Dodaj do ulubionych

tak karczeskie należy myć ręce w dobie korony

28.03.20, 20:38
www.facebook.com/WroclawskiGoscNiedzielny/videos/3357133227649842/
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: tak karczeskie należy myć ręce w dobie korony 30.03.20, 18:06
   "Myję często ręce, nikogo nie zakażam!". Kuriozalne zachowanie Karczewskiego w Senacie
   Aleksandra GerszAleksandra Gersz
   30 marca 2020, 17:05
   0
   0
   DZIEJE SIĘ
   2 minuty czytania
   Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

   Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zakończył w poniedziałek rano kwarantannę. Test na obecność koronawirusa wyszedł u niego negatywny. Karczewski tego dnia od razu pojawił się więc w Senacie... bez maseczki i rękawiczek. Jak stwierdził, "nikogo nie zakaża, bo często myje ręce".
   Stanisław Karczewski, który przez pandemię koronawirusa na krótko wrócił do wykonywania zawodu lekarza, 21 marca wraz z resztą personelu medycznego i pacjentami został ewakuowany ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Leczona na zapalenie płuc pacjentka była bowiem w rzeczywistości chora na COVID-19. Ponieważ nie zachowano środków ostrożności, zarazić się mogło od niej przynajmniej kilkanaście osób w placówce.
   "Po tym wszystkim kwarantanna. Po 5–7 dniach test na obecność COVID-19 mam nadzieję, że ujemny. Dziękuję wszystkim z Nowego Miasta nad Pilicą za ofiarną pracę na posterunku. Razem daliśmy i damy radę!!" – napisał polityk PiS. Do tweeta dołączył swoje zdjęcie w kombinezonie ochronnym. Dziewięć dni później, w poniedziałek rano, Karczewski poinformował, że wynik testu był negatywny i skończył kwarantannę.


   Mimo to wicemarszałek Senatu nie zamierza zachowywać żadnych środków ostrożności. Dał temu wyraz w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami przed obradami Senatu, w których postanowił wziąć udział. – Nie będę w masce, ani rękawiczkach – zapowiedział. Na pytanie "dlaczego" odrzekł: "Bo myję często ręce, nikogo nie zakażam i jestem zdrowy".
   Odpowiedź Karczewskiego nie spodobała się Polakom. "To jest skrajnie nieodpowiedzialnie" – czytamy na Twitterze. "To mówicie, że pan Karczewski ma skróconą kwarantannę, bo zrobił sobie test i wyszedł negatywny, a kadra szpitala, tak potrzebna na froncie walki z wirusem, ma tkwić w pełnowymiarowej kwarantannie?" – pytała z kolei inna internautka.

   natemat.pl/304211,stanislaw-karczewski-nie-ma-koronawirusa-jednak-nie-bedzie-nosil-maseczki?fbclid=IwAR2mynLWnJYWCi-du2z0mofSdsLMv7DBEvFf8Dyt9a0oMJpc63HZmVjyLWc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka