na wizytę u lekarza?

2020-01-31
Źródło: PAP

Będą opłaty od pacjentów, którzy nie odwołują umówionych wcześniej wizyt? Rząd poważnie rozważa taką możliwość. Niestawianie się u specjalistów to poważny problem – informuje czwartkowy „Fakt”.


Jak podaje gazeta, powołując się na najnowsze dane NFZ, w ub.r. z powodu niestawiania się u specjalisty lekarze nie udzielili 17 mln porad, czyli „pół Polski niepotrzebnie czekało w kolejce do lekarza”. „Największy problem dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, czyli świadczeń realizowanych przez lekarzy specjalistów, do których obecnie kolejki są najdłuższe, ale zdarza się także, że pacjenci nie stawiają się na umówioną operację” – mówi „Faktowi” Renata Jażdż-Zaleska, prezes Specjalistycznego Centrum Medycznego im. św. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju. I – jak podkreśla – Polska wzorem innych krajów powinna wprowadzić przepisy dyscyplinujące nierzetelnych pacjentów, np. kary finansowe.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przyznaje, że placówki medyczne zgłaszają resortowi problem niestawiania się na wizyty u specjalistów. „Jednym z rozwiązań, jakie postulują, jest wprowadzenie pewnej formy odpłatności za niestawienie się u specjalisty” – mówi. Jak dodaje, rozważane są różne możliwości, tak aby skorzystało jak najwięcej pacjentów. (PAP)


Jedyne co martwi, to to, iż podpowiedziałem mafii jak ukrócić problem bomisiów.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka