Dodaj do ulubionych

Ciekawe "słupki"

16.03.20, 02:30
Wprawdzie z grubsza sprawy te (związane z koronawirusem) są znane, jednakże "zobrazowane wyraziściej przemawiają do wyobraźni.
Autor:
Johnny Bone
59 min

Proszę o udostępnienie, wirus jest ciężki dla osób:
Powyżej 80 lat
Nadciśnienie
Problemy z sercem
Cukrzyca
Dla innych nie jest problemem, jeśli mamy stare schorowane społeczeństwo to dla nich to niebezpieczeństwo, młodzi, dbający o dietę i sport nie mają się czegokolwiek obawiać

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/90356388_2644964285825082_1947206505488973824_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=9CIZx0Wlh8oAX9WzQjv&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=badc2c12cdcfaf15aa7e4fbd506f60c8&oe=5E92C23C
--
Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi. DT
Obserwuj wątek
   • sorel.lina Re: Ciekawe "słupki" 16.03.20, 10:14
    Budzi się solidarność! Ta prawdziwa, bezinteresowna, rodząca poczucie wspólnoty, tworząca międzyludzkie więzi bez politycznych barw, chęć i pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. To dodaje otuchy, przywraca nadzieję.
    Oto przykład.     • sorel.lina Re: Ciekawe "słupki" 16.03.20, 12:16
      - To nie politycy, a polska służba zdrowia jest na pierwszym froncie walki z koronawirusem
      Bączkowski:
      - "Ręce już krwawią od środków dezynfekujących, krem, rękawiczki, znowu dezynfekcja i tak w kółko. Dziś nie było czasu na kawę ani na ciepły posiłek. Nie ja jedyny dziś nie jadłem"

      - Medycy przypominają politykom PiS ich wypowiedzi, gdy w Polsce w 2017 roku trwały protesty lekarzy:
      "Wychodzi minister i mówi, że jesteśmy wspaniali. Jaja sobie robi. Wstydzić się powinien, jeszcze niedawno mieliśmy sobie wyjechać, jak się nie podoba"
      "Byłem zły i nie tylko ja, ale większość, wszyscy. Myśleliśmy, teraz to nas potrzebujecie?(...) 3 min później nikt, żaden medyk, nie wątpił co będzie robić, co musi zrobić, że musi być, zostać i pomagać

      W bardzo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem coraz więcej osób zaczyna doceniać prace lekarzy. W mediach społecznościowych ludzie zaczynają stawiać pytania, jak to możliwe, że polska służba zdrowia została doprowadzona do takiego stanu. Że brakuje sprzętu, ludzi, lekarze pracują po setki godzin. Niektórzy winią tutaj tylko obecny rząd, wskazując mnóstwo niepotrzebnych wydatków. Inni patrzą szerzej, argumentując, że do takiej zapaści służby zdrowia doprowadziły właściwie każde rządy w Polsce, bo wydatki na leczenie Polaków nigdy nie stanowiły odpowiedniego priorytetu dla władzy.

      Obecnie - co widać chociażby po zachowaniach ludzi, którzy przynoszą lekarzom posiłki - wielu Polaków zdaje sobie sprawę, że to nie politycy, a polska służba zdrowia jest na pierwszym froncie walki z koronawirusem.

      "Zostaniemy, będziemy, głodni, brudni bez masek, ale będziemy. Jutro 7:00 rano G0108 Gdańsk Jasień, będę" - pisze lekarz z Gdańska.
         • 1agfa Re: Ciekawe "słupki" 16.03.20, 15:38
          Tak jest, Warszawa nigdy się poddaje. W Warszawie (ale nie tylko, chyba wszędzie, po prostu Polacy) rozumieją i doceniają niezwyczajny wysiłek, a nawet śmiało można powiedzieć: poświęcenie, okazywane przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników, pracujących często ponad siły, słabo lub niemal wcale zabezpieczonych przeciw zakażeniu (państwo dobrej zmiany). Każdej godziny narażają zdrowie, a nawet życie.
          Najniższe ukłony, największy szacunek dla Nich, białego personelu.
          I solidarność, codzienna prawdziwa solidarność i samopomoc. To ludzie ludziom w obliczu niebezpieczeństwa - nie państwo. Nie urzędnicy wysokich rang i płac. Ludzie.
          Czy tylko w zagrożeniu? : (

          warszawa.naszemiasto.pl/koronawirus-warszawa-mieszkancy-mobilizuja-sie-do-wspolnej/ar/c1-7601371
          --
          "Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności. Jarosław K. 2011 r.
           • 1agfa Re: Ciekawe "słupki" 17.03.20, 23:40
            Tak jest. Sprzedawcy, farmaceuci, transportowcy...Ludzie czynnie działający, aby inni mogli być choć trochę spokojniejsi w obliczu zaniedbań państwa.
            I taki apel diagnosty, człowieka z pierwszej - tak jak lekarze - "linii frontu".

            (z netu)"...Wojciech Zabłocki ❤️: „Kochani, jesteście wśród moich znajomych to pewnie wiecie czym się zajmuję.
            Jestem od ponad 10 lat diagnostą laboratoryjnym i wiecie, że możecie na mnie liczyć. Pracuję w szpitalu CSK MSWiA, który został przekształcony w zakaźny i w zasadzie od ostatniej niedzieli codziennie jestem w pracy. Wszyscy moi koledzy diagności oraz technicy analityki medycznej również pracują dla Was dzień i noc.
            To właśnie diagności w wyznaczonych laboratoriach 24/7 wykonują testy wykrywające koronawirusa SARS-CoV-2
            Chciałbym byście jako moi znajomi udostępnili ten post, by zawód diagnosty laboratoryjnego został dostrzeżony w tej walce.
            Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie.”
            #diagnościGotowi #jesteśmyDlaPacjentów . ..."

            Niskie, najniższe ukłony.

            --
            "Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności. Jarosław K. 2011 r.
             • 1agfa Re: Ciekawe "słupki" 18.03.20, 12:13
              Dunajec napisał:

              Jak to bylo?
              "Jak biyda to do zyda, po biydzie caluj mnie w rzyc zydzie"

              Znowu bedzie gadane ze sobie jedzcie?


              Dunajcu, ponieważ trójpartiaPis skupia osobników o szczególnie bogatej osobowości, nadzwyczaj mownych w pięknym stylu i o wysokiej kulturze osobistej (co należy szczególnie podkreślić, tę kulturę), wszystkiego można się spodziewać. Nawet bez żadnego trybu ; )

              --
              "Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności. Jarosław K. 2011 r.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka