Dodaj do ulubionych

to ogień z ich kutafonie węgla!

14.05.20, 15:22
sasin apeluje do górników: Nie dolewajcie oliwy do ognia.

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/sasin-apeluje-do-g%c3%b3rnik%c3%b3w-nie-dolewajcie-oliwy-do-ognia/ar-BB144iH2?ocid=sf
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: to ogień z ich kutafonie węgla! 15.05.20, 18:03

   Już wiadomo, że zaplanowana na sobotę 16 maja kolejna manifestacja przedsiębiorców w stolicy będzie inna niż dotychczasowe. Dołączą do nich górnicy, którzy zazwyczaj przy takich okazjach nie patyczkują się z wyrażaniem swoich emocji.

   Administratorzy fanpage’a „Brać Górnicza”, który skupia już prawie 17 tys. osób, w rozmowie z Bizblog.pl potwierdzili, że jak najbardziej organizują zapowiedziany wcześniej wyjazd górników do Warszawy.

   Liczba chętnych rośnie z godziny na godzinę

   – przekonują inicjatorzy zaplanowanego na 16 maja wydarzenia „Wsparcie ze Śląska”.

   Na nic się więc zdały apele wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który przy okazji informowania o przygotowywaniu planu naprawczego dla Polskiej Grupy Górniczej wzywał „do jeszcze większej cierpliwości”.

   Co ciekawe, wcześniej zarząd PGG nie widział możliwości kreślenia takich planów ze względu na bardzo dynamiczną sytuację gospodarczą. Stąd prośby Sasina, żeby „nie dolewać oliwy do ognia, nie protestować, nie próbować przeszkadzać”. Ale górnicy go nie posłuchają i 16 maja w Warszawie jednak się zjawią.

   Z powodu koronawirusa górnicy czują strach przed każdą szychtą. Ale bardziej boją się, że stracą pracę.

   Górnicy w stolicy będą walczyć o miejsca pracy
   Górnicy nawołują do zjednoczenia ponad podziałami. Boją się przede wszystkim o swoje miejsca pracy. Zwłaszcza w dobie coraz bardziej skrupulatnego badania zatrudnionych w kopalniach na obecność COVID-19. Czekają na wyniki po kilka dni i nie mogą wtedy pracować. Nie mają też pewności, że po ewentualnej 14-dniowej kwarantannie pracodawca z powrotem ich przyjmie z otwartymi ramionami.

   Wiem, że różne podejście macie do przedsiębiorców tak jak oni do górników, ale juz niebawem możecie szukać u nich pracy. Nie pozwólmy, aby zniszczono cała gospodarkę pod pretekstem walki z wirusem

   pisze Brać Górnicza.

   Trzeba zrzucić też zielony kaganiec
   Z czym jeszcze jadą do Warszawy? Chcą zmniejszenia opodatkowania polskiego przemysłu wydobywczego, by w ten sposób stał się wreszcie konkurencyjny dla tych zagranicznych. Żądają też poważnej restrukturyzacji górnictwa, w tym też utworzenia alternatywnych źródeł energii.

   Administratorom „Braci Górniczej” nie podoba się również europejski pakiet klimatyczny. Żądają jego wypowiedzenia. Górnicy przypominają, że „jako jeden z dziesięciu najzasobniejszych w węgiel krajów świata, Polska odpowiada za zaledwie 1 proc. światowych emisji CO2”. Mają dosyć sztucznego – ich zdaniem – podnoszenia konkurencyjności OZE przez zawyżanie kosztów energii węglowej.

   Z netu.

   I teraz ZOMOpis zesrane ze strachu, bo tym razem to nie przelewki,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka