Dodaj do ulubionych

Jak będziesz we Serocku to skocz w ogień

18.02.20, 18:46
za Wolakami!

Klienci integracyjnej kawiarni: "Nie chcemy, by obsługiwał nas kelner z zespołem Downa, czujemy dyskomfort"
Piotr Bera
18 lutego 2020 | 08:27

Festiwal Specjały Nadodrza. Cafe Równik
)
Integracyjna Cafe Równik zaapelowała do przychodzących gości, by próbowali okazać życzliwość niepełnosprawnym intelektualnie pracownikom. - Niestety, nieraz usłyszeliśmy, żebyśmy zapewnili pełnosprawną obsługę, bo przy osobach z downem klienci odczuwają dyskomfort - mówi założycielka kafejki.

Kawiarnia przy ul. Jedności Narodowej 47 działa od 2018 r. Powstała z inicjatywy logopedki prof. Małgorzaty Młynarskiej i psychologa dr. hab. Tomasza Smereki ze stowarzyszenia Dyna Lingua. Lokal jest miejscem pracy i szansą na samodzielność dla kilkunastu osób z wyzwaniami rozwojowymi, m.in. z zespołem Downa, autyzmem, w tym zespołem Aspergera, niepełnosprawnością intelektualną.

- To terapia poprzez pracę. Dzięki temu nasi podopieczni usamodzielnili się, potrafią sami przyjechać do pracy komunikacją miejską, rozmawiają z gośćmi na ogólnospołeczne tematy. Piotrek z autyzmem nawet mieszka sam - podkreśla prof. Młynarska.

to tekst zamieszczony w żydolewackiej Wyborczej. Ale nawet opiekunię skumała chyba ten przekaz?

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka