Dodaj do ulubionych

Najnowsze o koronawirusie z Korei Południowej.

26.03.20, 22:02
Po przeczytaniu (i porównaniu "naszych" wzorcowych wg pis-propagandy działań) okazuje się że NIC , no niemal nic nie robi się w Polsce, jako państwo, dla pokonania koronawirusa.
Bohaterstwo ludzi, służb medycznych wszystkich stopni i rodzajów jest ich ludzkim, osobistym bohaterstwem.
Tam - ze strony państwa - masowe testy, szeroka informacja, mnóstwo pomocy i uproszczeń proceduralnych.

Oraz wypunktowano rzecz specyficzną w przypadku Korei Płd.: zdelegalizowanie fanatycznej sekty religijnej.

"...W opublikowanym w serwisie YouTube vlogu "Życie w czasach zarazy", Agnieszka - autorka kanału "Pyra w Korei" - mówiła o tym, jak wielkim zagrożeniem w kwestii rozprzestrzeniania się wirusa są wierni Shincheonji. Ich lekkomyślność połączoną z fanatyzmem religijnym najlepiej pokazują liczby - sekta jest powiązana z 55 proc. z ponad 9 tys. przypadków zakażeń w Korei. Z tego powodu 26 marca władze Seulu zdelegalizowały Shincheonji.

Sprawne reagowanie oficjeli na problemy pojawiające się w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wyrażało się także w masowych, błyskawicznych badaniach ludności. - Mamy drive-through, gdzie tylko w samochodzie się testuje, czyli pobierają wam próbkę z ust i z nosa, kiedy siedzicie w aucie. Potem dostajecie powiadomienie SMS-em, kiedy jesteście zdrowi, a w przeciwnym wypadku telefon, że przewiozą was do szpitala - opowiadała w swoim vlogu Agnieszka. ..."

next.gazeta.pl/next/7,173953,25822235,pandemia-koronawirusa-polka-w-seulu-mowi-nam-jak-wyglada-lockdown.html
--
Nie zniszczysz wolności, o którą mój dziadek walczył podczas dwóch wojen światowych. Pier..l się ty wylansowana gumowa zabawko do kąpieli (...) Hugh Grant
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Najnowsze o koronawirusie z Korei Południowej 27.03.20, 14:30
   Dotychczas się trzymam Agfo, a fałszowanie rozmiaru epidemii i liczby zgonów przez pisonie bydło jakoś tak rykoszetem mnie uspokaja. Lżej się pracuje nie znając prawdziwej skali dramatu, bo przecież prawdziwe dane wbiłyby w krzesło i osłabiło zapał.
   Bydło w pakiecie "tarczy" zawarło punkt o możliwości NARZUCENIA LEKARZOM obowiązku pracy powyżej 48 godz tygodniowo, czyli szansy na wypowiedzenie klauzuli op-out (zgody na świadczenie pracy powyżej tego zakresu). Jakby lekarze obijali się, popijali kawkę i zbijali (lub z nudów puszczali) bąki. Na szczęście ten paragraf dostrzeżono i zmuszono skurwysynów do jego wycofania.
   PS. Chusteczkę piorę przed każdym dniem pracy. Skoro mogła ochronić kowbojów przed pustynnym piachem to może i ja mam szansę?
   Liczba zachorowań u nas rośnie dość szybko - łódzkie ma największą liczbę zachorowań na 100 tys. mieszkańców.
   • 1agfa Re: Najnowsze o koronawirusie z Korei Południowej 28.03.20, 13:54
    Wu, pozdrawiam - cóż mogę/możemy Ci oboje powiedzieć, poza "uważaj na siebie, zarazem na Sorellinę"...Przy tym zwracam uwagę, że bandana lepsza od chusteczki, gęsto tkana i ma dwie warstwy po złożeniu w trójkąt. Do tej pory nie dostałeś od "kochanego naszego" rządu służbowej (pardon) maski/maseczek?!
    Opozycja nie zauważa wielu wprowadzanych cichcem i nocą (początek i próba generalna: Sala Kolumnowa), "wilczych dołów prawnych", z dawna opracowanych, przygotowanych, nie do pojęcia dla normalnych ludzi wychowanych w świecie normalnego, nie autorytarnego prawa. Niektóre - jak widać - udaje się uchwycić w porę, ale niewiele to zmienia w stałej tendencji zawłaszczania państwa, przekształcaniu na jednopartyjne, niedemokratyczne.

    Niewątpliwie dzieje się fałszowanie danych w sprawie koronawirusa, na domiar te nieprawdziwe, nie obrazujące rzeczywistości dane są wysyłane do międzynarodowych gremiów, do WHO!!
    Mazowieckie najbardziej zaatakowane, najliczniej - Warszawa...
    I jeśli ktoś na serce chorował, to po zgonie wpiszą go do "zaburzeń krążenia" itp. - nie do zabitych przez koronawirusa, który to wirus w istocie chorującego ostatecznie zabił...
    Każdą chorobę, nawet reumatyzm, można w ten sposób zinterpretować, jest radosne pole do popisu dla skurwieli. Propaganda sukcesu (mniemanego, co się po czasie niedługim jawnie okaże), rządzi wszechobecnie i krzyczy z niemal wszystkich mediów.


    --
    Róbmy tylko to, co moralnie słuszne, wtedy nigdy nie popełnimy błędu. Ronald Reagan
    Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Jarosław Kaczyński.
  • 1agfa Re: Najnowsze o koronawirusie z Korei Południowej 28.03.20, 14:01
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25826848,niemcy-wyciekl-poufny-dokument-msw-nawet-100-tys-testow-dziennie.html#a=63&c=163&t=14&g=x&s=BoxNewsLink

   Niemcy będą brać wzór z Korei Poludniowej (a jednak nie z Polski ; )) Co na to zakręcony już wokoło głowy nosek niejakiego matołuszka? : D

   "...Według cytowanego przez media dokumentu znaczne zwiększenie liczby testów w Niemczech jest niezbędne i pilne, aby ratować zdrowie i życie ludzi, ale także zapobiec jeszcze poważniejszym konsekwencjom gospodarczym epidemii. Autorzy strategii zalecają przeprowadzanie testów "zarówno u osób, które same podejrzewają u siebie zarażenie koronawirusem, jak i wszystkich osób, z którymi miały kontakt osoby o pozytywnym wyniku testu".

   200 tysięcy testów dziennie

   Eksperci mają nadzieję, że w Niemczech bardzo szybko można zwiększyć możliwości przeprowadzania testów. Proponowany przez nich scenariusz działań zakłada, że od 6 kwietnia możliwe będzie przeprowadzania 50 tysięcy badań dziennie, od 13 kwietnia 100 tysięcy, zaś pod koniec kwietnia 200 tysięcy dziennie - pisze "Sueddeutsche Zeitung" w wydaniu online.

   Aktualnie, według ministra zdrowia Jensa Spahna, tygodniowo możliwe jest przeprowadzanie w Niemczech od 300 tysięcy do 500 tysięcy testów na COVID-19. Autorzy strategii zalecają odejście od dotychczasowej metody działania, która polega na "testowaniu, aby potwierdzić sytuację", na rzecz działań wyprzedzających. Dzięki takiemu podejściu Korei Południowej udało się uniknąć daleko idących ograniczeń i zakazów opuszczania domów – twierdzą eksperci.

   Rekomendują też innowacyjne metody przeprowadzania badań, jak stanowiska drive trough albo w formie budki telefonicznej, które ogranicza ryzyko zarażenia się personelu medycznego. Aby ułatwić poszukiwania osób, z którymi kontakt mieli zarażeni, należy wykorzystać nowe technologie, a nawet śledzenie telefonów komórkowych – wynika z dokumentu, opisanego przez "Sueddeutsche Zeitung". Wdrożenie tej procedury pozwoli także w przyszłości na szybkie przeciwdziałanie epidemii w przypadkach pojawienia się wirusa. ..."

   --
   "Akt ustawowy, grożący uniemożliwieniem kontroli konstytucyjności, sam musi być poddany takiej kontroli, zanim zostanie zastosowany przez sąd" (Komisja Wenecka)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka