Dodaj do ulubionych

Żeby nie było, że nie miałem racji

18.03.20, 18:40
Jak poinformował portal "Kyodo News", nie żyje 57-letni Japończyk, który świadomie zarażał innych koronawirusem. Mężczyzna mieszkał w Gamagori w prefekturze Aichi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dane zmarłego mężczyzny nie zostały podane do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że miał 57 lat i mieszkał w Gamagori w prefekturze Aichi. Mężczyzna zmarł 18 marca. Koronawirus wywołał u niego poważne zapalenie płuc.

Japończyk dowiedział się o zarażeniu już na początku miesiąca. 57-latek kompletnie zlekceważył zalecenia lekarzy i urzędników i nie przestrzegał zasad kwarantanny.

Jak ustalono, na pewno odwiedził w tym czasie co najmniej dwa puby, w których spędził łącznie ok. godzinę.
Miał tam uczestniczyć w konkursie karaoke, a także obejmować jedną z obecnych tam kobiet.
Zdaniem lokalnych mediów, mężczyzna nie tyle zlekceważył zalecenia, co świadomie zarażał innych. W rozmowie ze swoimi rodzicami miał zdradzić, że zaplanował sobie, że zarazi jak największą liczbę osób.
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Żeby nie było, że nie miałem racji 18.03.20, 19:46
   Koronanawirus i pandemia COVID-19 to obecnie nie jedyne zagrożenie epidemilogiczne na świecie. Wirus małpiej ospy został niedawno wykryty w Londynie. Zdiagnozowano go u pacjenta, który wrócił z Nigerii do Wielkiej Brytanii. Początkowo pojawiły się nawet obawy, że do Europy zawitała ponownie ospa prawdziwa. Chory trafił do Guy’s and St Thomas’ NHS Foundation Trust.
   Nie ujawniono tożsamości i płci pacjenta. Służby uspokajają jednak, że wirus nie przenosi się łatwo między ludźmi drogą kropelkową, a ryzyko wybuchu epidemii określono jako niskie. Theguardian.com donosi jednak, że Public Health England (PHE) stara się odnaleźć wszystkich, z którymi kontakt miała zarażona osoba. Służbom szczególnie zależy na odszukaniu i zbadaniu pasażerów samolotu z Nigerii do Wielkiej Brytanii.
   Brytyjskie media podają, że w 2018 roku również odnotowano przypadek małpiej ospy w Wielkiej Brytanii. Zarażonym okazał się Nigeryjczyk, który przyleciał do Kornwalii. Może się to wiązać z epidemię tego wirusa w Nigerii w 2017 roku.

   Podstawowym objawem schorzenia - poza tym jak na foci - jest małpi rozum u bywalców pubów, z kontaktu.
   Co widać na naiszowym forum. Ale by nadać dodatkowego smaczku artykułowi wklejam datę publikacji:

   Małpia ospa atakuje Europę. Czeka nas epidemia?
   Wojciech Kozicki
   04.12.2019 18:49

   Czyli przed oficjalnym ogłoszeniem pierwszych przypadków w Chinach!
   Z pewnością to izraelski przeciek.

   https://external.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQDyjIrBYbzYtNqj&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Fgfx.planeta.pl%2Fvar%2Fplanetapl%2Fstorage%2Fimages%2Fwiadomosci%2Fswiat%2Fmalpia-ospa-juz-w-europie%21-objawy-sa-mylace-wirus-jest-zabojczy%2F3195981-1-pol-PL%2FMalpia-ospa-atakuje-Europe.-Czeka-nas-epidemia_article.png&cfs=1&upscale=1&fallback=news_d_placeholder_publisher&_nc_hash=AQDxQNcA8JfZ7jwK

   A nie mówiłem, żeby unikać miejsc, w których ciapaci korzystający z brytyjskiego socjalu z podatków w pełni uprawnionych do pobytu na Wyspach niemalże tuziemców co brytyjskość czerpali z nurtów Tamizy (miast się rzucić w jej wiry) rozwalają się teraz popijając trunki, gdy inni muszą ganiać za srajtaśmą i jajcami?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka