Dodaj do ulubionych

mafijne bojówki bohatyrsko sekują

      • wscieklyuklad Re: mafijne bojówki bohatyrsko sekują 10.04.20, 15:59
       Policja zbroi się w czasie epidemii. Kupuje wozy wypadowe, armatki, amunicję
       Robert Kędzierski
       10.04.2020 11:12
       Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Policja-dozbraja-sie-w-czasie-epidemii.-Kupuje-armatki-miliony-sztuk-amunicji-wozy-wypadowe?fbclid=IwAR3iQgDtE-BKUpw4nFowuwdS0Ei1CgQwZCIhX6Cskq_3ezxRTKW1cpbOosg
            • wscieklyuklad Re: mafijne bojówki bohatyrsko sekują 10.04.20, 19:40
             OŚWIADCZENIE W IMIENIU POLAKÓW, KTÓRZY NIE GODZĄ SIĘ NA KŁAMSTWO SMOLEŃSKIE, 10.04.2020r.

             Dzień dobry, nazywam się Zbigniew Komosa. W związku z 10 rocznicą katastrofy smoleńskiej chcę wydać oświadczenie. Od 2 lat, czyli od momentu postawienia pomnika smoleńskiego, przychodzę tutaj reprezentując grupę Polaków, która nie wierzy w zamach smoleński. Z tego co powszechnie wiadomo grupa ta stanowi większość naszego społeczeństwa. Wielu z nich miało być tutaj na dzisiejszych obchodach. Niestety wirus Covid-19 zatrzymał ich w domach. Tym bardziej nie mogło mnie tu dzisiaj zabraknąć.
             To właśnie katastrofa smoleńska stała się źródłem podziału naszego społeczeństwa. Wszystko to co wydarzyło się przez ostatnie 10 lat w Polsce jest jej wynikiem. To przez nią znaleźliśmy się w dzisiejszej, politycznej rzeczywistości.
             Zadajmy sobie dziś wszyscy pytanie: Co wiemy na temat tej katastrofy? Jakimi dowodami dysponujemy?
             Dnia 10 kwietnia 2010 r, na pokładzie Samolotu TU-154 delegacja rządowa wraz z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej poleciała do Rosji na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. O godz. 8.41 podczas podchodzenia do lądowania maszyna rozbiła się w gęstej mgle. Samolot schodził znacznie poniżej normalnej ścieżki podejścia, uderzył w ziemię, zatrzymując się na zalesionym pasie ziemi w niewielkiej odległości od pasa startowego.
             Zarówno rosyjskie, jak i polskie władze wszczęły niezależne śledztwa w tej sprawie. Pomimo kilku różnic oba wykazały, że na pokładzie nie doszło do żadnych usterek technicznych, a katastrofa nastąpiła po nieprawidłowym podejściu samolotu w złych warunkach pogodowych. Dodatkowo ustalono, że nastąpiła ingerencja pasażerów w przebieg lotu i presja na załogę by lot zakończyć lądowaniem w Smoleńsku.
             Jednak wbrew faktom, środowisko polityczne, skupione wokół Jarosława Kaczyńskiego od samego początku, bez jakichkolwiek dowodów zaczęło forsować teorię o zamachu. Oskarżyło najwyższe władze państwowe o spisek i zorganizowanie wraz z Rosją zamachu na Prezydenta RP. Podważyło tym samym funkcjonowanie Państwa i spadek zaufania do niego. Przez wszystkiego te lata, organizowano tzw miesięcznice smoleńskie podczas których, niezmiennie opowiadano o zamachu, obiecywano dojście do prawdy czy ściągnięcie wraku Tupolewa, którego zwrot od samego początku blokowała Rosja. To właśnie miesięcznice w dużym stopniu przyczyniły się prawdziwego rozłamu w Narodzie. Po dojściu do władzy Zjednoczona Prawica powołała w lutym 2016r. specjalną Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która miała przeprowadzić swoje niezależne śledztwo. Na jej czele Jarosław Kaczyński postawił Antoniego Macierewicza. Obiecał on Polakom, że mając wreszcie wszystkie dostępne narzędzia, udowodni zamach smoleński. Na wyniki śledztwa tej Komisji czekamy niestety do dziś. Jedynym jak do tej pory „osiągnięciem” tej komisji jest zniszczenie bliźniaczego samolotu TU-154 stacjonującego w Mińsku Maz , anulowanie raportu pierwszej, polskiej komisji Millera oraz ekshumacje ciał ofiar wbrew woli ich rodzin.
             Mimo wielokrotnych próśb nie udało się uzyskać od Komisji informacji nt postępu i wyniku jej prac.
             Nie przeszkadza to jednak środowisku Zjednoczonej Prawicy nadal forsować teorii o zamachu.
             STANOWISKO I ŻĄDANIA:
             W obliczu dotychczas dostępnych faktów stoimy na stanowisku , że żadnego zamachu nie było! Coraz więcej faktów wskazuje natomiast na bezpośrednią lub pośrednią winę prezydenta. Kimkolwiek on by nie był, jakiegokolwiek nazwiska by nie nosił i jakiejkolwiek opcji politycznej by nie prezentował, to jako głowa Państwa był odpowiedzialny za ludzi, których wziął ze sobą na pokład. Już samo przyzwolenie prezydenta ,świadome lub nie, na to by osoby spośród pasażerów ingerowały w przebieg lotu, stawia go w nienajlepszym świetle i jest zarzutem samym w sobie. A mimo to wciąż mamy poczucie, że za wszelką cenę chce się zatrzeć odpowiedzialność prezydenta, budując w zamian jego fałszywy mit o męczeńskiej śmierci w zamachu. Panie Jarosławie, jeśli zależało Panu na dobrym imieniu brata to nigdy nie powinien Pan stawiać mu pomników przed opublikowaniem raportu własnej komisji! Dlaczego się Pan na to zdecydował?! Myślał Pan , że wystarczy postawić kilkaset pomników w całym kraju i odpowiedzialność z niego spadnie? Że naród zamilknie bo nie wypada źle mówić o zmarłych? Zgadzamy się - nie wypada. Ale nie wypada także gloryfikować kogoś kto nie wiadomo czy do końca na to zasłużył. Nie może mieć Pan zatem pretensji do Narodu, że Naród się na to nie godzi. Jako Polacy nie możemy pozwolić na budowę Państwa na opartego na bardzo wątpliwych podstawach. Bo Państwo to nigdy nie będzie ani trwałe, ani stabilne i w końcu runie! Krzyczymy o tym głośno. Od samego początku! Nie chcecie tego słuchać – w zamian obrzucacie nas inwektywami „zdrajców”, komuchów”, „gorszych sortów”, „nie-Polaków” i tym podobnych. Postanowiliście pozbawić nas możliwości wyznawania wartości i czczenia symboli najważniejszych dla wszystk
             wszystkich Polaków; takich jak miłość do Ojczyzny, pamięć o powstaniach, wojnach, ich bohaterach, Janie Pawle II, Solidarności. Tyczy się to również barw narodowych. Z flagi Polski zrobiliście szmatę, którą wycieracie się przy byle okazjach, także tych bardzo dla Was hańbiących, twierdząc, że jako jedyni „prawdziwi” Polacy macie do tego prawo. Nieprawdą jest również to co próbujecie wokół głosić, że wszyscy Polacy, którzy nie popierają rządów tzw Zjednoczonej Prawicy, nie wierzą w Boga. Nawet Boga postanowiliście zagarnąć tylko dla siebie! To obrzydliwe! Dotychczas Polacy byli tak traktowani tylko przez wrogów, najeźdźców i okupantów. Tak jak kiedyś była skrywana prawda o Katyniu i wmawiana narracja, że Polacy zostali zamordowani przez nazistów, tak dzisiaj próbuje się wmówić zamach na który nie ma żadnych dowodów. Nie pozwolimy Wam na to !!
             Dlatego stanowczo domagamy się:
             - zaprzestania wykorzystywania ofiar katastrofy smoleńskiej do nieuprawnionego mitologizowania osoby Lecha Kaczyńskiego i sprowadzania ich śmierci do śmierci jednego człowieka.
             - zaprzestania segregacji na „prawdziwych” Polaków i „nie-Polaków”. Wszyscy stanowimy jeden Naród.
             - poszanowania różnorodności
             - wzajemnej tolerancji,
             - NATYCHMIASTOWEGO Upublicznienia informacji nt postępu i wyników prac Komisji Macierewicza
             - Jak najszybszego opublikowania naukowego, rzetelnego, PEŁNEGO(!) raportu Komisji Macierewicza
             - zorganizowania publicznej konfrontacji obu Komisji badających przyczyny katastrofy smoleńskiej
             - Jedynym oficjalnym, obowiązującym obecnie raportem jest raport rosyjski. Jako Polacy nie godzimy się na to! Jest to dla nas hańbiące! To, że Putinowi na tym zależy, jesteśmy w stanie zrozumieć. Ale dlaczego zależy Wam? Naród żąda odpowiedzi! Domagamy się stworzenia, na podstawie wyników konfrontacji, ponownego, oficjalnego polskiego raportu nt przyczyn katastrofy smoleńskiej.
             Wierzymy , że tylko merytoryczna i podparta dowodami konfrontacja wyników obu Komisji śledczych pozwoli realnie zweryfikować ustalenia obu stron i przyczyni się choć do częściowego zasypania podziałów w narodzie.
             Jeśli pewne rzeczy nie zostaną powstrzymane, niedługo będzie całkowicie za późno na podtrzymanie jedności narodowej, która będzie nam w najbliższej przyszłości najbardziej potrzebna. Naszym prawdziwym wrogom tylko o to chodzi!
             Spór wokół katastrofy smoleńskiej jest jak zadra, która za długo siedzi w naszym ciele. Boli coraz bardziej. Jeśli nic z tym nie zrobimy zacznie ropieć. Czas ją wyjąć i zagoić ranę. Wasz raport powinien być opublikowany jak najszybciej.

             Na koniec, osobiście, z tego miejsca, chciałem przeprosić wszystkie rodziny ofiar , jeśli moim wystąpieniem w jakiś sposób poczuły się dotknięte. Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro, ale to nie ja wciągnąłem je w tę sytuację. Jeszcze raz przepraszam.

             z netu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka