Dodaj do ulubionych

I niech nawzajem powyrzynają

05.05.20, 10:26
​Wybory 2020. Awantura w PiS o dalsze losy Jacka Sasina
Aktualności
Dzisiaj, 5 maja (06:47)
Udostępnij
Komentuj (3786)

3786

Czarne chmury nad wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem - donoszą "Rzeczpospolita" i "Gazeta Wyborcza". W miniony weekend miało dojść nawet do awantury w siedzibie PiS, podczas której prezes Jarosław Kaczyński chciał natychmiastowej dymisji Sasina - czytamy. Za ministrem miał się jednak wstawić premier Morawiecki.

Zarówno "Rzeczpospolita", jak i "Gazeta Wyborcza" przyglądają się napiętej sytuacji przed wyborami prezydenckimi. Jeszcze w zeszłym tygodniu politycy PiS stanowczo twierdzili, że wybory odbędą się 10 maja, jednak już od poniedziałku 4 maja narracja ta uległa znaczącej zmianie.

Deklarację tę poprzedziła awantura w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej - informuje "Rzeczpospolita".

Podobne informacje przekazuje również "Gazeta Wyborcza", która wskazuje, że w szeregach partii rosną obawy o wyborczy blamaż, a za coraz więcej wpadek i problemów organizacyjnych winą obarczany jest właśnie Sasin.

Jak nieoficjalnie ustaliła "Rz", Kaczyński chciał natychmiastowej dymisji szefa aktywów państwowych, ale wstawił się za nim premier Morawiecki. Szef rządu miał przekonywać prezesa PiS, że nie na rękę partii jest teraz wszczynanie kolejnego konfliktu politycznego.

Gazeta wskazuje, że drugim powodem, dla którego Kaczyński chciał dymisji Sasina była patowa sytuacja w górnictwie. Jak alarmuje dziennik - odpowiedzialny i za ten sektor Sasin jest między młotem a kowadłem. Z jednej strony trudna sytuacja finansowa państwa nie ułatwia negocjacji z górnikami, z drugiej, jak wskazuje "Rz", PiS oczekuje od Sasina porozumienia z grupą wskazywaną jako jeden z ważnych elektoratów partii.

"Gazeta Wyborcza" ustaliła z kolei, że PiS szykuje również plan B przed wyborami korespondencyjnymi. Partia chce przygotować kampanię informacyjną, jak głosować, ponieważ do polityków docierają sygnały o powszechnej dezorientacji w tej kwestii.


Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wybory-2020-awantura-w-pis-o-dalsze-losy-jacka-sasina,nId,4478013?fbclid=IwAR15UPr0LmRTXK9RM9BGQFaUO1h-nTklCnYgOAF1b41f8PCQP5GM0z52Tf0#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka