Dodaj do ulubionych

WODZU NA CERKIEW WASYLIJSKĄ NAS WIEDŹ!

17.02.20, 15:19
Kalendarz polityczny tym razem układa się fatalnie. 10. rocznica śmierci Lecha Kaczyńskiego i 95 innych pasażerów tupolewa oraz 80. mordu katyńskiego wypada równo miesiąc przed wyborami prezydenckimi. W tym momencie Andrzej Duda musi pokazać się jako twardy przywódca, który nie ulega Kremlowi. Ale też osobiście złożyć hołd w Smoleńsku polskim oficerom i ofiarom katastrofy lotniczej. Na tym szczególnie zależy Jarosławowi Kaczyńskiemu, który również chce być w miejscu śmierci brata.

www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/302169968-Smolenska-pulapka-przed-wyborami-prezydenckimi.html?fbclid=IwAR07k21i_rVOJw9qwGi2lOTEhz7ccCD-cxEkTC52vButPcBRGgXiCUFCNR0
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: WODZU NA CERKIEW WASYLIJSKĄ NAS WIEDŹ! 18.02.20, 03:41
   Oczywiście - znowu przyszedł rok wyborów...Tylko wtedy wraca chęć odwiedzenia miejsc kaźni, i tylko w wygodnych okolicznościach, dających się propagandowo wykorzystać, w sferze publicznej pojawia się wzmianka. Lata minęły, i poza prezydentem Komorowskim (wizyta bez kampanii wyborczej) od dawna żadna fisza z pierwszych stron gazet "nie zaszczyciła" jednego z symbolicznych katyńskich (nazwa wspólna dla wszystkich innych) miejsca. Zresztą...od dawna katastrofa komunikacyjna nad lądowiskiem podsmoleńskim "przykryła" , i to mocno: comiesięcznie i kosztownie przykryła pamięć ofiar Katynia i innych obozów o podobnym charakterze i o wspólnym losie ludzi tam zebranych, ludzi różnych zawodów - a jednak będących solą polskiej ziemi.
   Taak, czas wyborów, i wyłącznie czas wyborów, nagle budzi u niektórych pamięć, poświęcaną dotąd tzw. "wyklętym".
   Gorzka to konstatacja. Lata odwiedzin nieodłącznie i wyłącznie związane są z kampanią wyborczą, co łatwo jest sprawdzić.

   --
   "Nie masz gorszego tyrana, gdy z chama zrobić pana!"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka