Dodaj do ulubionych

Jesteśmy falami tego samego morza

15.03.20, 08:43
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/75625450_1121578228194799_3276608894893293568_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&_nc_ohc=zYXCNjgVmJEAX_4C23b&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&_nc_tp=7&oh=eafd564f35bfd328d7020fc6c7bebbad&oe=5E92780C
Obserwuj wątek
   • sorel.lina Re: Jesteśmy falami tego samego morza 17.03.20, 10:34
    Jerzy Owsiak zadeklarował pomoc w walce z koronwirusem. Szef WOŚP skontaktował się z ministrem Łukaszem Szumowskim i dostał od niego odpowiedź w czasie programu w Wirtualnej Polsce. Szef resortu przekazał szczegóły, dotyczące możliwego wsparcia.

    Jeśli chodzi o urządzenia to cały czas wszystkich pytamy, jako fundacja rozważamy każdą możliwość zakupu. Chcemy to zrobić jak najbardziej rozsądnie. Radzimy się różnych instytucji. Napisaliśmy do ministra Szumowskiego, całego jego sztabu, słuchamy jakie z ich strony mogą być propozycje, jakie na cito są ich potrzeby. Czekamy na telefon – poinformował Jerzy Owsiak na antenie WP.


    Odpowiedź od szefa resortu przyszła jeszcze w momencie, kiedy szef WOŚP był na antenie. Okazuje się, że Łukasz Szumowski wyraził chęć przyjęcia pomocy ze strony Owsiaka.

    – Odpowiedź brzmi:
    "bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład. Zrobimy analizę" .
    Minister Szumowski w wiadomości podkreślił, że jutro, najdalej pojutrze, zostanie przekazana lista konkretnych placówek.

    Przypomnijmy, że coraz bardziej dramatyczna staje się sytuacja w polskich szpitalach. Pojawiają się informacje o panującym chaosie, braku przygotowania, a przede wszystkim niezbędnego sprzętu ochronnego dla personelu medycznego.
    • sorel.lina Re: Jesteśmy falami tego samego morza 18.03.20, 08:11
     Chiny chcą przekazać Polsce środki ułatwiające walkę z epidemią koronawirusa, m.in. testy wykrywające wirusa oraz odzież ochronną


     "Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"
     - przekazała ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

     Placówka dyplomatyczna zapewniła, że w obecnym trudnym momencie
     "Chiny są gotowe stanąć ramię w ramię z Polakami".

     Jak dowiedziała się "Rz", w poniedziałek ambasador Chin w Polsce Liu Guangyuan poinformował Ministerstwo Spraw Zagranicznych, że rząd chiński zadecydował o przekazaniu stronie polskiej wyrobów ułatwiających walkę z epidemią.

     Do Polski z Chin mogą trafić: zestawy testowe wykrywające wirusowy kwas nukleinowy, maseczki N95, medyczna odzież ochronna, w tym okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie.
      • sorel.lina Re: Jesteśmy falami tego samego morza 18.03.20, 08:21
       Pandemia koronawirusa trwa. W Polsce zakażonych jest coraz więcej osób, a trzy zmarły. Zamknięto szkoły i wszystkie miejsca, w których mogliby gromadzić się ludzie. Rząd apeluje o pozostawanie w domach.

       W społeczeństwie rodzi się lęk przed nieznaną chorobą, która narodziła się w Wuhan. Jak tłumaczą specjaliści z zakresu wirusologii, wirus pochodzi prawdopodobnie od ssaka o nazwie łuskowiec, którego łuski są uważane w Chinach za cudowne lekarstwo i pozyskiwane nielegalnie.

       Choć rząd i media dokładają starań, aby rzetelnie przekazywać informacje na temat obecnej sytuacji i samego koronawirusa, wiele osób wpada w panikę i daje się zwieść "fake newsom". Część osób boi się, że zwierzęta domowe mogą być źródłem zakażenia, choć jest to nieprawda.

       Psy i koty chorują wprawdzie czasem na pewien rodzaj koronawirozy, jednak jest ona obojętna dla człowieka. Z kolei koronawirus, który obecnie zakaża ludzi, nie jest w stanie zagrozić naszym pupilom, co podkreślają lekarze weterynarii.

       Mimo to w mediach pojawia się coraz więcej doniesień o tym, że ludzie porzucają swoje psy i koty lub nawet chcą je uśpić. Informacje te dotarły do Donalda Tuska, który postanowił wykorzystać swoje zasięgi na Instagramie do edukowania społeczeństwa w tym zakresie. Były premier apeluje, aby nie porzucać swoich czworonogów, ponieważ nie są one zagrożeniem dla ludzi.

       Pomoc potrzebującym (szczególnie starszym ludziom), solidarność i świadoma obywatelska samodyscyplina to najważniejsze przykazania na czas zarazy. Ale [b]bądźmy też ludźmi dla zwierząt. Pamiętajcie: wasze psy i koty nie zakażają wirusem! Nie porzucajcie ich! -[/b] napisał Tusk pod zdjęciem ze swoim ukochanym psem.
       • sorel.lina Re: Jesteśmy falami tego samego morza 18.03.20, 08:31
        Pomoc z Chin. Aktualizacja.

        Władze Chińskiej Republiki Ludowej przekażą stronie polskiej nieodpłatnie:

        a) 10 tys. testów;

        b) 20 tys. maseczek N-95, zg. ze specyfikacją/standardami UE;

        c) 5 tys. kombinezonów ochronnych;

        d) 5 tys. gogli medycznych;

        e) 10 tys jednorazowych rękawiczek medycznych;

        f) 10 tys okryć na buty

        Chinese Embassy in Poland


         • 1agfa Re: Jesteśmy falami tego samego morza 18.03.20, 12:24
          Sorellino,
          Solidarna pomoc i szybko, sądzę że częściowo pokryje potrzeby białego personelu, jak powszechnie wiadomo cierpiącego na olbrzymie braki w niezbędnym zaopatrzeniu ochronnym.
          Co do grup krwi...rzeczywiście sprawdzone? Jeśli naukowcy chińscy...a chyba wiedzą co mówią, skoro niemal opanowano już w Chinach "wstrętnego wirusa". Ponawiam prośbę, abyście uważali, WU na co dzień jest narażony!!
          Nawiasem grupa A - jak A zagipsowana : (

          --
          Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi. DT

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka