Dodaj do ulubionych

Zaszczuty przez wolskie bydło

18.03.20, 19:26
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zmarł dziś prof. Wojciech Rokita. Był zakażony koronawirusem, ale nie to było przyczyną jego śmierci. Jak mówi adwokat Sławomir Gierada, lekarz popełnił samobójstwo. - Naszym zdaniem wyłączną przyczyną była fala hejtu - dodaje. Jutro w tej sprawie ma być złożony wniosek do prokuratury.


Prof. Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Szpital podkreśla, że po powrocie z zagranicy lekarz, u którego został wykryty koronawirus, został objęty kwarantanną i nie miał kontaktu z pacjentami oraz personelem
Na niektórych forach internetowych, w tym części lokalnych mediów, pojawiały się jednak oskarżenia, że nie przestrzega kwarantanny
Dziś rano okazało się, że prof. Wojciech Rokita nie żyje

Przypomnijmy, że w niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało informację, że w regionie świętokrzyskim stwierdzono trzeci przypadek zakażenia koronawirusem. Chodziło o lekarza z Kielc. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że jest nim prof. Wojciech Rokita, który w ubiegłym tygodniu wrócił do Polski z zagranicznego urlopu.

Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Urząd Wojewódzki w Kielcach zapewniały, że lekarz czuje się dobrze, został objęty kwarantanną i nie miał kontaktu z pacjentami oraz personelem. Na niektórych forach internetowych, w tym części lokalnych mediów, pojawiały się jednak oskarżenia, że nie przestrzega kwarantanny. Szpital od razu zdementował te informacje.

Adwokat: naszym zdaniem ta fala hejtu była wyłączną przyczyną samobójstwa

Dziś rano okazało się, że prof. Wojciech Rokita zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

- Chcę podkreślić, że bezpośrednią przyczyną nie było zakażenie - poinformował Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. - Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek, lekarz i nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem wszyscy przyjęliśmy tę informację. Łączymy się w bólu z rodziną - dodał.

Prof. Wojciech Rokita popełnił samobójstwo. W emocjonalnym nagraniu zamieszczonym na Facebooku kielczanin Maksymilian Materna, znajomy rodziny lekarza, przekonuje, że lekarz nie mógł znieść fali hejtu, jaka w ostatnich dniach wylała się na niego na różnych forach internetowych, w tym lokalnych mediów. Stąd decyzja o zawiadomieniu organów ścigania.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka